Wham!

Režie:

Chris Smith

Hudba:

Tim Atack

George Michael (a.z.), Andrew Ridgeley (a.z.), Sara Dallin (a.z.), Keren Woodward (a.z.), Elton John (a.z.)

V archivních rozhovorech a záběrech nejlepší kámoši George MichaelAndrew Ridgeley znovu prožívají 70. a 80. léta v kapele Wham!, ve které se proslavili po celém světě. (Netflix)

Pavlínka9

Svižný, jasný, energicky natočený dokument, při kterém jsem jen žasla nad tím, že George byl ten tichý, slušný, takový zamklý introvert, který byl neskutečně mladý - oba byli ohromně mladí a jejich závěrečný rozlučkový koncert byl v jejich 23letech :D Ukázalo mi to Wham! v jiném - za mě hodně zajímavém světle a počátek George Michaela. ()

jedna_vrana

George: „Slovo „pop“ byla v Anglii čtyři - pět let nadávka. My věříme, že popová hudba je hodnotná, a lidi na to zapoměli.“ Na dokumente sa mi páči jeho autentičnosť, naozaj sa venuje len obdobiu, keď George Michael vystupoval v dvojčlennej kapele Wham!. Dostali sme príležitosť nahliadnuť do detstva a mladosti dvoch talentovaných hudobníkov. Aj keď ich hudba ma v čase mladosti oslovovala a poznala som ich pesničky, nepoznala som ich príbeh. Meno Andrewa Ridgeleyho som len zbežne zachytila, ale to je tak všetko, až tu som sa dozvedela, aký veľký vplyv mal na Georga a nielen hudobný. Plusom tohto dokumentu je, že sme mali možnosť vidieť a počuť zábery z ich vystúpení, neboli to len spomienky fanúšičiek, ako ma minule naštvalo v inom hudobnom dokumente. ()

Paxxx.cz

Wham! pro mě není legendární kapelou podobně jako třeba Queen, přesto nebylo špatné přiblížit si jejich příběh - počátky kapely, problémy spojené se zatajováním orientace George Michaela, vznik hitu wake me up before you go go a především legendárního Vánočního megahitu Last christmas. Pěkně vzdání pocty už pár let zesnulému zpěvákovi a skladateli Gergovi Michaelovi - 8/10. ()

rockwoman

Wham! = melír ve vlasech, náušnice v uchu, barevný hadry, šortky, tmavé brýle a kožený bundy. Wham! = pár chytlavých songů, spousta barev, třpitek, šminek, úsměvů, tance, vzpomínek a nostalgie. Celkem povedený dokument a zároveň i vzpomínka na George Michaela, který by letos oslavil šedesátku, stejně jako jeho nejlepší kámoš ze školy Andrew. ッ ()

Arsenal83

Pocta legende, ktorá predala cca 30 miliónov albumov a dnes len s úsmevom sledujeme, čo to za polonahí páni s gaťami ako plienky v klipoch vystupujú. Najznámejší sú pre song o Vianociach, George na Vianoce aj odišiel, v klipe sa guľoval, potom sa guľoval s kamarátmi a zanechal významnú stopu. Použitie jeho hlasu ako výpovede dáva dokumentu jeho silu, zároveň sa samozrejme netflixovsky pretiera aj téma jeho orientácie a že to mal ťažké a tak. Veľa výborných záberov. Možno aj viac, než by si Wham z môjho pohľadu zaslúžili. Dokument lepší než väčšina ich songov. ()

• Dokument si pripomína 40. výročie debutového albumu Wham - "Fantastic" z roku 1983. (Arsenal83)
  • Dokument mal svetovú premiéru v Crucible Theatre v Sheffielde v Anglicku na 30. Sheffield DocFeste dňa 17. júna 2023 s reláciou otázok a odpovedí po projekcii s režisérom filmu Chrisom Smithom a členom Wham! Andrewom Ridgeleym, obaja prostredníctvom videohovoru. (Arsenal83)