tomeš

Na tomhle autorském debutu od mladého německého filmaře o znovushledání bývalých spolužáků a o jejich (vzájemných) životních peripetiích mě vlastně nic nepřekvapilo, což je škoda. Ač se film snaží být nový, neubráníte se pocitu, že jste vše už někde viděli nebo slyšeli, což není dobrá vizitka předlohy a scénáře (obé zde padá na hlavu pana režiséra), který (SPOILER WARNING) nakonec navíc zcela „originálně“ vrcholí autonehodou. Za zmínku snad stojí dvě věci: jednak je zajímavé sledovat, jak je na filmu jen deset let starém vidět, že technologie neuvěřitelně poskočily kupředu (počítače, mobily), a jednak že tu Knut Berger hraje postavu téměř totožnou, jakou si střihl ve Foxově o rok mladším dramatu Walk on Water (2004), tedy floutka, co odmítá skrývat svou (homo/bi) sexualitu. Sečteno podtrženo, podle mě existují lepší německé filmy o „problémech současné společnosti“, a to i s gay tématikou - třeba Tykwerovo milostné drama Drei (2010), festivalová dramakomedie s etnickým přelivem Sasha (2010) nebo romantická taškařice o „fotbalistech“ ze stejné doby Männer wie wir (2004). ()