Brave Citizen

• Jižní Korea 용감한 시민
Jižní Korea, 2023, 112 min

EvilPhoEniX

Anyone can be Hero! Nečekaná pecka z Jížní Koreje na jejich oblíbené téma šikana ve školách a je to paráda ve všech směrech. Hlavní hrdinka je sympatická Shin Hye-sun, která je bývalá boxerka, ale začne pracovat jako suplující učitelka na škole, kde však vévodí tenhle parchant Lee Joon-young, který má velké konexe ( matka právnička, otec sponzoruje školu), takže vše mu naprosto prochází a nikdo na něj nezmůže- opravdu prvotřídní šmejd! Naštěstí hlavní hrdinka není žádné ořezávátko a rozhodne se zakročit, ovšem mimo školu  a v masce kočky. Ve městě se začne proslýchat o novém Cat vigilante! Má to skvělé tempo, dobrý fighty, příjemné postavy a samotné finále v ringu má úžasnou atmosféru, skvělou choreografii ( parádní slow motiony) a překvapivě došlo i na husí kůži při jednom momentu, který měl příjemné grády. Naštěstí zařazení komedie je jen velmi okrajové. Líbilo se mi to. 75% ()

skorpik42

Kto od tohto filmu čaká, že sa bude pozerať na skvelý akčný film s parádnymi súbojami, je na správnom mieste. Musí však byť pripravený na to, že sa tu vykresľuje šikana spôsobom, ktorý by nechcel nikto zažiť. Vďaka úžasnej Cha Chung Hwa sem scenáristi vpasovali aj štipku humoru ( ona je skvelá). O Shin Hye Sun snáď nemusím písať, že je úžasná herečka, to asi vie každý, kto sleduje Kóreu, a nebolo tomu inak ani tu. Kto ma však úplne dostal bol Lee Jun Young, to ako stvárnil chladnokrvného šikanátora bolo absolútne vierohodné, na prvý pohľad šarmantný, no z druhého pohľadu absolútne nebezpečný. Bol výborný. V podstate chválim celý film a neviem teraz, čo by som mu presne vytkla. ()

ASK

Sledujte príbeh ctižiadostivej boxerky, ktorá sa po skončení boxerskej kariéry stane zastupujúcou učiteľkou. Po konfrontácii s odporným študentom si nasadí masku, aby zakryla svoju učiteľskú identitu a tajne bojuje proti tyranovi a za spravodlivosť. Príbeh je celkom jednoduchý, no nečakaný a rozuzlenie je dobre pripravené a zrealizované. Nájdete tu akciu, komédiu, drámu a to všetko sa mieša do roztomilého, ale predsa brutálneho zážitku zo strednej školy. Ak máte radi k-drámy o pomste, odporúčam sledovať! ()

markys

Bojové scény jsou dynamické a dobře choreograficky zpracované. Každý souboj je napínavý a skvěle natočený .Film má skvělý smysl pro humor. Vtipné momenty jsou přirozené a často přicházejí v nečekaných situacích. Je to zábavná a inspirativní jízda, která kombinuje skvělé akční scény s humorem a dojemnými momenty. Pokud hledáte film, který vás nejen pobaví, ale i povzbudí, je to skvělá volba. Shin Hye-sun a Lee Jun-young podávají vynikající výkon, který rozhodně stojí za vidění. ()