• Pohádka

Holka nebo kluk? (1938)

Adina jako holka/kluk zde ztvárnila spíše průměrnou roli. Mě však zde odbzbrojil Theodor Pištěk, který svou antiláskou k ženskému pohlaví byl naprosto k sežrání. A když se k němu přidal Václav Trégl - roztomiloučký člobrdíček, kterému je vždy špatně (a v domě není ani kapka alkoholu), když už se blížil moment, kdy by se mohlo provalit, že Ada je vlastně hezká slečna - jde prostě o perfektní komedii, která si zrovna nezaslouží takto nízké hodnocení.

Divoška (2008)

Příjemná teen komedie, ač jsem čekala hrůzu, byla jsem velmi spokojená. Jasně, že to má ty klasické kýčovité prvky - mladá bárbínka, je tak rozmazlená, že si s ní otec neví rady a pošle ji někam, kde by se z ní zázrakem stala normální holčina. A zázrak se stane, změní se, najde si upřímné kamarády i svou středoškolskou lásku. Jenže mě se tam líbil i jiný prvek, a to vztah otce a dcery, nalomený smrtí matky. Ten přerod, kdy si k sobě najdou cestu. Opravdu pěkně zpracováno a půvabná Emma Roberts dokázala, že má potenciál stát se dobrou herečkou, né jen kvůli své slavnější tetičce.

World Trade Center (2006)

Já nevím, zpracováno to bylo dobře. Jen se nemůžu zbavit pocitu, že z lidského neštěstí tvůrci tohoto typu filmů jen těží pro svůj prospěch.

28 dní (2000)

Sandra Bullock zde opravdu velmi dobře ztvárnila osobu, která absolutně nezvládá "normální život" a proplouvá jím jako jednou velkou pařbou - až jednou uklouzne tak, že s tím dosavadním způsobem života musí seknout.

Bravo, girls! (2000)

Jo kdysi jsem tento film viděla, typická puberťačka vyhledávající přesně tento typ. A ani nevím, nadšení tam nebylo, to zrovna né, ale možná ty taneční kreace byly tím důvodem, proč ani dnes nedám menší hodnocení.

Cable Guy (1996)

Mám ráda Jimovu komediální stránku. Ale z tohoto díla jsem cítila už od začátku přinejmenším rozčarování až to pomalu sklouzávalo k zoufalství. Ani za mák zde není toho skvělého vtipu, co Jim Carrey umí předvádět. Napadá mě jen jedno slovo - trapné.

Kid (2000)

Bruce Willis je prostě Bruce. Umí hrát drsňáky, ale také skvěle zvládá komedie. Tahle je příjemná s opravdu neokoukaným námětem.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Já byla spokojená, některé díly sice byly slabší, ale po dlouhé době nešlo o nekonečný seriál o ničem. Mělo to spát, zápletku a Martin Stropnický mi zde vyloženě sedl.