Outside Noise

Jižní Korea / Německo / Rakousko, 2021, 61 min

boogieman

Režijný štýl Teda Fendta by sa zjednodušene dal popísať ako oddramatizovaný Rohmer, aj keď ide iba o moje pocity limitované mojou diváckou skúsenosťou. Dostane sa nám teda nemálo banálnych životných situácií, ktoré zjavne nemajú žiadny zásadný vplyv na životy postáv. Tento štýl réžie mi na papieri príde fascinujúci, a v mojich očiach lepšie fungoval napr. aj v režisérovom predošlom snímku Short Stay. V praxi to však často znamená, že jeho filmy sú pomerne nudné, čo našťastie býva zmiernené rozumnou stopážou. Pri tomto snímku mi však toho Rohmera prišlo možno o štipku viac ako by som chcel. Nenudil som sa, aj vďaka kráse 16mm filmu, ale moje pocity sú vlažné. Uvidíme čo režisér prinesie ďalej. ()

rivah

Nezaměstnaná Daniela, akademicky frustrovaná Mia a tiše obojetná Natascha si nevzrušivě vyprávějí doma a v parku o své práci, studiu a plánech. A to mezi Berlínem a Vídní. Trochu je v tom cítit režiséry Hong Sang-soo  a Éric Rohmer (ten však bez nadšení a optimismu)....Obyčejný život mnoha mladých žen.(50%) ()