• Krátkometrážní

Velké holení (1967) (studentský film)

Hnus přecházející v smích (pokud máte smysl pro černý humor).

Institut Benjamenta (1995)

Bohužel si film už moc nepamatuju - mám pocit, že bych mohl dát i pět, ale nechám to tak. Mladý muž se přihlásí do školy pro sluhy, kterou vede podivínský pan Benjamenta a jeho sestra. Rozehrává se spleť surrealisticko-absurdních událostí, které ale nejsou odlehčené ani špetkou humoru (snad jen takovými detaily, jako skleněná baňka s jelením spermatem s dvěma malými trubičkami pro nasávání vůně). Tíživá kafkovská atmosféra, inspirace Švankmajerovou poetikou. Zajímavý závěr.

Vodka Lemon (2003)

Velice smutný film o sociální situaci v Arménii. Mystické momenty, vtipné momenty, pěkná kamera, režie.

Horem pádem (2004)

Velice dobré čtyři hvězdičky - snad bych mohl dát i těch pět. Tomuhle filmu jsem se velmi dlouho vyhýbal, protože mi všichni říkali, že je to ještě horší než Pupendo (a to by bylo co říct). Nakonec jsem se na něj podíval až v televizi a dost příjemně mě překvapil. Především jsem si spravil mínění o Jarchovském. Hřebejkova režie je skvělá. Celou dobu jsem se docela bavil, příběh i postavy mi připadaly samozřejmě vykonstruované, ale na komedii tak akorát, že mi to tam dost sedlo - a při závěru mě skoro až zamrazilo (a taky při scéně na policejní stanici). To jsem od Jarchovského a Hřebíka opravdu nečekal.

Organ (1964)

Zajímavé téma i myšlenky, schématické a "pomalé" zpracování.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Pět tomu dám - už kvůli tomu krásnému vyjádření mužského přátelství... ale je to ten NEJPŘECEŇOVANĚJŠÍ FILM !

Sheena (1984)

Film mého mládí ! :-)

Něžná (1969)

Přesmutný, přenádherný film. Nedá se říct, že je tu Bresson na vrcholu svých sil - je totiž na svém vrcholu již od filmu Deník venkovského faráře - a v Něžné neméně (možná spíš více). Krásná kamera Ghislaina Cloqueta. Obsah (výstižně) prozradil Angerr - i když u takovýchto filmů je hloubka jejich obsahu (podmíněná nezrůznějšími asociacemi a interpretacemi diváka) mnohem hlubší...

Babí léto (2001)

Konvenčně natočený film s mnoha velmi silnými (rozhovory mezi Brodským a Zindulkou) i silně iritujícími okamžiky (herecký projev paní soudkyně).