Zločinci by se měli začít bát. Do služby totiž nastupuje seržant Ma. Bylo mu přiděleno velení v okrsku Saj Wan, kde podsvětí vládne gangster, který si říká Tygr. Maův předchůdce se nechal snadno podplatit a Tygrovi tak procházelo vše, co udělal. Ma je ale čestný policajt a úplatkářství z duše nenávidí. Má jediný cíl - zbavit svůj rajon zločinu. Výhrůžky ho nemohou odradit a zkorumpovaní kolegové už vůbec ne. (oficiální text distributora)

Joker Punx

Projekt A 2 - Režie se opět ujal sám Jackie Chan. Ve filmu už bohužel nejsou Sammo Hung a Yuen Biao. Naopak ve filmu hraje výborná herečka a dobrá kamarádka Jackieho Chana - Maggie Cheung. V sérii Police Story hrála jeho přítelkyni May, potom se ještě objevila po boku Jackieho Chana v akční komedii Dračí dvojčata (1991). Druhý díl navazuje na jedničku s několika stejnými postavami. V tomto dílu už neni tolik akčních scén a bitek jako v prvním Projektu A. Ovšem atmosféru si to drží stejnou, sice zde není tolik soubojů ale zato je tu hodně kaskadérských kousků Jackieho Chana, hlavně na konci filmu a ty jsou perfektní jako vždy, musím říct že tady se mi líbily mnohem víc než v předchozím dílu. Scény na bambusovém lešení jsou výborně natočený :) Jackie padá, skáče, hází sebou, prostě klasickej Chan. Souboje jsou taky dobře udělaný. Scéna kdy si narve do huby chilli papričky a rozžvejkaný si je vyflusne na ruce aby je mohl protivníkům otřít o ksicht byla fakt prdel. Další dobrá scéna byla, kdy je Jackie hozen do díry kam sjíždí drtící válec a jeden ze záporáků mu tam leje olej aby se nemohl vyšplhat a zachránit, pak toho zmrda chytí za kravatu a v díře pod válcem skončí on. Skvělá a napínavá scéna. Jako vždycky na konci filmu v titulcích nepovedené scény a Jackieho song, jsou tam rovnou vidět záběry jak je Jackie ve studiu a zpívá do mikrofonu. Projekt A 2 je slušný pokračování :) ()

kaylin

Ani druhé pokračování mě nijak zásadně nedostalo, ale musím říct, že jsem se místy docela bavil. Když se na Jackieho Chana koukáte, je jeho herectví prostě nakažlivé a on vás dokáže strhnout. Je neskutečně živelný, lítá jako míč, je výborný. Jenže ani tentokrát mě prostředí nějak zásadně nenadchlo a já jsem si film prostě nedokázal naplno užít. ()

Aky

Podle mého názoru je dvojka zcela rovnocenná prvnímu dílu. Příběh je opět prostinký, navíc místy nepřehledný, neboť postavy a jejich postavení v ději se trochu pletou, ale o nic takového zde nejde. Celý film je koncipován jako příležitost vytvořit pro Jackieho Chana terén k neuvěřitelným ekvilibristikám akrobatického umění, k bojovým scénám a ke stále přítomnému humoru. Celý štáb se při natáčení zřejmě sám bavil a dokázal to přenést i na diváka. ()

Šuplík

Kráľovná medzi akčnými komédiami. A v skutočnosti široko-ďaleko presahuje žáner. Zas iba potvrdzuje, že žánrové delenie je od veci. Také zbytočné šuplíkovanie, hehe. Film demonštruje, ako to vypadá keď sa réžie i scenára chopí Jackie Chan. Druhý diel Projektu A podáva tie najúchvatnejšie kaskadérske výkony, akými len môže byť jeden celovečerák nabitý. A vrcholí asi najlepšou záverečnou akciou v kung fu filmoch. Výnimočne sa choreografiou bez všetkého vyrovná Sammovi Hungovi. Lepšie bojové scény mal už len samotný Drak - Bruce Lee. (A prosím vás - tí, ktorí to snáď vidíte inak, musíte mi odpustiť, ako Leeho skalný fanda som skrátka nenapraviteľný.) ()

DaViD´82

Dvojka je sice již bez Sammo Hunga, ale paradoxně je o něco lepší. Má totiž ukázkové tempo a opravdu hodně trademarkové "chanovské" nápadité kaskadérské exhibice. Ano, rozhodně to znáte v bleděmodrém i z jeho jiných filmů, ale tam je to vždy spíše jako taková třešnička na dortu, zato zde je to v množství větším než nemalém. ()

• Scéna s pouty byla inspirována článkem, který Jackie Chan viděl v časopise „60 minut“. (Rominator)
  • Seržant na strážnici má stejnou uniformu jako Dragon Mao (Jackie Chan) z minulého dílu, také číslo 213. (Tsukikage)
  • Jako jeden z důvodů vzniku dalšího dílu byla podle Jackie Chana záliba japonského císaře Hirohita v předchozím díle a jeho touha vidět pokračování. (Raztubyl)