• Krátkometrážní

2 $ocky (2011) (seriál)

Tři díly a končím. Není to úplně marné, ale má to víc sit než com, přičemž humor ničím nevyniká.

28 dní poté (2002)

75% ... Bála jsem se, ne že ne! Ale údajná hluboká psychologie na pozadí katastrofy apokalyptických rozměrů, kterou jsem byla na film nalákána se mi zdála pro sci-fi tohoto druhu typická. Možná kdyby šlo o mé první setkání s podobnou tematikou, užila bych si to jiným způsobem. Takhle mi v hlavě vířily odkazy na Wyndhamův Den trifidů, McCarthyho Cestu, Meirellesovu Slepotu (přičemž si myslím, že ta se vypořádala s otázkou chování lidí v takové mezní situaci, kdy je každý sám za sebe daleko mrazivěji) a konečně i Fleischerův Zombieland. Ovšem Cillian Murphy tradičně exceloval a Brendan Gleeson příjemně potěšil :). P.S. Scéna s nádobami na střeše!

Svatební dort (2010)

LuciusWlk přesně vystihl situaci, za jaké jsem se na film letargicky dodívala. Nezábavné, francouzské v tom horším smyslu, příběhově přeplácané ad absurdum.

Zase ona! (2010)

40% ... Jsou i mnohem horší nevtipné komedie, tato se alespoň vyhnula tunám nechutností. Jinak za zmínku stojí leda neuvěřitelně skvěle vypadající Sigourney Weaver, ale ta vždycky.

My holky z městečka (1985) (seriál)

Seriál z dětství, který si už vůbec nepamatuju. Chce to repete.

Mikulášovy patálie (2009)

85% ... Na Mikuláše jako neodmyslitelnou součást dětství nedám dopustit. O to víc jsem nadšená, jak se filmové zpracování povedlo. Mikulášovy příběhy na plátně neztratily nic z poetiky dětského pohledu na svět, humoru a barvitě vykreslených, malých hrdinů. Představitelé dětských rolí jsou neuvěřitelní, až se nechce věřit, jak každý z nich typově vystihl Goscinnyho předlohu. Příjemná retro atmosféra a perfektní kamera (scéna odchodu z domova) byly už třešničkou na dortu. P.S. Victor Carles jako Kryšpín je úžasný, snad se ho ještě někde dočkám.

Hra o trůny (2011) (seriál)

90% ... Knižní předlohu jsem sice nečetla (zatím), ale na kvalitě to napínavé adaptaci od HBO rozhodně neubralo. Po dlouhé době historická fantasy sága, která si mě získala od první minuty (to intro!). Už aby byl duben.

Román pro muže (2010)

Teda...47%? Nevyhledávám současné české snímky, netěším se na ně a do kina na ně nechodím, ale tohle film na posezení u televize, když chce člověk vypnout a jen se zabavit prostě je. Nechápu na základě čeho se dostal do tak propastných hlubin hodnocení jako ty nejposlednější hollywoodské rádoby romantické rádoby komedie. Výborní herci, sem tam fajný vtípek, nijak převratný scénář, ale třeba na rozdíl od vychvalovaných Žen v pokušení jsem se necítila za herce polovinu stopáže trapně. Odpady! by si zasloužily hodně jiné filmy, ať už je na tom český film všeobecně jak chce.

Dražší než rubíny (1998)

60% ... Nedá se říct, že je to vysloveně špatný film, ale zdejší hodnocení mě přehnaně navnadilo na něco, co se nedostavilo. Průměrné drama spíš televizního rázu, nevýrazní herci (někteří až křečovití) a poměrně neuvěřitelně vystavěný scénář. Pro mě další z řady filmů, kde ty nejhlubší myšlenky vyzní směšně plytce. Škoda.