Spider-Man: Bez domova (2021)

Musím říct, že se jedná asi o první Marvelovku, kdy pro mě bylo obtížné vydržet do konce. Celá série s Hollandem je pro mě prostě příliš stupidní, protože super chytrý Peter Parker se v jeho podání chová jako po lobotomii a to pro mě prostě úplně zabíjí tuhle sérii. O Zendaye, ze které jsou všichni vyndaní, ani nemluvě, vážně nechápu, co na té holce kdo vidí a tou neustálou mediální masáží kolem ní, se mi už parádně zhnusila, takže to vypadá, že nějakou dobu budu už z principu bojkotovat všechny filmy, do kterých ji někdo obsadí. Pokud jde o samotný film, ten je z už tak slabé série jednoznačně nejslabší, Parker seká jeden průšvih za druhým, blbost vylepšuje kravinou a korunuje idiotsií, takže člověk opravdu touží ho mít po ruce a pravidelně ho mlátit pěstí do obličeje... až tak zlé to je... v podstatě nebýt postav z jiných filmů, které tam hostují, nezbylo by, než dát tomuhle nálepku odpad a zapomenout, že něco takového někdy opustilo brány Marvelu... za mě 2,5 hodiny takového utrpení, že jsem nedokázal dál čekat na titulkové a potitulkové scény...

The Morning Show - Velká oslava (2021) (epizoda) odpad!

To násilné vnucování LGBT v rámci kvót mi seriál zkazilo. Je naprosto zjevné, že to tam uměle nacpali, aby měli klid a příběh se tak zcela vytrácí. První řada byla zajímavá, protože se řešilo téma Me too, ale úplně z jiného směru, než panovala všeobecná hysterie (vzpomenout si na konci úspěšné kariéry, kdy jde za producentem na hotel, že ji tenkrát ten dnes již stařec nad hrobem dostal do postele a neprobíral s ní poezii a dějiny umění, bylo vážně trapné, stejně jako tvrzení jiných, že neměli nikdy ani tušení... tohle se ví vždycky), tohle je už ale ubohá telenovela, kde chudinka malinká řeší svou sexualitu, což se mísí s bojem o koryto. Prostě ubohost.

Bez státní příslušnosti (2020) (seriál)

Moc hezky natočeno, zejména Yvonne Strahovski předvedla vynikající výkon, za který by si rozhodně zasloužila nějaké ocenění. Její linii jsem odhadl v podstatě v okamžiku, kdy se objevila na scéně sekta a její "vůdce", protože téhle verbeži nejde o nic jiného, než o ožebračení, či zneužití oveček, co se nechají vtáhnout. Ani bych neřekl, že šlo o agitaci ve prospěch migrantů, jak někteří jiní komentující, protože nikdo nezastíral, že migranti neutíkali před válkou, to bylo pouze z počátku, ale pak když pluli do Austrálie, tak šlo už o ekonomické migranty, kteří si prostě chtěli vynutit vstup na území suverénního státu. Že podmínky v těch táborech nejsou ideální, musí být jasné každému a nelze přehlížet porušování jejich lidských práv, na druhou stranu, jak správně uvedl otec od rodiny, za smrt jeho ženy a dcery nemohla Austrálie, ani zádržné tábory, ale jeho sobeckost a hamižnost, když mu nestačilo, že jsou v bezpečí v Pákistánu a riskoval jejich životy pro nejistý majetkový prospěch cestou do Austrálie. Dal jsem proto plný počet hvězdiček, protože téma bylo pojato skutečně objektivně bez příkras, včetně morálních dilemat jednotlivých postav, přičemž série nedává řešení, pouze otevírá diskuzi na dané téma.

Wonder Woman 1984 (2020) odpad!

Většina filmu je věnovaná jen řešení emocionálního traumatu Wonder Woman ze ztráty jejího milého, řešením toho, co dokáže holka s nedostatkem sebevědomí napáchat za paseku, když má náhle vše, co si kdy přála a o co se bojí přijít a vše je završeno důležitou hluboce promyšlenou poučkou "Pozor, co si přeješ". Takže v akčním komiksovém snímku se vlastně v první řadě řeší emoce a jak se s nimi holky potýkají, zbytek děje jde úplně stranou. Každý, kdo ještě nemá úplně vymytý mozek, asi chápe, že tyhle dvě věci nemohou jít nikdy dohromady a také nejdou. Filmu nevytýkám ani stopáž, ani efekty, v zásadě vše odpovídá době, do níž je film zasazen, slabinou toho všeho je "jen" příběh a to neustálé řešení citů. 2,5 hodiny soustavného řešení citů hrdinek je žánr červená knihovna od Rosamunde Pilchnerové, kde slečna potká na začátku sympaťáka a pak celý film řeší, co on cítí k ní, co ona k němu a jak překonat nepřízeň osudu, aby na konci zjistila, že ten její sympaťák, co se jí celou dobu představoval jako chudý pasáček vepřů a jehož miluje navzdory všem a všemu je ve skutečnosti největší pracháč v okolí, což ale od začátku věděli naprosto všichni kromě ní... Zkrátka za mě WW84 bída, kterou rozhodně nedoporučuji.

Too Hot to Handle (2020) (pořad) odpad!

