Japonská válka

• Austrálie Inside Japan's War

Z hlediska Západu začala válka proti Japonsku po přepadení Pearl Harboru. Z asijského úhlu pohledu je však třeba za její začátek označit japonskou invazi do severočínského Mandžuska, ke které došlo o deset let dříve. Seriál nás provází řetězcem japonských válek a vnitřními krizemi říše, které tyto ozbrojené konflikty vyvolaly. Uvidíme, jak všechny tyto události prožívalo obyvatelstvo, japonský národ, a jak formovaly budoucí společnost. (TV Spektrum)

Venom666

Vždy jsem se zajímal o válku v Pacifiku a díky tomuto skvělému dokumentu jsem zjistil jak velké mezery v historii mám. Například že Japonsko si žilo uzavřené před celým světem až do roku 1853 kdy tam začala amerika prosazovat svoje zájmy tak jak to dělá po celém světě do dnes. Tak se Japonsko po vzoru imperiálních zemí jako Anglie, Francie a USA začalo taky roztahovat do okolních států.  Aby západ viděl že Japonsko není zaostalé, ale taky civilizovaná a moderní země. Dokument obsáhne období od 1853 až do konce druhé světové války, přímo jsem hltal všechny ty informace, víc dokumentů jako tento. Díky za něj určitě si ho někdy v budoucnu zase pustím. ()