• Krátkometrážní

Hra (1997)

85%

Na vlásku (2010)

82% ... Standardně úžasná animace (ty vlasy!), příjemný příběh protkaný nenuceným, lehce ironickým humorem, a zcela nečekaně snesitelné (protože stručné) hudební vložky, které pro mě jindy v Disneyho filmech bývaly zdrojem útrpného znudění. Co Tangled vyzdvihuje je upozadění vřískajících (zvířecích) podpůrných postav; za pomocí mimik(r)y a gest táhnou kůň s chameleonem značnou část komické složky filmu. P.S. Za lampionovou scénu pomyslná hvězda navíc.

Hezké vstávání (2010)

75% ... Nečekaně příjemné překvapení. Romantická linie naštěstí není středobodem zájmu a, světě div se, ta komická je navzdory zvyklostem žánru přítomná. A to ve více než snesitelné podobě suchého hláškování namísto trapného šaškování a vulgárních dvojsymslů. Kombinace Keaton + Ford je pak geniálním tahem na bránu (víc víc!).

V dobré společnosti (2004)

60% ... Vůbec ne tak špatné, jak jsem čekala. Žádné křečovitě fekální vtipy, žádné přehrávající vedlejší charaktery. Ovšem taky nijak originální námět a zpracování ničím nevybočuje. Lepší průměr. Jen mě iritoval způsob, jakým Scarlett (ne)artikuluje - působí to, že je jí všechno jedno, jako by byla děsně líná se zapojit.

Hrdinové (2006) (seriál)

78% ... Zhlédnuta jen 1. série, zbytek hodnotit nemůžu.

The Angry Video Game Nerd (2004) (seriál)

80% ... :)) Když si vzpomenu, jak jsem se u her vždycky navztekala, a to jsem nikdy nehrála takové nefunkční cypoviny. Vtipný exkurz do počátku video her.

La ruta natural (2004)

95% ... youtube (špan. titulky) nebo youtube (angl. titulky). Na festivalu Sundance 2006 obdržel Cenu poroty za nejlepší mezinárodní krátký film.

Lady Jane (1986)

66% ... Tak tohle bylo opravdové překvapení, v negativním slova smyslu. Vzhledem k místnímu hodnocení a přítomnosti Heleny Bonham Carter jsem čekala mnohem víc. Helena sice nezklamala, ale film působil neskutečně uboze, nejspíš i vzhledem k rozpočtu. Nemůžu si pomoct, u historických filmů (obzvlášť odehrávajících se u dvora) mě chudá výprava vysloveně rozčiluje. Snad bych ji i byla schopná ignorovat, kdyby nebyl scénář tak prázdný (téměř dvě a půl hodiny ničeho). Přerod Caryho Elwese byl až pohádkový a scéna "plnění přání" shazováním sklenic ze stolu variovaná po převratu Krvavé Mary nepatřičná (pseudoumělecký žvást). Postavy jsou všechny černobílé - hlavní hrdinové nevinné děti, co se "jen mají rádi", rodiče zloduši, mladý nemocný král oběť, i ta Krvavá Mary vlastně za nic nemůže - jen se chtěla vdávat :). Možná je příběh v rozsahu dvou hodin o vládě, co trvala přesně 9 dní tragickým přeceněním jeho potenciálu. Zklamalo.