Signum laudis (1980)

Tento film není jen antiválečným počinem, nýbrž i dokonalou nadčasovou alegorií chování mocných, která se v současné době projevuje zejména na ekonomickém poli. ___ Výborný, vážně výborný Vlado Müller. Josef Bláha se své role zhostil rovněž nezapomenutelně.

TGM: Talkshow Geni a Míši (2014) (pořad) odpad!

Vrcholně stupidní pořad s rádoby vtipným Suchánkem a Genzerem. Chce se mi blejt velebnosti. Hodnocení pořadu nenulou by urazilo nejen pořady ostatní, ale i čísla samotná, která by se tak, tímto aktem, dostala s tímto pořadem do kontaktu. Suchánek a Genzer byli trapní vždycky. Ale zrají jako víno - a tento nápoj je opravdový louh trapnosti a neschopnosti jich samotných, ale hlavně i sondou do vkusu cílových diváků. Jak se tento pořad může vysílat, financovat a ještě k tomu pravidelně sledovat, je mi záhadou. Pokud to někdo činí dobrovolně a se zájmem, tak si konečně můžu říct, že jsem pochopil, vyšší stupeň oligofrenie, resp. význam slova - idiot. Vítejte v pekle.

Prime (2005)

Sladká a křehká Uma Thurman před kamerou sublimuje ve své přirozené jemnosti, že by člověk zaprodal duši ďáblu, jen aby si alespoň mohl vískat v jejích zlatavých pramínkách vlasů.

Méďa (2012)

no jo a je to opět tady...dospět ve smyslu vyházet staré krámy a přátelé, které se přítelkyni do krámu nehodí, ať už jsou důvody jakékoliv...ultimátum od přítelkyně...buď tví přátelé nebo já?...tak to přeci řešit nejde...musí se na to jít rozumně...jinak...tak, jak to nakonec řešila a vyřešila krásná Mila Kunis...přes toleranci...resp. se mnou si bereš i mí přátelé...a nakonec jedna technická...ten méďa při souloži si navlékal penis s opaskem, jak to dělají lesby, nebo jak? to je pro mě opravdová záhada.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Něco mezi americkým Forrestem Gumpem, Cimrmanem, příběhem Alvina Straighta a se špetkou poetiky Velké ryby a Kustoricovy ztřeštěnosti. A jak si čtu ty komentáře pod, tak vlastně nepíšu, až na tu syntézu, nic ojedinělého.

Jedna za všechny (2014)

Stačilo by, aby se pohlaví protagonistů obrátilo a snímek by budil to největší pohoršení. Je mi z toho zle. Co je to za humor, resp. vůbec za přístup, nejsmutnější je, že to lidem přijde normální - kopneme ho do koulí (a ještě se tomu zasmějeme) vs. kopneme ji do vaginy...dáme mu estrogen (a ještě se tomu zasmějeme) vs. dáme ji testosteron, ať ji vyrazí vousy, chlupy na hrudi a kolem dvorců...je vidět, že scénář psala zhrzená ženská, která si užívá gender-ový posun do rádoby uměleckých mezí, které jsou bohužel více, než reálné a co víc, posouvá je do femininně (možná lépe řečeno feministicky, ale někdy se tyto pojmy kryjí, ba co víc, jsou posunuty k zvrácené normálnosti, která je běžně přijímána) humorné roviny (kde muž znamená, co? houpající se pytel psa? nebo snad společenský přívěsek? nebo možná ještě hůř...). ___ Navzdory diskriminaci a vypočítavosti, kterou budí současný společenský odraz scénáře, musím vyzdvihnout zejména sympatickou Leslie Mann. Kate Upton - ta, ať se do filmu nehrne, to byl herecký děs - snad srovnatelný s Paris Hilton. Cameron Diaz tyto role sedí, jak p.del na hrnec. ___ Nevadí, že to nebylo vtipné, ale co mi vadí, že to bylo stupidní a nechutné (v té své bipolárně diskriminující feministické schématické ideji "genderové rovnováhy", která prokresluje celý děj a dopisuje mezi řádky).

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

První díl série vytvořil na přelomu tisíciletí něco výrazného, čím se vydal celý jeden filmový žánr. Další díly byly jen slanou vodou. Až tímto posledním pokračováním - školní sraz - je American Pie se vztyčenou hlavou zpět.

Mých posledních 150 000 cigaret (2013) (TV film)

