Čas volá tvé jméno

• Jižní Korea A Time Called You (více)
Jižní Korea, 2023, 12 h 12 min (Minutáž: 46–76 min)

Epizody(12)

Po tragické smrti svého milovaného se záhadně dostane v čase zpátky do roku 1998, kde se seznámí s mladíkem, který jí ho silně připomíná. (Netflix)

bulinka

Predstava: Po prvej časti som si myslela, že to bude príjemný oddychový seriál, kde máme zábery zo súčasnosti, kedy sa niečo stalo, a vrátime sa do minulosti, a tá nám rozpovie príbeh, ktorý nás dovedie k tomu, čo a prečo sa to stalo... Realita: Každou ďalšou časťou som bola viac a viac mimo, stratená v čase a niekedy v 6. epizóde totálne psycho... kto je kto a v ktorom čase, lebo časy vôbec nesedeli, ani postavy, ani mená. Z príjemnej oddychovky, brutálna hra s časom, dejovými linkami, charaktermi. Zožrala som tento seriál asi za dva dni. Vďaka, že ho vypustili do sveta so všetkými dielmi naraz, lebo keby postupne, asi sa zcvoknem, alebo ho prestanem pozerať. Casting im vyšiel na 100%. Herecké výkony najvyššej úrovne. Toto bol Ahn Hyo Seop, na ktorého som čakala už veľmi dlho. Nie ten umelý, namyslený najstajlovaný ako v Business Proposal, ani taký zajko ako v Abyss, či nebodaj 30 but 17. V Lovers of the red sky mi sedel viac, ale tu od prvého momentu až po posledný bol perfektný. Užila som si každú scénu s ním. Kang Hoon ma po The Red Sleeve ešte viac prekvapil. Chlapci super zahrali študentské role, ale aj dospelácke. Takisto aj Jeon Yeo Bin prekvapila. Aká bola super akčná a vtipná vo Vincenzovi, tu bola neskutočne emotívna a dala si záležať na každom detaile svojich postáv. Kto videl Memories of Alhambra určite spozná Min Jin-Woong, kde si ale zahral asistenta a dobrého priateľa Hyun Bin-a. V tomto seriály dostal ale úplne inú postavu, teda niekoľko...každá iná, no prepracovaná. Odporúčam pozrieť, keď budete mať na to dosť času, aby ste si ho pozreli kontinuálne. Ja som si pár vecí musela pozrieť ešte raz, aby som dejovú linku viac pochopila. ()

jarah

Seriózne prešpekulovaná hra s časom. Pre niekoho bude možno miestami nezrozumiteľná, lebo nefunguje na otrepanom princípe. Každému z protagonistov plynie čas iným spôsobom a prináša úplne iné poznanie. Návratom do minulosti sa nemenia budúce situácie, mení sa vedomie a vnímanie. Až do poslednej chvíle prichádza nejaké prekvapenie. Casting sa podaril, herci skvele stvárňujú zrelých tridsiatnikov ako aj stredoškolské verzie, pritom to nie je vôbec rušivé, lebo herecké výkony sú na veľmi dobrej úrovni. Pôvodný taiwanský seriál som nevidela, čím som si ušetrila zbytočné porovnávanie. Načo sa pozerať na presnú kópiu a reptať, že to nenatočili cez kopirák? Ústredná skladba je silne magická. Mladším ročníkom, ktoré vyrastajú v ére iných hudobných žánrov možno príde nezaujímavá a tým seriál stratí na svojej príťažlivosti. Mne sa tam však dokonale hodila. Záver je presne taký, aký si v takých prípadoch predstavujem a necháva priestor divákovej fantázii. Váhala som medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami, nakoniec som nekriticky siahla po piatich. ()

aliki78

Seriál mě pohltil na první dobrou. Jelikož korejské seriály jsou -+ 12 dílů shlédla jsem ho opět v sobotu v noci na jednu dobrou. Nedalo se odejít. Pohltil mě a prostě mě zajímalo jak to dopadne. Propletenec přesunů duší jsem rozpletla a opravdu hodně dobře se na to dívalo.  Hyo mě uchvátil už v Obchodním návrhu .. Korejci vypadají pořád na 15 i když jim je 2x tolik :) Určitě doporučuji shlédnout :) ()

Nam.94

Nevím jestli to bude dávat úplně smysl, ale nazvala bych to komplikovanou oddechovkou.  Kvůli vzpomínkám a prolínání budoucnosti s minulostí,  to bylo chvilkama komplikovaný a nepřehledný.  Když ale toto odmyslíte,  tak je to taková milá, romantická oddechovka se sympatickými postavami.  Musím se ale přiznat,  že Hyo Seop Ahn mě tu bavil mnohem víc než Business proposal. A chvilková přítomnost Rowoona v 8 díle s naším hlavním hrdinou mi připadala chemií víc intenzivní,  než chemie mezi hlavními postavami za všech 12 epizod :D. Rozmýšlím nad 4 či 5 hvězdičkami.  Příběh jako takový mě bavil a i přesto,  že jsem na romantiku úplně chuť neměla,  tak mě to chytlo. Zároveň to ale není seriál,  na který bych se plánovala někdy podívat znovu takže dávám "pouze" 4. (Když se nad tím zpětně zamyslím,  tak mi to neskutečně připomíná anime Kimi no na wa. (2016) .Celková myšlenka a způsob jakým se prolíná čas,  záměr a důvod,  proč pro ně cestování v čase vlastně bylo užitečné.) ()