Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

Djkoma

Zajímavý nápad, který byl velkým riskem a nevyšel na 100%. Will Smith s Kevinem Klinem se k sobě hodí a Kenneth Branagr jim příjemně ukazuje, jak pevně umí stát na svých "nohou". Krásná maličká Salma Hayek je třešničkou na dortu. Vtipná westernová podívaná, která měla a mohla být mnohem lepší. Přes všechny mínusy snímku (divné tempo, šílené nápady, bizarní svět) je tohle přesně snímek, který jsem někdy chtěl vidět a proto je jistě dobře, že vznikl. Maximálně stylizovaná hovadina, která je stvořená pro mé osobní potěšení.... Ty 4* neberte vážně, jen se pobavte neskutečnými nápady, provedením a odvahou producentů/režiséra/vlastně všech:). ()

DruidKarel

640. hodnocený film: Už od prvních minut sliboval tenhle film, že bude dobrou western komedií, což se mu i po většinu času dařilo skvěle. Dobré herecké obsazení a hlavně i povedený příběh, jenomže to tam ti páni nějak se sci-fi prvky přehnali. Dobré dobové kostými a kvalitní humor. Sice budou 3* maximem toho, co tomuhle snímku můžu dát, ale můžu o něm taky říct, že jsem se bavil a že se na něj klidně někdy rád znovu podívám. 3* ()

Big Bear

Docela vtipná parodie na westernové filmy. Pravda trochu přeplácané, ale ten konec divokého západu - tedy světa koní a kovbojů zvolna nahrazovaný párou mně bavil. I ten rozestavěný Bílý dům ! :-) No a všechna ta udělátka - jakoby se jednalo o zdigitalizované přestavy J. Vernea :-). Smith i Kline mi ve filmu dobře sedli, ba co víc, film byl místy vtipný. To se u amerických komedií už dlouho dobu nedá moc říci... On byl také na konci devadesátých let svět ještě normální. Černoši si mohli v komediích ze sebe utahovat a nikdo neměl problém. Nakonec celý tenhle film si vlastně utahuje z Američanů a co by asi na něj ai řekl americký prezident Ulysses S. Grant? Takže jako Tv zábava po silvestrovské noci, proč ne ! Dávám za 3 kulečníkové koule. * * * ()

Estrellita

Jednu hvězdičku dávám za "boule na hlavě", druhou za energické bitky na závěr. Víc si tahle slátanina nezaslouží. Smith, kterého mám jinak fakt ráda, tady přehrává, příběh je otravný a ani parodie jako taková zrovna moc nefunguje. Zkrátka, za normálních okolností by byl tenhle film naprosto ztraceným časem. 30% ()

Tosim

Neupalujte, ale mě se to líbilo taky. Nevidím důvod, proč by se mi tenhle zábavnej western neměl líbit. Spousta dobrejch hlášek Navíc Kevin Kline je bezva herec. A MEZI NÁMI, PROČ SE Z TOHO OTROCTVÍ DĚLÁ POŘÁD TAKOVÁ VĚDA, NO UZNEJTE, KDO Z NÁS TADY BY NECHTĚL, ABY NA NĚJ NĚKDO JINEJ MAKAL ZADARMO, ZVEDNE SNAD NĚKDO Z VÁS RÁNO S NADŠENÍM SVOU TLUSTOU PRDEL A PŮJDE SBÍRAT POSRANOU BAVLNU??? ()

• James West (Will Smith) prohlásí, že vypadá jako někdo z knih Karla Maye. Ten ale v období, kdy se film odehrává, ještě své knihy nepublikoval. (rakovnik)
  • Kenneth Branagh, hrající handicapovaného padoucha Lovelesse, musel z “vozíku”, ve kterém se pohyboval na scéně vkleče, každých pět minut vystoupit a projít se po place, aby se mu napravil krevní oběh v nohách. (POMO)
  • Velký výbuch, který v 84. minutě zničí komín s nápisem Kasdan Iron Monger, je odkazem na snímek Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), v němž se objevují stroje AT-AT, připomínajíci obří mechanické pavouky, a jehož scenáristou byl Lawrence Kasdan, řečený též Železný (Iron). (Terva)

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (více)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (více)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (více)