Je na první pohled patrné, že "cigáro do veřejném prostoru" ("zejména ve své standardní - malé formě") nepatří. Taky nikoho nezajímá, že ostatním slíbíte, že bude močit jen v jednom rohu bazénu. ___ Pokud je jediným argumentem, který jakžtakž obstává před zdravým rozumem a to kouření jako svobodná volba dospělého člověka - tedy začít či nezačít s kouřením jako projev svobodné vůle, tak pak se tady nemáme o čem bavit, protože drtivá většina kuřáků, začíná čadit před 18. rokem, kdy je to nelegální a pod touto věkovou hranicí svobodná vůle by měla být z tohoto pohledu, v této oblasti veřejně limitována. ___ A jak je řečeno v dokumentu, pokud by něco jako kouření cigaret bylo vymyšleno v poslední době, např. v roce 2010, tak by ho nikdo politicky nemohl protlačit - zlegalizovat. A absurdnost kouření by byla ještě větší, např. v porovnání s marihuanou, poněvadž léčba marihuanou má v některých případech své opodstatnění, kdežto klasická cigareta nikoliv (leda, že by někdo usiloval o kvalitativně horší život, zdravotní problémy, zápach, dřívější skon,...a tu parádní léčbu - chemoterapie, operace, např. na odstranění plic nebo hrtanu, nahazování srdce díky infarktu). Pokud cesta k dospělosti (vzdor) vede přes krabičku cigaret, tak jste vážení puberťáci a adolescenti dost "nad věcí". "Kouření je pro děti, pro blbý a pro černý. Já sám nekouřím", jak bylo řečeno ve snímku. ___ Stát má spočítáno, že x-desítek miliard vybere na daních - tuším, že tam zaznělo 44 mld. a z toho půlku stojí léčba ročně těch nemocných, takže výnos skvělých 50% a to už se vyplatí. ___ Nejjednodušší věc, jak s kuřáky zatočit je jim zvýšit zdravotní pojištění. ___ Je opravdu zvláštní, že někteří kuřáci se ohánění tím, že člověk xy kouřil celý život a dožil se vysokého věku, když v hrubé statistice to znamená, že kdybyste byl jeden ze tří, kterého postaví ke zdi a popravčí exekutor má jen dvě kulky, jednu vyrobila firma infarkt a druhá rakovina, tak jste šťastlivec, protože nezemřete předčasně. Ale dostanete pažbou - kvalita života je v porovnání s nekuřáky o mnoho nižší. V průměru jste na tom tak fyzicky dobře ve 30-40 letech (po 10-20-leté kariéře kuřáka) jako čerstvý důchodce nekuřák. Nehledě na to, že mnoho kuřáků je impotentních...tak nálepka kuřáka impotenta je velice lákavá nabídka. ___ Suma sumárum kouření je pro děti, pokud tabákové společnosti, neosloví děti, tak by skončily, ale to se jim více než daří. V podstatě jde jim o oslovení 18 000 dětí, kteří jim budou věrní po mnoho let, protože toto číslo odpovídá počtu úmrtí za rok v ČR. Tedy je potřeba tento počet vykrýt. ___ Jde o naučené chování, 150 000x opakovaná činnost se stane součástí Vás samých, kdybyste se místo jedné cigarety naučily jedno cizí slovíčko (řádově minuty na vykouření jedné), tak za několik let hovoříte s nemalou slovní zásobou několika jazyky.

Matematika: Věda věd (2008) (seriál)

Kdo si myslí, že matematika jsou čísla a nic než čísla, tak ho snad tento dokument, už konečně, vyvede alespoň trošku z omylu. Pokud ne, restartujte si mozkové počítače a nastražte uši před jazykem přírody, kterým k Vám promlouvá. Otevřete oči před tím, co symbolizuje univerzální znalosti a v přeneseném smyslu i pokrok. Bez matematiky by 21. století bylo jen další nemastnou etapou pravěku. Pokud je něco pevným bodem ve vesmíru, od kterého jsme se jako lidstvo, popř. jako kriticky smýšlející jedinci, resp. smýšlející jedinci :-), schopni odrazit, tak je to právě matematika. Matematika představuje řád a bez řádu bychom se utopili v intelektuálním chaosu (pominu-li obory, které vycházejí z mystiky nebo s mystikou pracují). ___ Není snad výstižnějšího výkladu pojmu v úzkém (reprezentující sám sebe), ale zejména širokém (celkový názor na svět tvorů, jímž ji vládnou) významu, (mathematikós = milující poznání). ___ Nikdo se nemůže pokládat za vzdělance, pokud neocení matematiku, poněvadž tak krásný, elegantní, jednoznačný a přesný přístup k popisu a řešení jevů a problémů bychom hledali jinde jen stěží. A krása oboru, podle mého názoru, spočívá v její vnitřní integritě, robustnosti, kompaktnosti a nezpochybnitelné aureoly kompetence. Každý, kdo do nějakého oboru pronikne, tak ve srovnání s matematikou musí smeknout, poněvadž ne nadarmo se matematice říká královna věd. ___ Matematika není jen nástrojem, který operuje nad čistou abstrakcí, popř. na pomezí logiky a filozofie v přeneseném pojetí, ale zejména představuje pro naši civilizaci, ve své aplikované formě, nástroj technologického a technického progresu. Pokud lidská kreativita v masovém měřítku nějakým způsobem zlepšila naše životy, tak to bylo na poli stavebnictví, strojírenství, chemie, elektrotechniky, elektroniky, informatiky (,...a věd syntetických - biologie, medicína,...které prakticky jsou jen kombinací, některé výše uvedených s matematikou....v podstatě např. medicína, není nic jiného než biologie, biologie není nic jiného, než chemie, chemie není nic jiného než elektrodynamika, elektrodynamika není nic jiného než fyzika a fyzika bude snad jednou, ve své "největší obecnosti", popsána jen částicovou fyzikou - a kdo si dokáže představit lepší nástroj pro popis jazyku přírody - kosmu, jiný než právě matematiku. Dalším polem je vesmír naši civilizace - kde se uplatní jazyky přirozené, ale ty jsou důležité jen na regionálních mraveništích, hemžících se na planetě Zemi) a bez matematiky by tyto specializace vzniknout nemohly.___ Dokument je pojatý poutavě s důrazem na historické milníky této oblasti.