Cha wu ci xin

všechny plakáty
Drama / Krimi / Mysteriózní
Tchaj-wan, 2022, 128 min

Meteorista

Krása asijský filmový tvorby je v tom, že dokážou mnohdy odvyprávět komplexní příběh, u kterýho si navíc fakt vytvoříte s protagonisty, ale i antagonisty pouto. A skvěle se na to mnohdy i kouká, protože v těch filmech prostě hrajou úplně jinak než Evropani nebo Amíci. Hlavně než ty Amíci. Prostě kouká se na to skvěle, je to napínavý, chytne to za srdce a nebojí se to mnohdy ani zajít trochu drsnější cestou. Tendle snímek měl vše – napětí, kvalitní příběh, kvalitní herecký výkony, smysluplný jednání všech zúčastněnejch a hlavně, hlavně si dokázal i při tomdle drsným tématu seriovýho vraha udržet dojemnou tragicko-romantickou linku. Plus představil fakt parádní postavy. Fakt že jo. Opět mě moc těší, že můžu dát asijskýmu filmu plnou palbu. ()

Daiker

Stejný případ jako Devils.... Nemastné,neslané....Prostě průměr, čekal jsem víc..... Napětí, nepříjemnou atmosféru nečekejte.... Vrah byl spíš parodie na všemožné filmy o sériových vraziích.... ()

xxmurphyxx

Najchutnejšia Čína za poslednú dobu. Absolútne fenomenálne zvládnutá symbióza luxusného obrazu a zvuku, tvoriaca na Čínu obdivuhodne vyzretý počin. Ťažké basové tóny, ostré sláčiky, väčšinu času do zelena ťahaný chladný farebný gamut s použitím jemného zrna, perfektné využitie priestoru a uhlov kamery, jej dynamika, prehľadný strih a do toho všetkého vyzreté výkony každého jedného herca bez výnimky na obrazovke, robia z filmu pastvu pre zmysly. Príbeh je vie chytiť za gule a podržať až do konca. Po celý čas sledovania filmu som mal pocit, že sledujem kurva kvalitnú poctu Kórejskej kinematografii a Americkej, konkrétne Fincherovej. Finchera som tu dokonca cítil viac, ako pri jeho poslednom filme The Killer. Film má minimum vaty, prakticky od začiatku do konca je stále čo sledovať a aj keď je tempo počas celého film skôr pomalšie, melancholické, koniec sa rozbehne na slušnú emočnú nakladačku, ktorá mi okrajovo dala spomenúť na Fincherovu kultovku Seven. Ťažko tomuto filmu niečo vyčítať, možno osud jednej z postáv mohol ostať ukončený tak, ako sa zdalo, ale to už vyhľadávam fakt pičoviny. Veľmi si cením aj vynikajúco zvládnuté a zakomponované flashbacky hlavnej postavy, ktoré boli presne napasované, pomáhali vytvoriť si sympatie k postave a ani raz nepôsobili rušivo. Takto sa to má robiť do psej matere. Ak sa niekto bojí povestnej Čínskej preafektovanosti, patriotizmu a podobných vecí, môže predsudky smelo hodiť za hlavu, tu ho nečaká nič iné než špičková kvalita v každom ohľade. Obrovské prekvapenie. Zatiaľ ostávam na mega silných štyroch, ale v prípade, že sa tu zbehne viac kreténov s odpadovým hodnotením, mile rád prisolím plnú palbu. ()

coulismoulis

Takove spis televizni nez filmove zpracovani, ani ne tak vypravou jako primocarym dejem a ponekud omezenym rybnickem postav, coz u detektivky znamena, ze znate vraha vicemene ve chvili, kdy se objevi na obrazovce. Ale jinak vcelku slusna vyplachovka na jedno podivani. ()