Kill Bill 2 (2004)

Jak jsem předpokládal už, když jsem dokoukal jedničku - tyto dva filmy opravdu fungují jen jako celek.

Trio z Belleville (2003)

Pátá hvězdička je jen za potitulkový dodatek. Dokonalé!

Shock (1946)

Nojo. Tak nějak se ten film rodit musel, žejo.

Kód 46 (2003)

Zvláštní mix věčného svitu a THX 1138, který (kupodivu) nedává moc smysl. Pozitivní je jakási lehkost, se kterou plyne (což je u scifi poněkud nezvyklé) a vždy božský robbins. Nedotaženost sice působí záměrně, ale také nepovedeně. Patrná je i slušná režisérská protřelost, která filmu dává jistý náboj. Dovedu si představit, že by film působil skvěle aplikován na nějakou konkrétní náladu - čerstvému páru se slušným technologickým zázemím (kvalitní domácí kino) se za letního večera jistě postará o silný, kvalitní zážitek. Ovšem pro mě, coby pro romantického skeptika, jde pouze o fádní, vleklé scifi bez laserů a vybuchlých hlav.

The Quiet Earth (1985)

Přiznám se, že jsem nějakou dobu uvažoval, zda-li si nemám film pustit znovu. Že jsem tam třeba něco nepochopil. Že ta pointa nemá silně jen vypadat, že silná třeba je. Že v tom filmu je třeba víc než jen výprava a jakoževznešená myšlenka.. Ale jako vždy, i tentokrát se mi po zběžném prolistování několika scén potvrzuje původní předpoklad - a sice že jde o bezduchou slátaninu, která se nám snaží v "příjemném" prostředí naservírovat pár rádobyhlubokých myšlenek. Když už se pokouším vysvětlit původ apokalypsy, měl bych to udělat tak, aby to dávalo alespoň nějaký smysl. Stejně "nepropracované" mi příjde uvedení přeživších postav, které tam "prostě jsou" - pokud nezbaštíme, že neumřeli proto, že umřeli, nebo co je to za pytlovinu. Za zmínku stojí, že je prvních 36 minut opravdu skvělých - pokud vypustíme hrdinovo okamžité zjištění, k čemu došlo - jakobychom ho přeslechli. Procházení ruin, auta poházená po silnicích, šílenství z neodvratné samoty a podobně.. Vše je do jistého momentu (36 minut a 43 sekund od začátku filmu) skvěle v duchu last-man postap filmů, kterých je ovšem zoufale málo. Dvě hvězdičky za skvělou první třetinu filmu.

Sedm životů (2008)

hádám, že jsme se dostali do dob, kdy i herci mají svá klišé - al pacino vždy povede silné monology, stallone bude hrát hrdiny chytré jako průměrný americký prezident.. a bohužel, will smith bude romanticky posmutnělý muž zhrzelý svou minulostí, jenž se budeme dozvídat v pěti až deseti flashbacích během filmu, ačkoliv ji budeme tušit už od prvního. zamiluje se, zlomí nám všem srdíčka, naplní nějaký ten šlechetný účel.. a tak dále a tak dále. Jedna hvězdička za Rosarii - co by si film bez tak zvláštně krásné ženy počal. Všechno ostatní už je poněkud otravné. Raději se vymluvte a pošlete na to do kina s vaší přítelkyní vaší rychlovarnou konvici - ta by se měla strefit do předpokládaného iq diváka.

Poločas rozpadu Timofeje Berezina (2006)

Řekl jsem to už stokrát a řeknu to mile rád znovu - HBO patří polibek na čelo za jejich produkční činnost; i když se občas zmýlí, často z nich "vypadne" velice dobrý film, který si nezadá s velkým množstvím konkurence - a jeden z případů toho je PU-239. Silný začátek nám začne míchat podivuhodný sled událostí, které svou absurditou připomínají coenovské standarty; samozřejmě, opatrně. Filmu chybí jistá dynamičnost, která je zmíněným bratrům vlastní, ale uvažujeme-li film jako debut, není mu co vytknout a můžeme se těšit na další kousky, které nám Mr. Burns naservíruje. Tak i tak jde o příjemný zážitek, který ač může být napohled poněkud špinavým (rusko přecijen není tolik vypiplané prostředí, na které jsme zvyklí), provede vás příjemně večerem.. a nezklame.