Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

Rais a Menšík, právem v paměti národa. Melancholie, deprese, zmar. Láska pošlapaná matérií. Povýšenost, nadutost, pýcha. Ten kontrast dobroty a skromnosti vůči zaslepenosti dočasně excitovaných pseudoidentit mě spolu s tušením nevyhnutelného naplnil hořko hořkou hořkostí.

Páni kluci (1975)

Přidávám se do zástupu fanoušků. To, co je vyzdvihováno, je pravda (hudba, herci, nálada,...). A i přesto, že už nejsem cílová skupina, pro kterou paní Plívová-Šimková točila, tak film je natočen takovým způsobem, že při jeho sledování, ožívají vzpomínky vlastní a to je kouzlo hodné obdivu...dozajista má na to vliv legendární předloha od slovutného Marka Twaina.

Jurský svět (2015)

Tu bezpečnost staveb, ale i vlastní statiku, by nikdo nikdy neschválil. Od klecí, přes amfiteátry (krmíme plesiosaura žralokem, který kdyby skočil do resp. na hlediště, tak by ho totálně zdemoloval, nehledě na ztráty na životech), až po výlety mezi dinosaury, např. na kajaku či v kouli. Už vidím ty instituce, jak při dnešní izolaci návštěvníků od žiraf či pakoňů (a jiní býložravci) dovolí volný pohyb mezi x násobně těžšími a nebezpečnějšími tvory. Je vidět mezi kým probíhali konzultace, inženýrů zde bylo pomálu, za to grafiků, animátorů, archeologů a dalších umělců nenulově (tedy kulisy jsou pěkné, ale v nereálné). Popkornově vymaštěno, avšak filmový um se nezapře.

Terminator Genisys (2015)

Kde zůstala logika? a) ok, když neprojde kov (jejich slova), tak jak může (při cestování zpět do roku 1984) projít terminátor? ___ b) Proč neplánovali poslat zpět těch vojáků více? (alespoň teoreticky - na verbální úrovni, když už to nerealizovali, co je to za strategii?) ___ c) Proč má T-1000 téměř stále stejnou podobu? (já být takový chameleon, tak klamu více tělem, když je to má hlavní zbraň) (ale konečně mě potěšilo, že tento model využívá část svého těla jako vrhací zbraň) ___ d) Terminátor stárne? a stárne jako člověk? (myslím, že mu na to chybí ty správné hormony, resp. orgány)? (starý vs. mladý Arnold, bez těch hormonů by buňky odumřely během pár hodin) ___ e) A už jste někdy bourali s autem? resp. s autobusem po x flipech? a pak zkoušeli vis? ___ f) g) h) ... Jako parodie (Arnold to pojal moc sebeironicky, celé to pak nevyznívá vážně) a vykrádačka více než dobré. Ten tlak na hlášky je ale příšerný! Nemastné a neslané s otevřenými vrátky. Nicméně akční scény Američané umí. Malinkatá Emilia Clarke je nesmírně sexy (ale jako bojovnice proti síti Skynet? věrohodnost?). ___ Na tomto snímku je vidět, jaký meisterstück natočil Cameron v 91'. Neskončil pouze u akční jízdy, ale svým červeným warningem problikl až k filozofům. Terminátor 5 je jen kličkováním v lese a podle závěrečné scény jsem přesvědčen, že začínáme bloudit v kruhu. Uvidíme jaký perníček nám naloupnou v 6.

Malá Miss Sunshine (2006)

Zprvu čtyři, napodruhé pět. Ten film prostě nemá chybu. Rozvod, bankrot, sebevražda a stále nad věcí. Světský úspěch je kolikrát ještě větší šílenost, kvůli pravidlům hry, na které přistoupit musíte, pakliže chcete obstát. Utrpení je růst, štěstí je stagnace - parafráze Prousta...sebeklam? ó, nikoliv...na dně sklenice i nálady cosi krystalizuje, stává se čitelnějším, ahh, slogan meziřádků in vino veritas.

22 Jump Street (2014) odpad!

Skvěle jsem se pobavil...asi jsem totální mimoň...doufám, že někdy vyrostu a budu svět vidět normálně tj. přes 72%...i když, počkat, flashback, tož mi bylo 13 let a byl jsem normální...

Počátek (2010)

Čas sice (snad) prochází všemi dimenzemi, ale na nevědomi je krátký....(dopiš)

Počasí navzdory (2009) (pořad) odpad!

Idiocie nezná mezí. Vhodné pro děti ze základní školy. Zprvu jsem nevěděl, zda ty pokusy a rozhovory myslí vážně. Myslí. Z perspektivy parodie - nadprůměrné.

Trumfy Miroslava Donutila (2011) (pořad) odpad!

Toto je vážně šílené...ačkoliv Donutil se snaží jak může, tak výběr hostů (viděl jsem dva díly, Harapes-Červená, Sáblíková-Novák) je natolik tristní (Harapes, ať si tančí, Červená, ať zpívá, Sáblíková bruslí a Novák trénuje, ale ať probůh nic nevyprávějí...květiny v domě, jak pod saharským sluncem, -z nudy- vadly), že množství vylévané vody "Donutilovým umem", parník před potopením do hlubin odpadu nezachránil. RIP Nevermore

Kojak (1973) (seriál)

Svět se točí kolem Tellyho Savalase a jeho charismatu, bez něj by se město i seriál propadl do nejčernější tmy tmoucí. Největším plus (krom hlavní postavy) je realističnost a psychologické perličky. Negativní stránkou jsou např. akční scény a nabobtnalá scenáristická vata.