Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

Facerr

Pro fandy SLYe povinnost. Trochu rekapitulace, nějaký to moudro, hodně Sylvestra. Pomohla asistence Arnieho. Uvítal bych delší scény z filmů a ještě o něco víc z jejich natáčení, ale snad jindy... ()

DonBraso

Hodně jiný dokument, než by člověk čekal. Popravdě vadilo i nevadilo. Páni Flatbushe a začátek kariéry je zde parádní. Sly zde rozmlouvá o jeho životě hlavně s tátou. Je to celé na tom postavený, proč točil filmy, jak přešel od koní a opět ten táta a jeho Rocky a Rambo. Škoda, že je tu jen pár střípků z těch filmů o jeho vzniku, scénách. Sice tu jsou, ale pořád se drží dokument na stejném principu. Sly umí rozmlouvat o životě. Koukám i na konkurenci na jeho reality show ,kde hraje více prim jeho rodina, než tady. Zde doopravdy nemáte nic o jeho manželce. Ani dcery a zemřelý syn., ač to chápu, protože sám říkal, že se k němu nebude vyjadřovat už, ale zase proč ne právě tady. Pár filmů, ale ne komplet. Musím říct, že jsem stále čekal, že jakmile přijde jedno hluché místo, tak dokument půjde jinam,a le ne. Osobní zpověď, než úplně informativní dělo. Možná právě proto mě to i bavilo. Jen musím říct že jsem koukal po skončení, jestli to má i druhý díl. Co je na vraždu, jsou české titulky. Jak někdo může počešťovat názvy a jména. Džon,Roky,Sláj... toto není poprvé u Netflixu. Arnold měl více, jeho stopáž byla delší. Sly to bral z podobného konce, protože i Arnold měl dost času na jeho rodinou. Srovnáni je na místě, ale jak by řekl jeden z nich. Nesrovnavejte nás. Byly jsme děti a každý chtěl bejt lepší. No a teďka jsou kamarádi. Malinko nechápal co tam dělal Tarantino 🤔 ()

AndrewNewman

Nostalgická Slyova cesta za úspechom, ktorý mu bol odopieraný a za rodinným blahom, ktorého sa mu počas dospievania nedostávalo. Chcel všetko a to aj dostal, sám však priznáva, že je na vrátkach či to tak vôbec je alebo nie. S Rockym rozburcoval nielen filmový svet a s Rambom to celé potvrdil. Na rozdiel od jeho konkurenta sa nikdy nemusel spoliehať na kvalitných režisérov, pretože bol ním on sám. Divákom pripravil množstvo emotívnych a zbesilo akčných zážitkov a svoje hrdé miesto na výslní Hollywoodu si rozhodne zaslúži. Na konci ma potešil fakt, že stále nestráca energiu, zrejme už nemá na to, aby zvalcoval niekoho v ringu či pobehoval po lesoch, no stále si nemyslím, že povedal svojmu remeslu posledné zbohom. ()

ESNYR

Je velká škoda že se podobné dokumenty nedělají o všech těch hercích co byly (a vždy budou) zapsáni zlatým písmem na chodníku slávy. Chtěl bych v podobném duchu - Lundgrena, Norrise, AlPacina, Hankse, Nicholsona, Eastwooda ......  V porovnání s Armoldem, si bere vítěznou trofej Sly. ()

xxmurphyxx

Sly a jeho postava Rockyho je legenda a zrejme môj najväčší vzor. Ak by som mal hodnotiť ako fanboy bolo by to za päť, ale snažím sa ohodnotiť nezaujato a preto dávam za tri, silné tri. Na vyššie hodnotenie tomu chýba predsa len väčšia hĺbka a nebol by som proti ani, keby to bolo ďalšiu pol hodinu dlhšie. Sly je predsa len veľký šéf na to, aby sa dokument o ňom vtrepal do hodiny a pol. Najme, keď sa skoro všetok čas venuje len postave Rockyho. ()

JohnCoffe

I Sly se vytasil s bilancováním svého profesního a osobního života. Bavilo mě to víc než Arnoldovo otevření se. Sly byl vždy víc vnímavý a citlivý a v dokumentu se to jen potvrdilo.Spoustu scén doznalo změn přímo při natáčení a za to si ho moc vážím. Vše se motá ohledně jeho "nenávisti" k otci a působí to na mě jako motor jeho herectví. Pro mě je králem stejně jako Arnold a nesnížím se k tomu abych mezi těmito titány dělal byť jen jediný rozdíl. Jsou součástí mého života ❤️ ()