Tento žánr mě doposud zcela míjel a na tenhle pořad jsem se podíval vlastně jen kvůli propagaci na jedné internetové mutaci známého deníku z nejmenovaného holdingu. Myšlenka, že zavřou skupinku osob, v jejichž postelích je větší provoz, než na D1 ve špičce a zakážou jim polibky, nevhodné doteky a jakoukoli formu sexu pod hrozbou pokut, byla tak bizarní, že jsem si řekl, proč se nezkusit podívat. Bylo to horší, než jsem si dokázal představit. Skupina lidí, co popírá Darwinovu evoluční teorii samou svojí existencí, jejíž členové řeší od rána do večera jen s kým si vrznout a nebýt jediného pravidla v domě, patrně by si to tam do 2 dnů rozdal každý s každým, bez ohledu na pohlaví... Snaha psychologů probudit v nich vyšší úroveň myšlení, než kde se s kým spářit, je tím pověstným házením hrachu na stěnu a ani 100 000 USD jako hlavní výhra, ze které se ty pokuty odčítají a poměrně citelné sankce (3000 USD polibek, 6000 USD orál, 20000 USD styk), nevedou k úspěchu, takže nakonec to sami tvůrci fofrem ukončili, protože kdyby to probíhalo tak dlouho, jak původně plánovali, aktéři by všechno během dalšího dne do slova pro***ali a pak už by se totálně otevřela stavidla a Sodoma a Gomora by byly slabým odvarem toho, co by se z toho stalo. Zábavný je na tom vlastně jen ironický komentář, který poukazuje na hloupost těch lidí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Když jsem viděl tu masívní kampaň, několik měsíců před uvedením do kin, v hlavě mi blikala varovná světla, protože obvykle platí, čím větší kampaň, tím nižší úroveň snímku. Po shlédnutí filmu musím říct, že neblahá tušení se naplnila. Scénář filmu má řadu trhlin, zápletky jsou občas až primitivní, když hrdina něco potřebuje, tak nazdařbůh zrovna jde kolem někdo, kdo jen co to dořekne, mu předá tu potřebnou věc, pravidla světa Star Wars jsou mnohdy zcela pošlapávána a sila se používá v rozporu s pravidly pro její užití. To vše dohromady, společně s urputnou snahou zopakovat překvapení v duchu epizody V., sice tvoří průměrný akční sci-fi film, ale úplně zabíjí sérii Star Wars.

Shazam! (2019)

Film pro mě byl docela zklamáním, jako si všechny filmy od DC. Nemůžu si totiž pomoct a pořád srovnávám filmy od Marvelu a od DC (a zjevně nejsem sám). Zatím co u Marvelu příběh plyne, vtipy jsou součástí filmu a krásně do něj zapadají, tak u filmů od DC to vypadá asi tak, že se vytvořil scénář a do hotového scénáře naroubovali nějakou tu humornou pasáž, protože přišel producent a po přečtení scénáře začal vykřikovat "Víc humoru, takhle to neprodáme, víc humoru, víc, víc, víc!". Výsledkem pak je, že příběh jde asi tak hladce, jako prase na chůdách. Nejvíc se to projevuje právě ve filmu Shazam!, kde je vtípků skutečně až nezdravě moc a samotnému filmu to víc škodí než pomáhá a příběh se vytrácí. Film se tak vleče a člověk se opakovaně kouká během filmu na hodinky, kdy už bude konec. Za mě je to film, na který se pravděpodobně podruhé nepodívám.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016) odpad!

Prakticky jen nepřehledná bezdějová mlátička dvou superhrdinů, kteří se nakonec spojí ještě se superhrdinkou a společně pak bojují proti super silné obludě... Celý dvou a půl hodinový film shrnut do jedné věty... zkrátka slabota...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Pro mě poměrně zklamání, v podstatě jde o hodně vykradený IV. díl říznutý dílem V. a VI. Řada vtípků byla vyloženě vynucená a vůbec do děje nepasovala, záporáci se jakoby zhmotnili z ničeho, hlavní záporák který se prohání s maskou na obličeji, protože je to podle něj cool a ne proto, že by ji potřeboval, temná strana bez projevů na vizáži záporáka (Anakin v III. dílu měl aspoň krví podlité oči a kruhy pod očima), prostě nuda. Akce zkopírovaná do detailu ze IV. dílu s novými efekty, to fakt nemohla zachránit. Za mě 3* a to jen z nostalgie. Myslím, že za lístky do kina na další díly, vyhazovat peníze nebudu.

Kapitán Phillips (2013)

Neskáči příliš nadšením, protože ten příběh je prostě slabý a také dost přikrášlený. Z kapitána Phillipse dělají skoro Kapitána Ameriku, který přesně ví co má dělat, jak postupovat a jak chystat na piráty léčky a stejně tak i posádka. Hlavně ale manévry na konci filmu byly směšný... poslat 2 torpédoborce a letadlovku na 4 piráty? Navíc hodiny vyčkávání na SEALs? Trošku hodně ujetý, když si člověk uvědomí, co americká armáda má, a že by je s tím mohla zabít hned po příjezdu na místo, bez jakéhokoli vyjednávání, jde konec filmu totálně do kytek.