Dark State

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, 2021, 93 min

Investigatívna reportérka Alicia (K. O'Rourke) píše článok o autonehode, pri ktorej zahynuli zdanlivo neprepojené osoby - dôstojník spravodajskej služby armády vo výslužbe, dedič farmaceutického majetku a usvedčený sériový vrah. Pri skúmaní, ako sa títo ľudia ocitli v jednom aute, odhalí, že veci majú oveľa komplikovanejšie pozadie než si myslela. Súvislosti sú také zlovestné, že si Alicia bude musieť zvoliť, či bude pomáhať pri odhaľovaní pravdy, alebo bude akceptovať, že svetu vládne globálna sieť bezohľadných zasvätených, ktorí sú odhodlaní ovládnuť celé ľudstvo a nastoliť nový systém zvaný Dark State. (Arsenal83)

silentname

Ako je možné, že pod skvelou obálkou sa skoro nikdy nenájde skvelý film? "Dark State" je ďalším filmom v sérii, kde som sa nechal nalákať kreatívne spracovaným posterom a zaujímavým nápadom na film. Hoci v mojom politickom presvedčení nežije teória, že sme všetci ovládaní vplyvnou skupinou ľudí, ktorí majú svoje vlastné plány so svetom a fungujú ako "dark state" tak môže ísť o zaujímavý film, ktorý minimálne môže ponúknuť slušnú dávku adrenalínu a nejaké to napätie. Lenže v tomto filme sa nedočkáme ničoho takého. Všetko zlé na tomto filme sa dá zhrnúť v troch bodoch. Lacná TV produkcia, veľké množstvo dialógov a s tým súvisiaca absencia napätia, sfušované finále. To sú 3 základné problémy, s ktorými sa tento film morí. Neviem prečo potrebuje všetko obkecávať. Neviem prečo nevedia využiť postavy k niečomu zaujímavejšiemu. Keby Aliciu niekto začne sledovať, vydierať, vyhrážať sa jej, prípadne by jej neobľúbená kolegyňa bola nastrčenou figúrkou. Keby jej vyhodili do vzduchu auto, keby sa stalo čokoľvek čo by mohlo byť aspoň trošku zaujímavé. Lenže film dokopy nikdy nič také neprinesie. Je to všetko len mediálne vyšetrovanie s veľkým množstvom dialógov a spracované ako vyšetrovateľská dráma. A takto to proste nefunguje. Plus samozrejme aj s nejakou tou dávkou flashbackov a skutočne otravných strihov s blackoutmi. No kým počas celého filmu som bol okey s našou hlavnou hrdinkou a chcel som vedieť ako to celé nakoniec dopadne, tak v posledných 15-tich minútach sa film rozhodol urobiť absolútne nepochopiteľnú otočku a vyhodil všetko do koša. A to je smutné. Tento film mal byť na spôsob ako bol napríklad "The Pelican Brief". Možno by to nebolo úplne ideálne, ale minimálne by to bolo oveľa zaujímavejšie. A určite je to film, ktorý odporúčam vidieť viac, než tento. Hodnotenie: D+ ()