imaginer21

Překvapivě silná a intimní zpověď jedné z největších ikon akčních filmů své i trošku současné generace. Pochopit Slyovy motivy při přípravě jeho nejslavnějších (jím spolu/napsaných) filmových hitů dává zpětně každému jednomu jeho počinu výrazně větší hloubku i smysl. Dokonce i těm kouskům v jeho kariéře, na které kritici a ani sám Sly nejsou zrovna dvakrát hrdí. Závěrečné Slyovo zamyšlení bude rezonovat hlavně v těch, kteří podobnými bolestmi, prošli také. A zjista je to bude i inspirovat. Mimochodem, i když Arnie se Slyem už na svou rivalitu pohlížejí jen se stařeckým nostalgickým úsměvem, je vidět, že v ní zdravě pokračují. Proč by jinak Arnold ve stejném roce o několik měsíců dříve vytáhl to samé, jen větší, delší a pestřejší. Slyovo komornější vystoupení s jeho tradičním životní zkušeností vykřesaným hlubokým zamyšlením mi ale sedlo více. Promiň, Arnie. ()

mottleone

Příjemný dokument o jedné z největších ikon hollywoodských akčňáků, které provázely dospívání nejednoho z nás. Celé je to konstruované jako typický "American Dream" plný křivd, bolesti, zápalu a tvrdé dřiny, jenže ozvlaštňující nuancí je právě Slyovo vyprávění a silné charisma. Dost momentů z hercovo života bylo vynecháno, ale vzhledem k bohaté historii jeho kariéry i příjemné stopáži výsledného snímku, byl obsah plně dostačující. Přidejte si dobové záběry, rozhovory s rodinou a osobnostmi jako Tarantino / Schwarzenegger, doplňující scény z filmů i natáčení - a máte tu ideální nostalgický program pro milovníky 80'kovejch filmů, silný jako Rockyho bicák! (*i slzička ukápla) 8/10 ()

stanlyOu

Na môj vkus trochu krátke, ale aspoň sa nedostavia hluché pasáže. Stallone prekvapivo osobný a ajkeď by som si prijal zo súkromia ešte viac, obsahovo ide o dostačujúci dokument. 7/10 ()

bonovox

Aj Sly sa dočkal svojho dokumentu, ale celkový dojem je priemerný. Možno by pomohlo rozdelenie a doplnenie jeho životného príbehu do minisérie (podobne ako u Arnolda). Predsa len, spomienky na kultové postavy Rockyho či Ramba mali byť trošku obsiahlejšie. Hlavne mi tu chýbal pohľad do súčastnosti...60% ()

Rian_witcher

Stallone má můj respekt za to co dokázal, ale tenhle dokument působil jak vzpomínky starého dědka před smrtí. Takové zakončení si jeho kariéra určitě nezasloužila a ve srovnání s dokumentem o Arnoldovi jednoznačně prohrává. ()

Grimaldi

Sly je stejně jako například Arnold absolutní legenda nejen akčního žánru. A i když bych ho v rámci této dvojce zařadil těsně na druhé místo, za dokument o jeho životě jsem opravdu rád. A ono se skutečně víc než co jiného jedná o dokument zaměřující se na jeho dětství, rodiče a všechny problémy s nimi spojenými. V druhé půli se naštěstí přeci jen trochu dostaneme i k filmům, ale snímek bych rozhodně doporučil ne fanouškům Stalloneho filmů, ale fanouškům jeho samotného. ()

Tomas_PO

Nuž sklamanie. V princípe také, ako celá Sylvesterova tvorba - pomerne jednoduchá a kĺžuca po povrchu. Rovnako ako Rambo, ktorý síce v 80tych rokoch nejedno srdce zahrial, no subjektívne menej, ako konkurenčný Arnie. Rocky je pre mnohých ale "kulťák", a presne pre tohto fanúšika je dokument ideálnou voľbu. Detailne (až príliš) rozoberá počiatky, ranné scenáre, ako aj idey a rôzne úskalia prípravy filmu. No keďže Rocky sa datuje už do rokov 70tych, mladšiu až tak oslovovať nemusí. Očakávania boli vyššie zrejme aj kvôli najnovšej sérii The Expendables, ktorá berie Stalloneovu kariéru, a zjavne aj on sám seba, už s riadnou, no najmä sympatickou nadsádzkou. Avšak v dokumente rozpráva privážne, monotónne, dlho...a najmä sám. Zachraňujú to občasné Schwarzeneggerove vstupy, prípadne vstupy jeho brata a prekvapivo aj Tarantina. Dozvieme sa však, už tradične Netflixovo, dôležité informácie o jeho rodine a výchove, ktorá mala výrazný vplyv na jeho život a kariéru, ktorou sa musel prebiť úplne sám. Až tak, že sa musel natáčať a režírovať sám, lebo o neho nik nemal záujem. No predsa len, divákovi sa otvorí nejedna spomienka, a možno napadne aj hriešna myšlienka ešte raz si pozrieť všetkých Rambov a Rockyho. Čiže dokument úlohu predsa len splnil. ()