Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (345)

Vitason 

všechny recenze uživatele

Mohlo by to být fajn stát se animákem. Z každé rány do hlavy byste vyšli s dočasnou zmateností a nějakými těmi hvězdičkami, které by vám jako bonus zatančily kolem hlavy, ale na druhou stranu by déšť vašim barvičkám zrovna neprospěl a nebo by vás mohl někdo vygumovat. Tak teď babo raď… Technický inovátor Robert Zemeckis si se svým kamarádem Steven Spielbergem ukousli veliké sousto, když chtěli propojit animovaný svět s tim hraným v době, kdy byla ještě počítačová technologie v plenkách a cucala elektronické mléko a povedlo se jim to náramně. Zvlášť když si uvědomím fakt, že je Králík Rodger stejně starý jako já a čas se na něm vůbec nepodepsal, tak se mi to zdá skoro neuvěřitelné. Obrovskou výhodou tohoto snímku je, že nevsadil všechny karty jen na technickou stránku a tak se nám dostalo i dobrého příběhu, který míchá klasické animované grotesky s noirovou detektivkou, kde nechybí detektiv, který chodí spát jedině s Jackem Danielsem a femme fatale, jejíž křivky ale nekreslil šéf nahoře nýbrž šikovný animátor. A k tomu všemu má film úžasného Boba Hoskinse, který se dokázal přizpůsobit nové technologii a vyzkoušel si reagovat na neexistující figurky jak v reálném prostředí tak v prázdném prostoru (scény v Kreslounově). Také mě potěšil šílený Christopher Lloyd. ,,Mam chuť jako padesátiletej a pindíka jako tříletej." ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Když odhlídneme od faktu, že jsem na tenhle film jako malej koukal jako u vytržení a napodoboval Soudce, takže pro mě je to klasická kultovní nepřekonatelná zábava, i dnes musím uznat, že je to výbornej film. A herectví Boba Hoskinse se tímto snímkem krásně ukázalo světu. I když je to občas až barevně kýčovitý, není to kýč už jen protože ta kýčovitost tu mám parodovat klasický disneyovky. Taky se mi hodně líbila spolupráce mezi studii, jsou tu všechny postavičky od Disneyho i od Warnerů a kdoví od koho všeho ještě. Jen myslím Toma a Jerryho jsem tam nikde nezahlídl. Mimochodem, víte koho tu hrál Frank Sinatra? Ten zpívající meč, kterej si Valiant vezme na obranu. Já věděl, že je mi jeho hlas blízkej od dětství. A ta Rogerova manželka, řekněte mi, kam dala oči? Ta byla moje první láska, i když jsem si to vlastně nikdy neuvědomil. A atmosféra tohohle snímku je tak nádherně dobová, že člověk má pocit, že to je občas spíš dokument než cokoliv jiného. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dokonalé propojení animovaného a hraného filmu, Roger technicky nezastárl (a díky provedení nezestárne) ani o píď. Přičtěte to k správně "noir" detektivnímu ději, sympatickým hrdinům a skvěle vymyšlenému světu s vlastními fungujícími pravidly. Již jen úvodní scéna a její dohra zcela ždímou potenciál tohoto nápadu na maximum. A těch "cameo" rolí co zde je, darmo mluvit. No a hlavně je to výtečná zábava, to především! ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Co si budem namlouvat, distribuce nijak neškudlila se slogany typu "poprvé na plátně", "originální prolínání kresleného a hraného filmu" atd., zatímco u nás v Česku víme, že prakticky všechny nápady a postupy, se kterými Zemeckis přišel, se už v české kinematografii objevily, v některých případech dokonce mnoho desítek let před králíkem Rogerem. Na druhou stranu, v žádném z těchhle filmů se neobjevil v hlavní roli Bob Hoskins, nemělo to tak divácky vděčný, gagy nabušený scénář a vůbec nebylo to celé zabalené do toho příjemného hollywoodského popkulturního obalu. Falešná hra je příjemný komediální snímek, který nicméně z mého pohledu nemá až tak silný scénář, aby mě dostal do kolen. Možná je to i tím, že mě neoslovují filmy, ze kterých námětově čerpá a které částečně paroduje. Celkový dojem: 65 %. ()

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Zemeckisa mám rád pre 2 veci: 1) je novátor ( Polárny expres ) a 2) vie pripraviť inteligentnú a originálnu zábavu ( Návrat do budúcnosti ). Táto komédia nie je výnimkou, skôr by som povedal, že je najlepším príkladom. Zemeckis totižto úplne vyvážene skombinoval svet živých ľudí a animákov a tak môžeme pri každej scéne jasať nad výsledkom, spoznávať svoje obľúbené postavičky a smiať sa na humore typickom pre kreslené grotesky. P.S.: V úvodnej kreslenej časti bola tak zaujímavá "kamera", že by ma zaujímalo, ako by vyzerali klasické Looney Tunesovské animáky v takomto modernejšom štýle. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (37)

  • Autor knižní předlohy "Who Censored Roger Rabit" Gary Wolf dostal nápad na společné vystupování komiksového králíka a detektiva z "normálního" světa podle televizní reklamy na vločky. (Divočák)
  • Road Runnera vytvoril Chuck Jones v roku 1948. Film sa však odohráva o rok skôr. (Hystory)
  • První film studia Disney vysílaný na televizní stanici Cartoon Network (který tehdy vlastnil Time Warner). (Dlee)

Související novinky

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011

Po propadáku Máma mezi Marťany z jeho produkční dílny je víceméně jasné, že kariéru Roberta Zemeckise spasí už jen návrat k hranému filmu. Tedy, alespoň částečně hranému – nějaké ty digitální efekty… (více)

Reklama

Reklama