Po smrti matky se odstěhuje otec (James Nesbitt) se svými syny do nového domu v Anglii. Starší 9letý syn Anthony (Lewis McGibbon) je praktický, mladší 7letý Damian (Alex Etel) věří v Boha a ve svaté, kteří se mu zjevují a mluví s ním. Jednoho dne, kdy si Damian hraje ve svém kartonovém boxu, spadne mu doslova "do náruče z čistého nebe" taška se čtvrt milionem liber. Damian to považuje za dar od Boha a chtěl by nejraději všechny ty peníze rozdat na dobročinné účely a těm, komu se jich nedostává. Svěří se s tím ovšem i svému bratru, který jeho nadšení pro dobročinnost příliš nesdílí. Vše se ještě komplikuje skutečností, že se vše odehrává asi týden před koncem platnosti liber, protože Anglie přechází na eura a navíc původ peněz není tak poetický, jak si Damian myslel... (otula)

Skejpr

Neuvěřitelně hřejivý filmeček. Danny Boyle je umělec. vytříbená audiovizuální stránka zkloubená s krásně ironickým scénářem, skvělými herci ( i ti malí kluci).. Umí natočit rozvernou komedii se spoustou Zjevivších se Svatých líznutou kriminálkou a v jednu chvíli se mu daří budovat úžasně strašidenou atmosféru. Přesně takové jsou milióny. Film jehož myšlenka osloví snad každého a jehož poselství je při tom strašně jednoduché. Voda je potřeba všude a všichni bysme měli pomoct, pokud můžeme :)) Jsem nadšen a dojat. ()

Anderton

Asi sa netreba na Milióny sústrediť ako na film Dannyho Boylea, ale ako na klasický vianočný film, ktorého funkciou je "zahriať na duši". Tin Tina tiež neberieme v porovnaní so Shindlerovým zoznamom ako Spielbergovu stratu súdnosti, ale ako oddychovku, nadýchnutím sa pred niečím väčším. Bohužiaľ aj ako pokus o vianočnú klasiku Boyle úplne neuspel, chvíľami je to neprehľadné a poriadne to nevie, kam to kráča. Únosnú mieru otravnosti ale film v mojich očiach nikdy neprekročil. ()

ScarPoul

Danny Boyle je všestranný režisér, ktorý nám s novým filmov vždy ponúkne aj niečo nové. Nedrží sa striktne pravidiel a strieda štýly ako ponožky. Millions je malým , príjemným, trocha detským a trocha chaotickým snímkom , ktorý je nadpriemerný a ponúka nám osvedčené životné múdra a hodnoty, bez pátosu a trápnosti, s pohľadu detí. Myslím že spracovanie je originálne a tá originalita sa dá nájsť v každom druhom zábere - stavanie domu, odlet do afriky, stretávanie sa zo svätými, telefonovanie. Hlavný predstavitelia, teda dvaja bratia sú totálne protiklady a aj keď každý chce s peniazmi naložiť inak, jeden pre dobro, druhý pre vlastnú potrebu, majú sa radi a ich dohadovanie je skôr len poučením o skazenosti sveta, kde hlavnú úlohu hrajú peniaze. Posledná pieseň, kde znie detský zbor je krásna a úchvatná a je takým malým zavŕšeným tohoto filmu, každopádne aj keď Boyle je skúsený režisér, niektoré miestá skrátka nezvládol. Miestami je to chaotické a strih pôsobí nedotiahnuto a kŕčovito , takže dakedy neviete prečo zrazu herec čo bol na pravo je zrazu o trocha ďalej. inak aj napriek prázdnoty, a bez napätia sa jedná o krásny filmík, ktorý nie je to najlepšie ale na druhú stranu ani neurazí a celkovo je to natočené hravo a pekne takže to ani nikoho neurazí. Typický anglický humor podfarbuje atmosféru a myslím že je to jeden s tých filmíkov ku ktorým sa rád vrátim. Danny Boyle nesklamal ale zase vie točiť aj lepšie ()

neoBlast

Millions jsou podceňovaným klenotem stejně jako Angel-A (no jo, uznávám, že sexy Rie Rasmussen chybí), s ním se dá nalézt hned několik styčných ploch. Boyle je opravdu citlivým režisérem a mnoho záběrů připomíná obrazy právě jako Bessonův černobílý snímek. Btw: Celá stylizace mi hodně připoměla Tima Burtona - a pak že se umí vykrádat jen on sám, včetně hudby, která se inspiruje Elfmanem hóóóóóódně... 70 % ()

B!shop

Pro me velmi prijemny prekvapeni, kde Boyle ukazuje, jakej je hracicka. Zacatek vas totiz absolutne ohromi hravym stylem vypraveni, skvelejma vizualnima napada a celkove takovou pohodovou az pohadkovou atmosferou. Postupne behem celeho filmu to sice ubejva, az na konec se jedna o vcelku normalni film, ale to uz nepokazi vyslednej dojem. Navic pribehove to je fajn, film je sviznej, deti nejsou nijak otravny, je tu ozvlastneni v podobe svatejch a tatika hraje James "Jekyll" Nesbitt. Takle pohodovej film jsem dlouho nevidel. ()

• Režisér Danny Boyle a scénárista Frank Cottrell Boyce zmiňují v komentářích na DVD, že jeden z herců hrajících ugandské mučedníky tvrdil, že je potomek skutečných mučedníků z Ugandy z roku 1881. (CliffLee)
  • Namísto výroby triček pro štáb a herce produkce darovala peníze organizaci Water Aid k postavení studen v Africe (jako to udělala rodina ve filmu). (CliffLee)
  • V jednom záběru sleduje rodina soutěž Chcete být milionářem? v televizi. Tato soutěž hrála samozřejmě velkou úlohu v pozdějším filmu Dannyho Boyla – Milionář z chatrče (2008). (CliffLee)

Luxusní digitální „animáky“?

Luxusní digitální „animáky“?

12.09.2008

Možná. Danny Boyle chce natočit něco pro mladší publikum a vybral si k adaptaci knížky Terryho Pratchetta. Fanoušky humoristické fantasy ságy Úžasná Zeměplocha však musíme zklamat. Boyle totiž… (více)