Anglické jahody (2008)

Nehodnotím, pretože po polhodine nudy som rezignoval... nevidel som zatiaľ ani jeden tank len Viktora Preissa ako pozerá von oknom a vraví niečo o obsadení republiky a o vojne.... Keď film o šesťdesiatom-ôsmom a o mladých tak stokrát lepších Renčových Rebelov. Anglické jahody mi nechutili.

Wrestler (2008)

Dobre zahraná ukážka, ako to vyzerá po prežitom americkom sne. Keď bol RAM na vrchole nebol iba šedý mainstream.. bol hviezda.... Teraz keď je RAM už za zenitom tiež nieje mainstream... je niečo menej....

Elvis (1970)

Elvis - Takí sme boli..... Dokument zo skúšok a zo šiestich predstavení v Las Vegas..... Elvis bol len jeden... aj ked nieje mojou osobnou jedničkou, tak mi nič nebráni v tom dať tomuto dokumentu plný počet, pretože to bola šou ako sa patrí... a keď Elvis počas Love me tender zišiel dole do hľadiska a bozkával faninky a potriasal si ruku zo všetkými na okolo, tak na to asik tak ľahko nezabudnem... Hehe, pripomenul mi tým pápeža :)

Elvis Presley: Havaj 1973 (1973) (koncert)

Síce Elvis už nieje to čo zamladi, je vidieť, že je poznačený showbiznisom, ale stále je to ELVIS, ktorý stojí za to.

Proboha! (2008)

Uff.... čo k tomu napísať?? Proste musíte vidieť, a keď uvidíte, tak začnite rozmýšľať. Ale prosím vás hneď!

Mykoin PH 510 (1963)

Zaujímavý hraný dokument o vynálezcoch "českého" penicilínu. Bol som milo prekvapený kvalitnou filmárčinou nijak nepoznačenou politikou, takže hodnotenie je na mieste.

Sunset Boulevard (1950)

Filmová klasika. Ak máme nájsť film, ktorý radí pohyblivé obrázky k umeniu, ktoré uctievame, tak nám stačí Sunset Boulevard. Neviem čím to je, no je to tak. Proste reč umenia, ktorú cítime v barokovom chráme, či z Van Goghových obrazov je prítomná aj u Normy Desmondovej.

Tanec s vlky (1990)

Silný a dojímavý príbeh....

Casino (1995)

Genéza jedného kasína spolu zo všetkou špinou okolo toho. Opäť brilantná filmárčina od Scorseseho.

Zvrácený (2002)

Ešte teraz ma bolí z tých nizkych frekvencií hlava.... ale k filmu: silné pasáže zo začiatku (teda vlastne z konca) sú naozaj silné, no ku koncu snímku to už je len slabá káva, ale keď si zoberieme film ako celok, tak je to podarený filmový experiment.