Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

70% ... Seriál jsem viděl, hrál jsem Pokemon Go i Let's Go Pikachu, znám slušně 4 generace ze 7 (na podzim 8). Film je nádherně roztomilý, plný úsměvných momentů, vizuální stránce není co vytknout. Pikachu je vymazlený a když sedí v autě v dětské sedačce a masíruje psyduckovi nohy, tak to prostě nevymyslíš. Je tam ovšem prvek, na kterém se zasekla realizace Enderovy hry, hlavní hrdina je starší natolik, aby tam mohla být romanticka linka sameček a samička, protože prostě cílovka a ty marketingové stereotypy, jak vydělat. Zápletka je poměrně rafinovaná, tvůrci však mohli trochu lépe pracovat s tempem a přidat více soubojů, ale rozpočet je prostě konečný. Úplně se nabízí pokračování a moc rád bych jej viděl.

Equalizer 2 (2018)

70% ... bohužel oproti prvnímu filmu nic nepřidává. Připomnělo mi to krátký film, který navazoval na pohádku Na vlásku. Opět se člověk setká se svou oblíbenou postavou a může být v jejím světě o pár chvil déle, ale nic originálního. Je to nadstandardní akční film, ale scénář mohl být lepší. Oceňuji Pedro Pascala a volbu jmen členů zásahového týmu, pobavilo. P.S.: Ani hodinky už nehrají takovou stěžejní roli, jak v prvním díle.

Tully (2018)

Fight Club pro ženy na mateřské.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Ono to jde. Myslim, že takto se dá dělat popularizace historie i v našich podmínkách.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

50% ... Naivní Disneyovka. Plno skvělých malých vtípků, ale jako by z jiných filmů. Profesionálně realizovaný kýč, aby se podojila ta obskurní věc, od které Luke pije na ostrově mlíko. Motivace některých postav je vyloženě debilní. Asi jsem už starým, ale tohle bylo na mě až moc laciné, tohle nežeru, ať to má recenze jaké to má. Ale já byl vždycky více na Star Trek.

Blade Runner 2049 (2017)

70% .... Magicky elektrizující a atmosférická i hudební kontinuita z prvního dílu, ale tempo ala art z 80. let, někdy až moc pomalé, takže je potřeba to pravé rozpoložení. Vzpomněl jsem si na Interstellar. Nejvíce originální mi přišla postava Joi a celý koncept vztahu s hlavním hrdinou. Některé "akční" momenty v závěru mi naopak přišly až rušivé a možná si to mohli trochu odpustit. Takže dobrá myšlenka, zajímave filozofické konflikty, ale poněkud zbytečně barokní zpracování.

Po strništi bos (2017)

Takové Bylo nás pět bez děje a s minimem humoru. Pohled na vesnici za 2. světové války z pohledu malého kluka, který se z Prahy ocitne na venkově u své tety a prarodičů. Film je točen profesionálně, ale konečná podoba je změť vzpomínek, bez jakéhokoliv dějového oblouku. Hlavní hrdina sice nakoukne pod povrh rodinných vztahu, ale vše zůstavá v hranicích chápání jeho věku. V neděli v TV dobrý, chodit na to do kina, asi není nezbytné. Jediným nepřítelem je ve filmu vlastně čas.

Pěkně blbě (2017)

Žánrová klasika s Apatowoskou (producent) syrovosti a vzhledem k zápletce s melancholickými pasážemi. Doporučuji, i když by tomu neškodilo o 15min méně.

Všechno úplně všechno (2017)

Sterilní designový romantický film. Vše je tak čisté a krásné, až umělé. Atmosféra je povedeně vykreslená. Uvítal bych to kratší, ale jinak nezbývá než doporučit. P.S.: Hlavní hrdinka už není ta malá Rue z Hunger Games.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Guy Ritchie si to točí, jak se mu líbí. Ve filmu jsou až geniální klipové momenty se zajímavě vybranou hudbou, ale to vždy po chvíli skončí. Z Legendy o králi Artušovi je tam tak nějak vše a tak nějak ve stylu Asterix v Británii a Gangy z New Yorku. Rasově je to vyvážené, takže černoch, asiat, žena s nadváhou ... splněno. Kdo zná Ritchieho bude spokojen hlavně po vizuální stránce.