Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Master19

Zaručuju vám, že až se pronudíte reklamou na Petronas v 3D kině v přízemí a konečně vás pustí na tu kratičkou chvilku na mostek mezi věžemi, určitě si na tento film vzpomenete. Petronas Towers jsou nejen nejvyšší dvočata na světě, ale i jedna z nejfotogeničtějších budov, co znám a je dobře, že si mohla zahrát v tomto snímku, který má díky Connerymu relativně slušnou úroveň. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. ()

jitrnic

Tak zaprve Catherine Zeta-Jones, jejiz herectvi mi prijde smesne (takove strasne snazive, podobne upracovane jako jeji zevnejsek), pak mi vadi, ze Sean Connery je uz je prece jen trochu stary na to, abych mohl prijmout jako naprostou samozrejmost, ze by mezi hrdiny melo vznikat jakesi eroticke napeti, z cehoz plyne i zaverecny problem, ze by mi nijak zvlast nevadilo, kdyby jeden z hrdinu treba uprostred deje necekane skonal, jestli se spolu vyspi nebo nevyspi a zaverecne scenaristicke obraty a podobraty me uz znechutily uplne a diky nim se podle me nejedna nakonec ani o prumer. ()

Yardie

Takových lepších 50%. Film sám o sobě nemá v podstatě žádné charisma a šmrnc. To, co se tam odehrává jsme viděli už v jiných filmech, takže nic objevného. Na film se dá koukat asi jen z důvodu dvou hlavních protagonistů a proto, že to vyloženě nenudí. Je to prostě film na jedno podívání, který nenadchne ani neurazí. Howgh! ()

sportovec

Zázrak se stal skutkem. V době vylomenin akčního filmu vzniklo dílko, které dílčí přednosti akčního novožánru dokázalo spojit s klasickou detektivkou a zachovat tempo a vynalézavost fabule, které jsou stále skutečností života naší současnosti. Oba protagonisté hrají jako o život a z pomyslných nebes jim k tomu žehná mj. herečka, která v minulosti na podobných filmech založila svůj věhlas - Audrey Hepburnová. Příjemných vytržení tohoto druhu by mohlo a mělo být víc. Nezlobil bych se. ()

Kaka

Pokud vynecháme fakt, že dějově je Past jaksi silně "polévková" a víceméně čistě oddychová zábava, tak jednu nesmírnou přednost má (i když si toho mnozí nevšimnou). Geniálně vykreslený je vztah mezi Connerym a Zetou-Jones a to především ze strany Conneryho. Intimní scény (deka, proplétání se mezi lasery) jsou to nejlepší a mimika Conneryho je tak dokonalá, že se mu dá v očích krásně přečíst co se mu v dané vteřině honí hlavou (samota - touha překonat ji/zbavit se jí). Osamělého elegána s dobrým srdcem zahrál natolik kvalitně, že neváhám sáhnout k plnému hodnocení. Kvalitní a inteligentní zábava. ()

• Vlaková stanice Pudu, na které se odehrává zácěrečná scéna, se v Kuala Lumpur opravdu nachází. (Matej.Mirejo)
  • Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)