Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Se zařazením mezi horory zásadně nesouhlasím, mně to přišlo spíš jako komedie ve stylu Komanda s Arniem. Každopádně Gemmu upnuli do korzetu, navlékli ji do kožených kalhot (její pozadí následně odvádí myšlenky diváka od děje) a Pihlu museli ukázat nahoře bez, aby k tomu přilákali pubertální mládež... za mě výše uvedené hodnocení, protože jsem na Komandu a podobných filmech vyrostl a pohled na podobný film má pro mě nádech nostalgie...

Resident Evil: Odveta (2012)

Jak popsat děj? No, děj v podstatě nebyl, 3D bylo hodně a naprosto nevhodně nasekané, přičemž cílem nebylo snad ani tak natočit film, jako spíš předvést co všechno jde udělat dneska ve 3D. Takže tu máme zpomalovačky ve 3D, lety kulek ve 3D, výměnu zásobníku ve 3D... ovšem téměř nahou Millu ve 3D bohužel ne, asi to Milla odmítla, což píši skutečně s těžkým srdcem (rozhodně nepochybuji, že se ji ten ujetý úchyla, co do toho cpal 3D nepokusil ukecat, ale asi zakročilo to vypatlaný ho*ado, co si ji vzalo a tohle režírovalo). Takže před filmem doporučuji podstoupit lobotomii a to i když jste zažraným fanouškem série, jste ochotni ledacos odpustit a už máte papíry na hlavu, v opačném případě si nejspíše stejně jako já na konci filmu nebudete říkat: "Jak tohle asi dopadne?", ale "Proboha, tohle ještě není konec? To snad nemyslí vážně?" Ta jedna hvězda je jen ze sentimentu, s kvalitou filmu nemá nic společného.

Obhájce (2011)

Luxusní film u nějž se člověk pobaví a neznalému napoví, jaký je rozdíl mezi dobrým advokátem a skvělým advokátem... :-)

Poslední skaut (1991)

Drsnej film, bezva hlášky, nikdo se s ničím moc nepáře... dneska už legendární klasika, jen si člověk musí pustit originální dabing :-)

Ujeté, zvrhlé, nechutné, ale má i svoje chvilky... rozmluva s Amíkem, v kolika to musí napálit s Hummerem do Cikánů, aby je zaručeně zabil mě položila, hlavně proto, že Amík nehnul ani brvou a v klidu a věcně mu odpověděl... Ten film mi stačilo vidět jen jednou a myslím, že podruhé ho snad ani vidět nechci.

Poslední samuraj (2003)

Má nejoblíbenější scéna: "Cruise dostává nářez..." Film není žádným zázrakem, ale pokud člověk vypne mozek, může se mu to i líbit... osobně mě to tedy příliš nenadchlo.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Skoro mám až chuť napsat: "Kdo chce vědět, jak ve skutečnosti funguje státní správa, nechť se podívá na tento seriál. Pak již bude schopen v 99% případů předpovědět chování naší vlády, ministerstev a jednotlivých úředníků a nic ho od nich nepřekvapí." Seriál jinak oplývá typickým anglickým humorem, který je tolik podobný tomu našemu. Jediná špatná věc na celém seriálu je snad jen to, že natočili jen tak málo dílů.

Král džungle (1997)

Hrozná pitomost, ale bránici to polechtá... upovídaný opičák, slon co kropí patníky, nebo teda spíš tropické stromy jako pes a tukan útočící ve stylu kamikaze... ti všichni zachraňují film... je to fajn film pro děti a dospělý to taky přežije :-)

Doktor od jezera hrochů (2010)

Stručně řečeno, blbost, ale pobaví. Pokud od filmu nic moc nečekáte, pobaví vás + 1* za Alžbetu Stankovou, která byla pastvou pro oko... no co, netvrdím, že jsem nezaujatý a hodnotím jen film jako celek... ;-))

Hodiny (2002)

Většinu hereckého obsazení mám rád, ale tenhle film je neskutečná kravina. Někde jsem slyšel, že: "Woolfová nejvíc prospěla anglické literatuře tím, že se zabila..." Nemohu, než s tím souhlasit. Povinně jsem na tento film musel jít se školou, těšil jsem se podle obsazení na vynikající film, ale na tohle se skutečně nedá dívat. 3 dějové linie, mezi kterými se skáče bez jakéhokoli přechodu, kdy člověk za chvíli neví, co vlastně sleduje. Nejspíš to skutečně není točené pro chlapy, protože všichni mužští diváci v sále na konci zmateně zírali na plátno a stejně jako já, si v duchu říkali: "Co to pro boha bylo za slátaninu?", zatím co ženy se rozplývaly, zamačkávaly slzy a hovořily o nádherné podívané. Každopádně mám dojem, že chlapi, kteří tomu tady dávají plné ohodnocení, spíš než že by je to skutečně zaujalo a něco jim to dalo, zde lakují a hrají si na něco, čím nejsou, protože pár kritiků řeklo, že je to dobré. Mně je ukradené, co který kritik řekl, nejsem snob a nebudu tvrdit, že se mi film líbil, abych zapadl mezi další snoby, kterým se film také nelíbil, ale kteří nemají odvahu to přiznat, aby se ve společnosti snobů neshodili. Za mě jedna hvězda a to jen kvůli hercům, být horší obsazení, dal bych odpad.