Zásek

• Francie Huit Rue de l'Humanite (více)

Během pandemie platí v Paříži přísný lockdown a potrhlí obyvatelé jednoho činžáku si musí zvyknout na nový život. A taky jeden na druhého. (Netflix)

BarryLyndon

První film s tématikou covidu, co jsem viděl a hned naprostá paráda! Danny Boon natočil milou intimní výpověď s tím jak se dalo nebo bohužel dá s pandemií poprat, samozřejmě jsem se poznal v tom největším magorovi. :) Má to ten bezstarostný situační tón komedií Francise Vebera a uplně stejně jako on se to nebojí být i dojemné. Mimo jiné je to i na Netflixu a je to jeden z těch filmů přístupných i pro rodiče. 8/10 ()

Ivo odpad!

Hmm, na úvod se to tvářilo jako docela trefná tragikomická satira na tuhle zvrácenou globální lobotomii probíhající pod záminkou jakési milionkrát zveličené a prolhané $$$ nemoci. A docela jsem se tomu dementismu v přímém přenosu chvílemi i od srdce zasmál. Netrvalo ale dlouho a po úvodní iluzi se z toho bohužel stalo jen čím dál nudnější a odpudivější přesládlé aktivistické hovínko, oslavně a povinně plácající našim pohádkovým hrdinům zdravotníkům, hasičům, pohřebákům, mražákům, geniálním vynálezcům nového blahodárného (a zcela dobrovolného) kočkování, straně, vládě a blabla z rukou prostých, lehce uhozených, ale ve své podstatě vlastně nesmírně hodných a dobrosrdečných Vlastníků, radostně a v pohodě si za doprovodu jemné romantické hudby přivykajících na nová koncentráková pravidla a předpisy (Kim Čong a jeho dvorní hlasatelka z dálky pozdravně kynou). No jo, mohlo mi hned dojít, že cokoliv reálnějšího a pravdivějšího by nemohlo přes přísné cenzurní brány ani v náznaku projít, jen podobná silně prefikaná promo agitka, pro lepší ideologický efekt začínající jakoby z "druhého břehu", avšak ve výsledku roztomile popisující a oslavující ten náš nefalšovaný novodobý fašismus jako úžasnou, laskavou a jedině možnou zodpovědnou cestu k záchraně lidstva, bytí a zdraví celého nekonečného vesmíru a jeho nejširšího okolí před jedinou existující zlou a smrtící nemocí (kdy všechny ostatní zázrakem beze zbytku vymizely - a vlastně tady ani nikdy předtím nebyly, že?). Je tak hluboce dojemné, jak vládnoucí psychopaté (v oslnivé drogové extázi z plynoucích miliard a beztrestně neomezené moci nad lidmi) tak pečlivě a násilně dbají o naše zdraví, blaho a nesmrtelnost. Kdy třeba i během největšího zdraví usilovně chránícího lockdownu se zapáskovanými regály s oblečením, knihami atd. se obchody a košíky prohýbaly (a stále prohýbají) chlastem, cigaretami a dalšími zdraví devastujícími svinstvy (v rámci elementární logiky) a stresování obézní ovčané tráví měsíce v depresivní vězeňské klaustrofobii s dusivými náhubky na obličejích (díky kterým mimochodem většina z nich v součtu skutečně onemocněla nebo onemocní) a s obličeji nalepenými na cíleně a pekelně hypnotizujících prolhaných televizních obrazovkách. Aneb - ať žije největší a nejodpornější scam v historii lidstva ... PS (s nepříliš velkou nadsázkou): abych mohl působit v tělocvičně, musel jsem si (za 5000) udělat povinný test jestli nemám zlomenou nohu. No a během několikakilometrového běhu v lese mi došla sms že mám, jsem pozitivní a musím okamžitě do karantény a nohou nesmím 14 dní hýbat (jinak 50 000 pokuta) a poté na nový test. A nohu si pak musím trvale zabalit do igelitu abych náhodou nezpůsobil zlomeniny jiným občanům (též s nohami v igelitu). A na závěr malá aktuální (š)pičička ledovce Přijde mi už jako takový osmý div světa že se stále ještě najdou lidé (s IQ vyšším než 0), kteří upřímně věří tomu že se tady opravdu jedná o nějakou nemoc a zdraví ;) a ještě usilovně buzerují a bonzují jiné, aby nebyli nezodpovědně "ohrožováni". Jako třeba ten 300kg Němec v letadle, co do mě začal přes uličku bouchat že mám hadr 1 cm pod nosem a ohrožuju jeho zdraví (a volal na mě letušky). Tak jsem mu řekl, že jestli chce chránit své zdraví, musí pravděpodobně začít z poněkud jiného bodu než můj hadr na obličeji. No a za 10 min se doneslo jídlo a pití, německý megasoudruh skandálně sundal svůj vlastní posvátný léčivý náhubek a půl hodinky to do sebe s potěšením ládoval. A smrtící virus si v té chvíli dal samozřejmě plánovanou pauzu nebo taky žral a hned jak odnesli nádobí zase poctivě nastoupil do práce... (a proč se vlastně musí všichni ti, kdo před vstupem do letadla museli ukázat "negativní test" - a tedy jsou prokazatelně zdraví a "bezinfekční" - i přesto celé hodiny dusit v dementních náhubcích je otázka, před kterou se Aristoteles zoufale v hrobě obrací a pokouší se o palmface... ale miliardoví prodejci buzeračních hadrů jen potěšeně mrkají levým očkem). No film to byl vskutku silně průjemný... () (méně) (více)

