• Pohádka

Faktor strachu (2001) (pořad)

Kolovrátek neustále opakujících se úkolů časem začne spolehlivě nudit.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Ne ne ne... nebudu dávat hvězdičku jenom za solidní výběr filmových písniček (Muse, Radiohead apod.), prostě ne. Oproti jakž takž napínavé jedničce se solidní závěrečnou bitvou se dvojka totálně nepovedla. S katastrofální předlohou a neschopnými herci toho nikdo moc vykouzlit nemůže a protože nerozumím generaci EMO, nedokážu ani tento snímek ocenit jejich pohledem. Pro mě to byly dvě hodiny tlachání o hovně.

32A (2007)

Pointou filmu je, že mladá pipina má o písmeno větší podprdu než její kámoška. Ale proč ne, i o takové běžných záležitostech dívek v začínající pubertě, se dá natočit film vkusně, s citem a celkem realisticky.

Hooligans (2004)

Film o Hooligans říznutý nádechem, tempem i hudebním doprovodem ála Trainspotting? Výsledek vůbec nedopadl špatně ba naopak, pro mě asi nejoriginálnější film o fotbalových fanoušcích.

Kniha přežití (2010)

Hlásím se spíš k těm, kterým se film líbil. V žánru post-apokalyptického filmu se jedná určitě o to lepší, co bylo v posledních letech natočeno. Komorně laděný snímek, vizuálně bezchybný a výborně zahraný jak Washingtonem, tak především démonickým Oldmanem, mě v rámci svého žánru naprosto uspokojil.

Hooligans (2005)

Pěkné bitky, Charlie Hunnam jako Boss GSE rovněž OK. Bohužel se nemůžu ubránit pocitu, že film byl natočen pro americké publikum, jinak si totiž nedovedu vysvětlit účinkování Froda a klišovité melodrama v závěrečné čtvrtině filmu.

Robot Jox - Zápas robotů (1989) odpad!

Nevěřím tomu, že tuto podivnost natočil někdo v roce 1990. Proti sobě bojují modely z lega, herci jsou neskutečně špatní, jak vystřiženi z filmu Eda Wooda. Trikově o mnoho starší Souboj Titánu byl o x levelů výše, nemluvě o tom, že film vznikl už po takových peckách jako Alien(s) nebo Terminátor. Jednoznačně se jedná o nejhorší sci-fi, co jsem kdy viděl.

Vzhůru do oblak (2009)

Nejdojemnější a nejdospělejší animák, který bohužel sráží skutečnost, že od první třetiny se chová tak, jakoby nevěděl na čí stranu se přiklonit, pročež ho malé dítě dostatečně neocení a dospělý se začne lehce nudit. Velmi velmi dobrý (snad i nezapomenutelný) rozjezd mě bohužel k vyššímu hodnocení nepřesvědčí, ucelenosti snímků Ratatouille a Úžasňákovi dosaženo nebylo. Jo, abych nezapomněl....."Veverka!!!"

Brilantní plán (2007)

Tož zas tak Brilantní plán to nebyl, nic složitého a divím se, že na to jinak výborně hrající Lambert Wilson nepřišel hned na začátku. Herce bych celkově vyzdvihl, kromě Wilsona ještě k mému překvapení Demi Moore a Micheala Cainea. Jinak ovšem příjemná komorní záležitost, okořeněná patřičnou mírou napětí, což v dobře zrežírované kombinaci mě potěší více než milionové triky od Baye a spol.

Klub hrůzy (2004)

Docela jsem se bavil. Krásny baby, pobíhající nahoře bez, řepácký humor i dialogy. Club Dread se naprosto nebere vážně a to se mi na něm líbí.