Halloween (1978)

Parádní horor. Už sice není tak hrůzný jako dřív, ale i přesto strčí díky svojí atmosféře většinu svých následovníků hravě do kapsy. Sice se říká, že člověk se nejvíc bojí toho, co nevidí, ale když vidíte vraha u něhož nejsou poznat díky zakrytému obličeji emoce, má to možná ještě větší účinek. A hudební motiv si budete pískat ještě dlouho potom, co film dokoukáte...

Pokrevní bratři (1999)

Jedním slovem dokonalé. První filosofický akční film. Bezchybná akce, proklatě čený humor, naprosto dokonalá hudba, perfektní herecké výkony, brilantní kamera a především velice zajímavá myšlenka. Jít tenhle film do kin, udělal by díru do světa.

Kód Navajo (2002)

Mě tohle docela zklamalo. Docela dost. Akce nemá tu šťávu, co ostatní filmy Johna Woo, Nicolas Cage mi sem doopravdy nesedl a příběh Christiana Slatera a Rogera Willieho byl mnohem lepší a emotivnější než příběh hlavních hrdinů. Pokud bych chtěl srovnávat s HK tvorbou, bylo by to ještě míň. Takhle je to jen lehoučce nadprůměrný válečný film a velký krok vedle v kariéře Johna Woo.

Resident Evil (2002)

Spousta béčkové akce, násilí, vykrádaček jiných (mnohdy lëpších) filmů, slušná hudba, spousta zbraní a zombíků a dvě moc pěkný a moc cool ženský v hlavních rolích. Nevim jak vám, ale mě to ke spokojenosti stačí.