Láska (2012)

Trpký, veľmi silný film o láske a vzťahoch, ktorý vo mne vyvolal mnohé protichodné emócie.

Bůh masakru (2011)

Síce zasadené v extrémnych podmienkach a (podla mňa) situácii, ktorá nie je reálna, aj tak je to nádherne a mimoriadne vtipne spracovaná téma politickej korektnosti...

Jeden den (2011)

Kniha ma absolútne dojala, bohužiaľ film až tak nie. Obávam sa ale, že preniesť atribúty tejto knihy do filmu je nemožné, z jednej hlavnej príčiny: chýbajú tu dve ďalšie hlavné postavy, totiž myšlienky Dextera a Em, ktoré knihe dodávali jedinečnú atmosféru.

Jdi a dívej se (1985)

Film, ktorý mi opísal peklo. S doprovodom Mozarta.

Nemoc třetí moci (2011)

Sonda do stavu slovenského súdnictva, kde sa prezentujú tri úrovne: sudcovia, ktorí súčasnú situáciu (podla dokumentu, niekoľkých sudcov, novinárov a mnohých ďalších neprijateľnú) vytvárajú; sudcovia, ktorí proti nej aktívne namietajú a sudcovia, ktorí ju ignorujú, resp. sú ticho. Mne osobne to zároveň pripadala aj sonda do slovenskej spoločnosti. Viac-menej sa Slováci dajú rozdeliť do obdobných troch skupín.

Neopouštěj mě (2010)

Podľa mňa nudný film s množstvom nevysvetlených vecí. Téma - beznádej síce zaujímavá, ale jej spracovanie sa režisérovi moc nepodarilo.

Taqwacore: Islámský punk (2010)

Pre mňa príjemné prekvapenie. Pekný náhľad do kultúry, ktorej existenciu som si doteraz nevedel ani predstaviť.

Čekání na Supermana (2010)

Veľmi zaujímavý pohľad do amerického predvysokoškolského edukačného systému. Myslím si, že v Európe si americké školstvo idealizujeme a tento dokument nás môže vrátiť späť na zem. Je tam síce kopec nejasností a nevysvetlených vecí (napr. podľa čoho merajú "proficiency in math" atd.), ale napriek tomu nadpriemerný film.

Ondine (2009)

Veľmi milé prekvapenie. Na to, aký je príbeh jednoduchý, ma film vôbec nenudil. Okrem toho skvelé herecké výkony...

Louise-Michel (2008)

Fascinujúce, ako mi niektoré filmy vôbec nič nedajú. Toto bola pre mňa zabitá hodina a pol.