Kde sa stala chyba

(TV film)
všechny plakáty

Pôvodná sci-fi inscenácia upozorňuje na dôležitý moment pri organizácii času detí. (RTVS)

honajz

Silné 3 hvězdy. Za prvé mě tahle sci-fi inscenace pro mládež dostala tím, že předvídala distanční výuku a Teamsy (!) před nějakými 30+ lety, za druhé jde o taková ta dobrodružství, jaká tehdy vládla kresleným seriálům, tedy že kluk nebo děti objeví nějaké tajemství v domě a jdou je prozkoumat. Například díky příkladu z matematiky kluk zjistí, že jejich dům neměří tolik, kolik by měl. A do toho se mu na obrazovce počítače objeví kapitán Nemo. Vyznění je jasné, jednoduché a možná prostoduché, ale v dnešní digitální době vysoce aktuální. Můj mladší syn by něco takového potřeboval. Btw, hodně slušné exteriéry. ()

honajz2

Celkem v pohodě slovenská dětská sci-fi, na které je nejvíc zajímavý fakt, jak nadčasová svým způsobem vlastně je, jelikož v jistém slova smyslu skutečně předpovídá distanční výuku. Navíc je to i celkem dobře zahrané, exteriéry jsou taky dobře vybrané a je fajn, že je zde využit i ten výpočet pravoúhlého trojúhelníku, protože ho tu děcka při svém dobrodružném putování využijí rovnou v realitě. Žádné veledílo to sice není a závěrečné odhalení tajemství mi přišlo docela slabé, ale celkem povedené to určitě je. Silné 3* ()