Nokaut

• Itálie Donne sopra, femmine sotto (více)

Karlos80

Nízkorozpočtový a spíše pak ne zrovna moc záživný typický eurotrash, o podvodníkovi-sukničkářovi, dále zlodějovi a pašerákovi, který využívá a zneužívá ženy. Borec mě v některých momentech (profil, zrcadlovky) připomínal známého taliána Tomase Miliana, ta podoba tam skutečně byla, škoda že to nemohl být on, a škoda také jiného faktu, že snímek nevznikl až někdy v polovině 70 let, v Itálii pochopitelně, kdyby se ho totiž chopil někdo z tehdejších renomovanějších režiséru a scénáristů, klidně i se stejným obsazením, mohla to být docela dobrá raná exploitation pecka. Nádhernou Barbaru Bouchet (mojí velkou oblíbenkyni) jsem však tomuto týpkovi tady neuvěřitelně záviděl, ještě v žádné jiném filmu, snad krom "Milano Calibro", ji to tak neslušelo a když neměl Bouchet, tak zas měl Lee, další slavnou a nádhernou eurobabes z tohoto období. Film mě zajímal, hlavně kvůli BB, a dělal jsem si pochopitelně i velké naděje, nenáročné-low-buget soft-core komedie s té doby prakticky nesleduji, ale jak jde o drama, thriller, krimi, horor, nemohl jsem si to nechat ujít (těch filmů zas tolik nenatočila), bohužel film mě spíše zklamal, snímek neměl v podstatě skoro žádný děj, spiknutí bylo opravdu velmi tenké, atmosféra slabší, depresivní tón průměrný, našlo se tu sice pár světlých momentů jako; jízda ve sporťáku a odhalená hruď a smyslné pohyby Barbary, podobná scéna scéna s autobusem, ale s jinou dívkou, nebo stříhaní vlasů, či represivní zátah policie na studenty, tyto momenty patřily k tomu lepšímu, ale jak jsem už napsal, celkově bez šťávy, nezáživné, bez stylu a smyslu, krom nádherných těl, velmi příjemné hudební složky (ten hlavní hudební motiv jak vystřižený z giallo filmů) a hereckých výkonů (ty zas byli docela dobré, ale i tak jsem se tu s žádnou nedokázal blíže stotožnit, mé sympatie si nikdo z nich nezískal), toho snímek moc divákovi nenabídne. Film má hodnotu spíš historickou, kdy divák nahlédne do doby komunistického režimu v tehdejší Jugoslávii, s postupným vlivem západní kultury mezi mladé lidi. ps: Barbara Bouchet má přímo magickou obrazovou přítomnost, vidět ji na obrazovce je vždy velký zážitkem, ona tu byla jednoznačně tím nejsilnějším článkem, byl to její film. ()

Časové pásmo bylo změněno