Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

cariada

Tomuhle seriálu jsem přišel na chuť teprve nedávno při repríze. Musí se nechat ,že je to asi to nej co tv nova natočila. Herci jsou dobří a má to i slušný humor. Možná co mě tak trochu nepasuje je vybavení hospody,ten pult u výčepu je jak někde v bufetu a ne v hospodě. ()

Langy10

tohle je moje to se mi libi mam rad Petra narožnýho a zde to i potvrdil muj jeden z nejoblíbenejsich ceskych hercu! ()

Attta

Taková "pivní" seriálová zábava, na kterou když narazím v televizi, tak se na to rád podívám, pokud nehraje někde jinde něco lepšího. Václav Knop tu zahrál asi nejlépe ze všech společně s Menzelem. ()

exitak

Někomu to může přijít jako možná hloupý seriál o hospodě a opilcích ale ten seriál je geniální. Odrází práve snad všechny možné hospodské situace a to bravůrně vtipně, k čemuž rozhodně přispívá hvězdné obsazení s Petrem Nárožným za pípou. ()

DruidKarel

Ta partička kolem stolu jen dokazovala, jak to u stolu s pivem chodí, že se dokáže dohodnout a pobavit se spolu jak právník, tak obyčejnej kamelot. Vynikající časký seriál. 4* ()

Amroth666

Do naší hospůdky vedou jen tři schůdky...no v tomto podání mi tam nechyběl ani jeden krůček, protože mi to přišlo jako bych tam byl s nimi.Výborné vtipy. Každý díl byl zábavný až na pár vyjímek, které za moc nestály, a proto také dávám 4 hvězdy. ()

Stallone

Přesto, že jako křesťan neschvaluji vysedávání po hospodách, považuji seriál za výborný. Kvalitu vidím v hereckém obsazení a inteligentním scénáři, u kterého si člověk při sledování odpočine a pobaví. Celá ta partička si dokonale sedla. Mojí nejoblíbenější postavou je Václav Novák. V roli pana domácího vynikající Václav Knop. K seriálu se i po letech stále vracím a pokaždé se skvěle bavím. Jonáš: „Dejte mi ještě jednu skotskou." Jarda: „Skotskou, ano!" Jonáš: „Poslechněte, je to opravdu skotská?" Jarda: „No jéje, pane domácí, ta úplně nejskotštější. Podívejte, ten chlap, co mi ji přivez, představte si, ten měl na sobě ještě sukni a ta rejha na pultě, to udělal dudama, jak se tady opíral." ()

C0r0ner odpad!

Průser českého opileckého národa (ne, že bych ho nebyl hrdou součástí (vážně)) v podání tak otravném, nudném a nevtipném, až se člověk nestačí divit. Celý ansámbl kupodivu kvalitních herců je prostě vsazen do tak strašně dementních rolí, že i ta necelá půlhodina dokáže člověka dost nasrat. 5% ()

MarekT

Dost podhodnocený seriál, podle mě proto, že je veřejností spojen s TV Nova. Ovšem tohle narozdíl od současného telenovelovitého braku nebo Policajtů z předměstí je, jako kdyby jste srovnávali v automobilovém průmyslu Ladu a Ford. Je to kvůli přítomnosti předních našich herců v hlavních, ale i ve vedlejších rolích, a typického českého lidového humoru. Tomu se kolikrát nelze nezasmát. Plusem též je, že Nova se z Hospody nesnažila dělat sitcom západního vzoru, jako tak učinila u Nováků a činí u Comebacku - umělý smích hovoří za vše. Kvalita dílů je docela dobrá, sem tam se hlavně v druhé sezóně najdou nepořadené díly, ale přišlo mi, že víc je těch povedených. Z postav mě nejvíce zaujal hlavně Jarda Dušek Petra Nárožného - kolikrát i automat na hlášky. Celkově si tedy seriál zaslouží z mého pohledu pět hvězd, původně jsem hodnotil za čtyři, ale když čtu některé kritické komentáře a mám zároveň před očima některé vtipné situace ze seriálu, nemohu jinak. A také proto, že Nova kromě Hospody, Rulety a prvopočátků Tele Tele a Gumáků je se svojí tvorbou dosti tragická. "Tak vy jste věděl, že je to člověk a ne ženská?" ()

Pajky3

Naprosto super seriál, já se u něj vždycky odreaguju a pobavim. Doporučuju všem co se líbí Comeback, tohle je o poznání lepší. A ta enkláva herců v hlavních rolí co se tady sešla..... Paráda Tak za 4, ale když tady vidim to hodnocení tak plnej počet ()

zette

V porovnani s tim, co dnes toci nase televizni spolecnosti se jedna o celkem povedenou vec. Dal bych jeste o hvezdicku vice, mam ale osobne problem se vsemi hlavnimi postavami. Az na ridice ( Potmesil ) mi neni nikdo sympaticky... ()

kvasiva

Dodneška jeden z nejlepších výtvorů tv nova. To už mluví samo za sebe.. :( Každopádně kdysi tento seriál znal skoro každý a také jej sledoval. Nic světoznalého ani jinak hodnotného nečekejte, ale nám Čechům je toto prostředí více než blízké. Z nostalgie 4* ()

messiah

Není to zas až tak špatný seriál s výborným obsazením. Pokud zrovna do hospody z nějakého důvodu sami nemůžete, poslouží docela dobře k zabití nudy - pobaví. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012