• Krátkometrážní

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Slaboduché, prázdné, k uzívání nudné. Pokud byla bezobsažná forma vyprávění zvolena úmyslně proto, aby divákovi polopaticky naznačila, že hodnoty dnešní (nejen) zbohatlické generace jsou smutně povrchní a veškeré její sny se upírají k materiálnu, pak nezbývá než tvůrcům pogratulovat. Problém vidím v tom, že i poměrně rozumných 90 minut se mi podařilo zdárně dokončit až na třetí pokus, a to s velkým sebezapřením. Možná měl být film raději koncipovaný jako instruktážní video pro střední školy v LA.

Banchangggyo (2012)

Ničím nevybočující romantický průměr s povinnou dávkou přeslazeného patosu. Doufám, že takto tolik vychvalovaný korejský standard romantických komedií opravdu nevypadá, protože hollywoodská tvorba si s Love 911 v ničem nezadá.

Svobodný otec (2010) (seriál)

Telenovela po britsku, tudíž daleko snesitelněji, než jsme zvyklí od Hispánců, ale pořád telenovela, takže mě místní (pře)hodnocení nerealisticky navnadilo. I podle komentářů soudím, že nadšení bude převážně pramenit z nekritického obdivu k Davidu Tennantovi, na mě bohužel jako výjimečný herec nikdy nepůsobil (strašně koulí očima v dramatických momentech, to je tak jediný výrazný projev, který jsem zaznamenala).

Světová válka Z (2013)

Když tu zjišťuju, že většina komentujících předlohu nečetla a po filmu už ani nehodlá, je mi až Maxe Brookse líto, protože tento film jeho román neviděl ani z rychlíku. De facto jsem 2 hodiny strávila čekáním na to, až poznám nějaký záchytný bod. Je pravda, že v knize je takové přehršle originálních situací, že by vydaly na celou zombie sérii, o to víc jsem byla zvědavá, jak se s tak netypickým formátem tvůrci popasují. Takže "úspěšný recept" je zjevně převzetí názvu, čímž se plně využije popularity předlohy + obsazení slavného herce do hlavní role, přičemž výsledkem je zcela průměrný zombie film, co omílá po stopáté naprosto předvídatelné situace. Zjevně jsou zde opravdu ve výhodě ti, co ignorovali psané slovo, já jsem ale ráda, že jsem si užila nápaditý apokalyptický příběh alespoň v knize.

Na titulní straně (1974)

Nechápu proč... ničím nevynikající kopie Jeho dívka Pátek, kde je chemie mezi hlavními představiteli mnohem výraznější. Tento film nepřináší nic nového a je to poprvé, co mě Wilder zklamal. Jinak jsou oba filmy dlouhé a ukecané, ale tento je navíc ještě zbytečný.

Mys hrůzy (1991)

Od Scorseseho jsem čekala víc. Až na tradičně strhující výkon De Nira, který by si zasloužil charismatičtější protějšek do role kladného hrdiny, je film typicky devadesátkový od hudby a kamery až po otřesný béčkový scénář a nelogický, nenavazující a tudíž rušivý střih. Největší škoda je, že v první polovině se tísnivá atmosféra úspěšně buduje, aby ji nemilosrdně pohřbilo několik natahovaných konců, které film posunuly až do roviny sci-fi. Slabé, hvězda navíc za herecký koncert ve společné scéně De Nira a Lewis.

Workaholics (2011) (seriál) odpad!

1. díl stačil, bohužel. Křečovitá snaha o (fekální) humor, herci bez špetky charismatu a talentu. Alespoň si člověk připomene, že ne všechny seriály jsou dnes brilantně obsazené a napsané. Na další díly nemám odvahu.

Slečny v nesnázích (2011)

Neuvěřitelně divný film. Nejdivnější bylo, že mě šíleně nebavil, ale dodívala jsem se až do konce. Nikdy víc - jediná věc mě nezaujala. Kdyby aspoň ta kamera.

Jeho dívka Pátek (1940)

Po třetím zhlédnutí jdu s hodnocením nahoru. Náročné na soustředění, ale neúprosná kadence ironických replik a chemie mezi Grantem a Russell jsou přesně to, co jsem postrádala v Na titulní straně.

Vánoční prázdniny (1989)

60% ... Hodnocení holt nechápu. Viděla jsem tuhle vánoční "komedii" kdysi v dabingu, tak jsem jí chtěla dát šanci v originále. Většina vtipů je ale založená na pádech a vulgarismech, a celkově mi humor jaksi nesedl. Neurazí, ale víckrát už to vidět nemusím.