• Pohádka

Život plný malérů (1972)

Pár opravdu výborných hlodů (přelomení statného stromu jedním kopem...;-) Komedie je to z Richardových určitě jedna z těch povedených a také z doby, kdy ve Francii "vyráběli" ještě slušné komedie, které člověka pobaví a neurazí, jako jejich současní následovníci...

Cela (2000)

Velice zajímavé, vizuálně bravurně zvládnuté dílko, kterému chybí opravdu už jen moment překapení k nějakému lepšímu hodnocení. Jinak velice slušný film a Lopezová potvrzuje, že umí sem tam i solidně zahrát.

Král Artuš (2004)

Zae jeden USA film, který si vzal na paškál slavnou legendu a udělal si to naprosto, ale naprosto po svém bez ohledu na literární fakta, bez ohledu na vzniklé filmy. Jasně, nabízí se zde Excalibur, zde prohrál na plné čáře, nabízí se však i První rytíř a tady si myslím, že slátatnině s Gerem dal na frak. Cilive Owen je charismatický chlapík a po shlédnutí Children of Men, se dostal mezi mé nejoblíbenější současné herce. Rovněž záporáci byli zahrání výtečně dvojkou Skarsgard - Schweiger. Výprava a hudba pěkná, souboje také ušly. Film zpracoval legendu po svém, bez nádechu mystyčna, ale zase takovým způsobem, že to v tomto případě až tak nevadí.

Učitel tance (1994)

Na kino moc TV film, ale jako TV film v TV, je to dobré. Herecké výkony pak také lehce nadprůměrné.

Dokonalý svět (1993)

Pro mě osobně nejlepší kostějova role i film. Rovněž jeden z nejlepších Ístvůdových filmů.

Vůně cibule (1975)

Jedna z nejlepších westernových parodií, nepočítám-li Limonádového Joea. Nero je úžasný, jako kdyby se narodil pro grotesku. Vůbec groteskní podání filmu nemá chybu. Skvělí jsou i padouši. Oblíbený film mého dětství, jenž neztratil nic na svém kouzlu. Vždy zaručeně pobaví.

Nezvratný osud 3 (2006)

Abych pravdu řekl, čekal jsem to horší. Lepší dvě hvězdičky, ale do prvních dvou dílů to má daleko. Hlavní představitelka afektovaná kačena, mordy sice slušné, ale nasnímáno v podstatě stejně jako u prvních dvou dílů, takže očekáváné napětí se nedostavilo. Přesto příjemný filmeček.

Z pekla (2001)

Depp v pohodě, hlavně v určitých chvílích mě připomínal jeho skvělou roli z Kokainu. Holm taky nikdy nezklamal. Atmosféra Londýna se taky povedla a potěšilo mě propojení se Sloním mužem. Nicméně film jako celek ve mě silný zážitek nezanechal, sledoval jsem film se zájmem, ale moment překvapení prostě nenastal.

Mrtvý muž (1995)

Originální western, skvělá Jarmuschova režie, fantastická hudba Neila Younga a Deppův koncert. Tenhle filmeček nemá chybu.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Není co dodat. Jeden z nejlepších filmů naší historie. Dokonalá ukázka Lipského režisérského umění. Jedinečný humor, nezapomenutelný a nestárnoucí. Skvělý herci jak v hlavních(Kopecký, Hartl, Brodský, Dočolomanský, Hrušínský), tak ve vedlejší rolích(Velen, Krečmerka).