• Krátkometrážní

Trojúhelník (1982)

Pohled do zrcadla. Asi. - Velmi netradičně zachycená krize jednoho stereotypem ubíjeného manželského svazku.

Meruňkový ostrov (2011)

Nepříliš zdařilý scénář napsal Peter Lipovský pro Szidi Tobias, která si velmi přála zahrát ve filmu, leč se jí nedostávalo nabídek. Po pravdě řečeno se ani nedivím...Tak špatný herecký výkon jsem dlouho neviděla. Szidi by se měla pro příště raději držet svého (pěveckého) kopyta.

Půlnoc v Paříži (2011)

Zaujal mě námět filmu, kdy hlavní hrdina, spisovatel Gil, cestuje časem a setkává se významnými pařížskými umělci první poloviny 20. století. Woody Allen však z výborného námětu víc než průměrné dílko vykouzlit nedokázal.

Jelena (2011)

Ani zvýšený stupeň trpělivosti mi růže v podobě nevšedního diváckého zážitku nepřinesl. A nebýt hrstky silnějších momentů v druhé polovině pomalu a zdlouhavě vyprávěného příběhu, bylo by mé hodnocení ještě nižší.

Nejsme andělé aneb Potíže s miminkem (1992)

Bláznivá komedie uvedená v samém závěru sobotního promítacího dne na LFM 2012 mi absolutně nesedla. Ale připouštím, že určitou roli v nepřijetí snímku sehrála i má únava z náročného festivalového programu.

Kad porastem biću kengur (2004)

Penaltovému mágovi Petru Čechovi roste v Premier League konkurence...aneb ta penaltová scéna ve filmu mě dostala do kolen...Skvělá komedie z fotbalového prostředí.

Hypermarket, jeho pán a otrok (2011) (TV film)

Nu, zkrátka není to žádné TERNO být zaměstnancem v supermarketu. Ale to jsem věděla i před zhlédnutím dokumentu. Po jeho zhlédnutí navíc mohu při nakupování poučeně kontrolovat, zda mají správně naskládané zboží v regálech...

Vůně deště na Balkáně (2010) (seriál)

Viděno na Letním filmovém maratonu ve Vsetíně v podobě sestříhané filmové trilogie. Nejvíce mě nadchla první část historické ságy o rodině sefardských židů. Chytla jsem se na udičku a na další pokračování se vyloženě těšila. Zatímco v první části se postupně seznamujeme se všemi členy početné rodiny Salomů (sourozenci Buka, Blanki, Riki, Nina, Klára a Atleta), v části druhé již je prostor věnován převážně dvěma postavám (kariéře baletky Riki a její setře Blanki) a o ostatních téměř ani zmínka, což byla trochu škoda. Třetí část se odehrává v době druhé světové války. Celkově vzato byla série Vůně deště na Balkáně velmi příjemným zpestřením festivalového víkendu. PS: Režisér seriálu Ljubiša Samardžič údajně usiluje o uvedení seriálu v některé z českých televizních stanic. Tak jsem zvědavá, zda jeho úsilí nebude marné.

Profesionál (2003)

" A...pověz jí, že jsme se rozešli...jako lidé..."

Stín moře (2011)

Příběh z pro mě filmařsky neznámé země, může zaujmout snad jen díky exotickému prostředí, ve kterém se odehrává. Jinak po všech stránkách spíše slabší průměr. Dlouhodobě (díky zlínskému festivalu, kde si každoročně snímek z netradiční země vybírám) nemám s arabskými či africkými snímky příliš valné zkušenosti.