• Pohádka

Prokletý ostrov (2010)

Scorsese se zase jednou vytáhl. Natočil něco, co každému musí utkvět v paměti. Dokonce bych se nebál přirovnat Prokletý ostrov ke Kubrickově Osvícení. Bylo to podobně mystické, mrazivé, navíc výborně vygradované... Hudba, kamera, scénář i herci (já to o Ruffalovi tvrdím už delší dobu, že z něj něco bude), všechno na výbornou. Jediný co mi vadilo, bylo zjištění zhruba v polovině filmu, že to prostě klasická detektivka nebude a pak, že už jsem jenom ztrácel v tom, co bylo skutečné a co ne... Což se nakonec s rozuzlením a pointou vysvětlilo.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Po lehce zmršené trojce důstojné rozloučení se zeleným fenoménem, aspoň doufám. Dokonce bych řekl, že se v případě posledního filmu podařilo dát dohormady celkem slušný scénář, možná nejlepší ze všech z celé série.

Spadl z oblaků (2003)

Tupý, plochý a nudný romantický nesmysl. Ani Rhys Ifans to moc nezachránil. Děj předvídatelný jako výsledek Sparty v posledním kole fotbalové ligy. Tento typ filmu zkrátka nic zajímavého nabídnout nemůže, až na pár výjimek jako Láska nebeská nebo 500 dní se Summer.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Amíci prostě nemaj na to, aby přišli s něčím vlastním a originálním. Columbus nám nabízí prvotřídně splácaný guláš ála Pejsek a Kočička. Řečtí bohové stále existují, občas si skáknout do USA počnout nějakého toho potomka - poloboha, kterými se to v zemi zaslíbené jenom hemží. Když ale přimhouřím oči a to hodně, pominu kopii Zaca Efrona v hlavní roli, dostalo se mi dvě hodiny akční jízdy, která nenudí a nechá na chvilku mozek pěkně odpočívat. A tak je třeba na Percyho Jacksona pohlížet. Columbus získal ostruhy s Harry Potterem, které tentokrát zúročil...

Alenka v říši divů (2010)

Alenka mě nechala naprosto chladným... Po dlouhé době mě Burton nějak výrazně neoslovil. V hierarchii jeho filmů řadím Alenku třeba až za Mars útočí, který byl aspoň trochu ujetý. Z herců mi přišla nejlepší Helen Bonham Carter jako Srdcová královna ála hysterický hydrocefalus. Depp mě poslední dobou začíná lehce nudit, pořád jedna a ta samá potrhlá figura s podivnými záškuby. Přesto na něj nedám dopustit...;-)

Fredy a Zlatovláska (2008) (TV film) odpad!

WTF? Ale co by se koneckonců dalo čekat od rejži Horákovejch, že?

Náš vůdce (2008)

Každopádně se jedná o pozoruhodný snímek, který stojí za to vidět. Hlavně je celkem poučný, dobře zahraný a žánr Drama je v tomto směru na místě. Finále je solidní katarze jak pro hrdiny filmu, tak jistě i pro diváky. Na Němce je to možná nejlepší film, co jsem od nich za poslední roky viděl. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že mi byl příběh servírován tak trochu po lopatě a některé studentské dialogy, debaty apod. byly až moc sterilní a chvílemi jsem se přistihl, že se nudím. Jinak ale říkám dobrý, lepší tři hvězdičky.

Vlkodlak (2010)

Nemělo to ani koule, ani atmošku. Triky se mi taky moc nelíbily a nelekl jsem se ani jednou, což bych podle mě u podobnejch typů filmů asi měl. Romantická linie moc nefungovala. Herecky sice dobře obsazeno, překvapil mě celkem Hopkins, ale celkově ani on ani Del Toro nebo Weaving nového Vlkodlaka nevytáhli ze slabšího podprůměru.

Frasier (1993) (seriál)

Jeden z mála intelgitentních sitcomů pro dospělé.

Hledáme Ydol (2006)

Tak trošku to na mě působilo jako sestřih jakéhokoliv pořadu o SS. V podstatě mi podobný typ filmu nestojí ani za to, abych se k němu nějak vyjadřoval, nicméně pobavil mě nápad se sebevražedným útokem při finále SS. ;-)