Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

borec999

Kvalitovo na podobnej úrovni ako Arnieho dokument. Sly išiel vo svojom počine viac do súkromia, svojich chýb, filozofovania o zmysle života a keďže je na rozdiel od Arnolda i scenárista, i do hĺbky písania jeho najznámejších filmov (Rocky, Rambo, Expendables) a vlastných životných skúseností ktoré do týchto postáv premietol. Podobne ako u Arnolda mi chýbala väčšia hĺbka z hľadiska jeho filmovej kariéry (ktorú možno obhájiť Stalloneho preslovom v závere), ale i z hľadiska súkromného života chýbajú podľa mňa významné momenty, ktoré Slya ovplyvnili a zmenili. Pretože Sly celý dokument hrá, že nás konečne pustil do svojej hlavy, mám však pocit že nebol 100% úprimný a niektoré temné zákutia s ktorými sa úplne nevysporiadal (smrť syna, začiatky v porne) si nechal pre seba. Načo má samozrejme 100% právo, ale pri danom štýle dokumentu mi to skrátka v ňom chýbalo. Inak však fajn dokument, a to ako pre skalných fans, tak i nefanúšikov. 80% ()

sheen

Zmapování života Slye ale ne toho filmového. To bylo z rychlíku. Těch filmů má opravdu víc. Ano Rocky ho vystřelil mezi smetánku a Rambo to definitivně doklepl ale těch peckovních a zajímavých filmů tam bylo daleko více. Obrovský plakát z filmu Rocky mi visí dlouho v pokoji, společně s plakátem Arnolda. Dva herci, kteří ovlivňovali moje mládí. Filmografie Slye by zasloužila detailnější zpracování. Rozdělil bych to do více dílů. Slye se tady pouští do různých uváh až filozofování. ()

Pajky3

Nemohu si pomoci, ale když jsem viděl, jak Netflix zpracoval dokument o Arnoldovi, tak od tohohle odcházím zklamaný. Sly je určitě zajímavá postava Hollywoodu a jeho cesta si zaslouží skvělé zpracování, ale tenhle dokument jeho příběh nevypráví úplně skvěle. V podstatě se soustředí pouze na vznik Rockyho a tak trochu Ramba, což jsou sice největší hity, ale kompletní ignorování ostatní tvorby moc nechápu. Z osobního života se toho člověk taky moc nedozví, kromě toho, že měl blbý dětství a vztah s otcem. V porovnání právě s nedávným Arnoldem z toho Sly vychází jako jasný poražený a z tohohle dokumentu se nedozvíte o moc víc, než jsem věděli před jeho sledováním a to je největší bolestí. ()

Motinski

Prijemná záležitosť a povinná jazda pre fanúšikov, spracovaná ale zbytočne zrýchlene. Dokument opisuje v prvom rade Stalloneho hereckú karieru. Ukazuje ťažké začiatky v brandži a dôležitosť postavy Rockyho naprieč celým životom. Zo súkromia sa ale nedozvieme takmer nič okrem skratkovitého vysvetlenia vzťahu otec/syn. A to je obrovská škoda. U Arnieho som dostal do detailu vypracovaný profil osobnosti, zákulisné príhody a ajkeď som sa chcel vyhnúť porovnávaniu, myslím že niesom jediný koho to napadlo. Dosť sa čudujem že Netflix nechcel sériu s aspoň tromi hodinovými časťami. Potešilo že Sly rozpráva veľmi osobne a intímne, no neznalci môžu po pozretí nadobudnúť dojem že ide o človeka ktorý stvárnil Rockyho a Ramba, plus natočil pár ďalších filmov čo nemali úspech. Pri legende akčného žánru je to málo. ()

Sany33

Príbeh: Dokument mapujúci cestu Sylvestera Stalloneho od nezvládateľného chlapca až po herca, ktorý si išiel za kamerou vždy vlastnou cestou. Vykresľuje Slyov vzťah s krutým otcom, empatickým bratom, zanedbávaným synom a so steroidamy nabitou kariérou, ktorá mu postupne ničila zdravie. Prevedenie: Kamera je v tomto dokumente Slyovým terapeutom a vyrozpráva jej všetky svoje životné krivdy a nezdary aby na konci dozrel a uvedomil si, že najdôležitejšia je rodina. Škoda, že mu to trvalo 70 rokov ale povedzme si úprimne moc dobrý rodinný vzor nemal tak sa niet čo čudovať. 85% ()

• Píseň, která zní během závěrečných titulků, je „Come On Up to the House“ nazpívaná americkým písničkářem Tomem Waitsem. (sator)