EvilPhoEniX

Francouzi využili aktuální téma Covidu a dali mu komediální obal a s Dany Boonem včele, to znělo jako horký adept na komedii roku, ale bohužel francouzi se místy drželi až moc při zemi. Né že by tu nebylo pár vtipných scén. ( Dany si to opět krade pro sebe, avšak nemá dostatek prostoru a Francois Damiens jakožto domovník  mi přišel vůbec nejzábavnější a nejvtipnější). Škoda, že film je spíš Drama než čistokrevnou bláznivou komedií a ke konci sází spíš na emoce ( sice účinné, ale raději bych smích než pláč). Pěkný film na aktuální téma, který doplácí na 2 hodinovou stopáž, která je na film takového rázu zkrátka zbytečně moc. 6/10. ()

Tejkina

Z námětu filmu jsem byla nadšená, komedie o covidu a ještě od Francouzů, kteří u mě v tomhle žánru jasně vedou. Zpracování není vůbec špatné, tak nějak typicky francouzské. Značnou slabostí je ale dlouhá stopáž, díky které se film chvílemi dost vleče a najdou se i nějaká hluchá místa. Vtipných hlášek je zde dost, věřím, že se hodně lidí zasměje. Mě to hodně připomínalo realitu - lidé se udávají, přehání to a obtěžují s tím ostatní, nebo už mají pandemii a lockdownu plné zuby. Ale jsem moc ráda, že něco podobného vzniklo, snad jednou bude tento film na tohle všechno jen úsměvnou vzpomínkou. ()

Razzor_82

Pandemie, pandemie, tak už o tobě frantíci točí i komedie. Je to takový známý mišmaš z doby covidové se záblesky vtipných momentů jako třeba online výuka a táta ve slipech. Některé postavy šíleně přehrávají a jsou až nesnesitelně trapné. Tvůrci tímhle počinem chtěli dát najevo myšlenku, že máme držet v této době při sobě. Závěr je na komedii nečekaně hořce smutný. 4/10 ()

• Vo filme môžeme vidieť len veľmi málo postáv, ktoré nosia rúško. Na začiatku pandémie totiž francúzska vláda naliehala na svoje obyvateľstvo, aby rúška nekupovali, pretože ich potrebovali zabezpečiť hlavne pre nemocničný personál. Aj pri tejto politike sa však zdravotníckym pracovníkom zásoby rúšok rýchlo míňali. (m.a.t.o.)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj celé jeho natáčanie prebiehalo v Paríži. (MikaelSVK)