Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

Ouran je přesně komedie dle mého gusta. Elegantní idiot s růží, zlomyslná dvojčata a ostatní členové Host Clubu se vám postarají o skvělou zábavu. Každý díl je originální a žádný z 26 rozhodně neshazuje vysoce nastavenou laťku. Pokud jste fanoušky anime, určitě se v Ouranu zastavte a navštivte Third Music Room. Pokud ne, ideální cesta jak začít.

Králíkova pomsta (2008)

Nepodceňovat tlusťochy s láskou k motýlům ! Zvlášť když ve výrobě pastí předčí i Flippyho z HTF. Krásná animace a výborné pohledy "kamery" dokonale maskují slabší příběh. Po celou dobu navíc hraje příjemná pohádková hudba alá Disney. Pixare a DW pozor, rodí se konkurence.

Zero no cukaima - Season 1 (2006) (série)

Prvních, asi šest, dílů je perfektních. Čekal jsem komedii tentokrát z čarodějnického prostředí alá HP a ta fungovala na výbornou. Jenže pak se do toho začal zaplétat pitomý příběh a hlavně vztah Saita s Luisou. A nakonec přišla ta stupidní bitva, kde parta školáků vyrube celou armádu. Ani po celou úžasný Guiche toto anime nezachrání. Škoda

Iron Man (2008)

Film plyne pěkným tempem. Sem tam padne dobrá hláška. Záporák předvídatelnej od prvních minut kdy se objeví. Neurazí, nenadchne.

VALL-I (2008)

V první půlhodince jsem měl pocit, že koukám na animovaného bratříčka "Červeného trpaslíka". Neustále jsem měl na mysli pasáž, kdy se Lister vrátí na Zem, která je pouze skladištěm odpadu a společnost mu dělají jen švábi. Ačkoli je to Wall-eho pípání roztomilé, v první třetině jsem se spíše nudil, než bavil. Navíc z jeho odpadové kolekce jsem zas cítil Malou mořskou vílu. Rozhodně nechci říct, že byla špatná, jen na tohle němé romantické pípání moc nejsem. Ovšem po odletu raketou se vše rázem změnilo. Mysl už nehledala podobnosti a bavil jsem se při pokusu o záchranu rostlinky. Výborné postavy, gagy a děj. Prostě Pixarovka jak má být ! Snad ještě jediná otázka, jak se na té lodi rodí děti ?

Happy Tree Friends: Winter Break (2004)

Winter Break nepřináší nic nového. Několik zimních epizod propojené koledami a jingly. Ačkoli nasajete vánoční atmosféru, pod stromečkem si to radši nepouštějte.

Hellsing (2001) (seriál)

Všude o tom slýchám jako o kultu, ale zas tak mě to nechytlo. A to mám upíry rád ! První díly si poklidně epizodicky plynou... budiž seznamují nás s postavami. Děj se pak konečně rozproudí, žel vyústí (pro mě) stupidním finálem. Proč tam jela Integra či Veronica, když stejně všechno udělal Arucard ? Navíc nějak neholduju trendu, když je hlavní hrdina nesmrtelný.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Zatímco Bender's Big Score hýřil nápady a neustále nás něco překvapovalo, Beast se drží jediné příběhové linie, která zrovna není dle mého gusta. Emézák co randí s celou Zemí..... divné. Bender v robotické lize je sice zábavnější, ale ke konci spadá do patosu. Stejně jako tento film.

Kung Fu Panda (2008)

Ačkoli nejsem žádný fanda kung fu filmů, na pandu jsem se dlouho těšil. Příběh je sice stavěn na typické zápletce z loser hrdinou, avšak bavil mě mnohem víc než u ostatních DW animáků (Za plotem, Madagascar...). Po je celý film sypaťák (JB holt rulí vždycky a v jakékoli podobě) a i ostatní postavy mají své kouzlo. Škoda že Furious Five kromě parádní akce toho moc nemá. Podtrženo sečteno - zatím nejlepší animák tohoto roku, ke kterému se budu rád vracet.

Mickey's House of Villains (2002)

Další Myšmaš film. V pořádku, Vánoce se vcelku povedly, tak proč ne Halloween ? Bohužel, děj je zde opravdu na posledním místě. Na začátku se sice padouši domluví, že převezmou Myšmaš, načež stejně musíme počkat "do půlncoi" - neboli přetrpět 45 min grotesek, které už byly vysílány v dřívějších Myšmaších. Bum.. 50 min, dějový obrat - záporáci vykopou Mickeyho ven..... a pustí si další grotesky. I vcelku originální závěrečný souboj (i když netrvá ani minutu) je zábavný do doby, než skončí naprosto trapným koncem. Nevermore