Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

Fiftis

Timothy Dalton si toho ako James Bond veľa neodohral a preto som čakal, že aj táto bondovka bude dosť zlá, ale prekvapivo ma veľmi potešila. Aj dve famme fatale. Opäť skvelá ďalšia bondovka a to už druhá v podaní Timothyho Daltona ako Bonda aj napriek tomu nič nestratila. Opäť nechýba dosť akčných a humorných scén. Nechýba veľa známych hereckých osobností aj vo vedľajších úlohách. Q tu je v úplne inej pozícii a dokonca sa na plátne objavuje ďaleko častejšie ako bolo u neho obvyklé. Bondovka opäť ide na akčnejšej novej vlne a tak tu o prestrelky a bitky rozhodne nie je núdza. Napínavé sekvencie sa udržujú vo svojom tempe a napínavosti dávajú zabrať. Ale rozhodne sa netlačí na pílu, takže každá scéna je rozobraná do svojej dokonalosti. ()

silentname

"Licence To Kill" bola skutočne solídnou Bondovkou. Dokonca si myslím, že keby sa v 90-tych rokoch ujal opätovne role Timothy Dalton, tak by nasledujúce filmy možno mali trošku viac charizmy. Ale o tom si povieme neskôr. V prvom rade si povedzme, že v tomto filme si Bond prechádza skutočne nepríjemnou udalosťou, kde je jeho kamarát znetvorený žralokom a jeho mladá manželka zavraždená. Bond to len tak nenechá a rozhodne sa nášho nového zloducha Sancheza zlikvidovať a pôjde na to sám. Proti svojej organizácii a všetkým. A výsledkom je skutočne vynikajúci film, ktorý sa skvele sleduje, má výborný spád, spoznávame tváre ako hrdinov tak aj zloduchov a celkovo tento film má vynikajúcu atmosféru. Je tu mnoho momentov, kedy Bond vymýšľa z momentu ako postupovať, aby zlikvidoval Sancheza. Pričom to vedie k jednému z najlepších filmových vrcholov v sérii 007, aký som kedy videl. Akcia je skvelá, motivácie všetkých postáv sú skvelé, pričom sú všetci dostatočne zaujímavé na to, aby sme to pozerali ďalej. Oproti predošlému filmu to má aj oveľa serióznejší tón a veľmi to tomu prospelo. Pretože zrazu tu máme film, na ktorý sa dá pozerať bez toho, aby si človek v určitých momentoch ťukal na čelo a všetko to vyzerá vynikajúco. Na dlhú dobu musím povedať, že toto bola jedna z najlepších Bondoviek čo som videl a nebránil by som sa k nej aj vrátiť. Určite stojí za to vidieť. Hodnotenie: A ()

B!shop

Hodne povedena bondovka, fakt se divim tomu mizernymu hodnoceni. Ale ono to je asi tim, ze to neni uplne typicka bondovka a je to neco na pul cesty mezi klasickou bondovkou a craigovkama. Bond se tentokrat vydava za pomstou, takze stejne jako prvni bondovka s Daltonem je to prijemne drsny. Nicmene samozrejme nechybi nic klasickyho, mame tu bondgirl i vynalezy. Bondgirl je tentokrat zase jedna z tech lepsich, az bych rek nejlepsich, protoze je jednak sexy a pak ma docela slusnou roli, takze obstara i nejakou tu akci nebo humor. Llewelyn se tentokrat dostane i do akce, takze to neni jen ten teleshoppingovej prodavac s vynalezama, ale pouziva prevleky a je paradni. Co se tyce pana zaporaka, sice to neni nakej zapamatovani hodnej xicht, nejak vyjimecne taky nehraje a ani nema zadnej uzasnej plan. Na druhou stranu ale pusobi jako realna postava, ktera umi bejt hodne nebezpecna. Takze se zaporakem docela spokojenost. No a pak musim zminit mladickyho Del Tora v jedny z jeho prvnich roli, sice jeste neni tak charismatickej, ale spis vypada jak gay pornoherec, ale toho zabijaka si docela uziva. No a co se tyce samotnyho Daltona, ten ma tak trochu smulu, v prvni bondovce si vse osahal a misto, aby to tady uplatnil, nema moc prostor pro klasicky hlasky atd. Ale akci zvlada, herecky slusny. Takze proste ja jsem spokojenej, mozna ne uplne tradicni bondovka, ale uchazejici pribeh, dostatek akce, skvele vybusny finale, solidni zaporak a paradni bondgirl. ()

StarsFan

Z mého pohledu lepší než Dech života, kde James unikal z Bratislavy do Vídně přes Tatry :-) Hodně lidí ji, zdá se (alespoň podle CSFD), odmítá, i když nevím proč. Ano, je trochu psychologičtější, Jamese teď nejvíc táhne pomsta z mrtvého kamaráda. Ale proč ne? Jinak Timothy mi do role Bonda celkem sedí, mám ho dokonce radši než Moora, který na mě v celkovém dojmu ze svých 7 bondovek působil hodně staře... ()

genetique

#16 - John Glen, vrchný režisér bondoviek, sa rozlúčil so svojim agentom veľmi dôstojne. Dôstojný však nebol scenár. Ten svojou pestrejšou originalitou trošku vytiahol Daltona spod neúspechu svojho debutu a mohol kľudne ešte natočiť jednu-dve časti. Tržby nemohli byť až takým sklamaním. Ani bondgirls. Ani akcia, tá je síce trošku prihlúplejšia, ale aspoň viac oku lahodiaca a baviaca. Najmä posledná polhodina, ktorej by som dal s čistým svedomím aj za päť, nebyť tej ťažkotonážnej, nudnej prvej polovici. A k tomu poteší aj záporácka rolička Benicia Del Tora a zatiaľ asi najzvučnejší a najpočúvanejší titulný song. 70%. ()

• Při honičce Bonda (Timothy Dalton) s cisternami dojde ke rvačce mezi Bondem a Sanchézem (Robert Davi). Při tom Sanchéz přesekne mačetou brzdové hadice cisterny – návěsu. V důsledku toho se kamion s cisternou rozjede a nelze jej zabrzdit. Toto je však absolutní nesmysl, protože brzdová soustava soupravy pracuje přesně naopak, tedy pokud unikne z návěsu vzduch, jako v tomto případě, návěs se automaticky zabrzdí. (pjotri)
  • Přestože film není točen podle žádného Flemingova románu, objevuje se zde scéna z knihy "Žít a nechat zemřít". Konkrétně se jedná o předhození Felixe Leitera (David Hedison) žralokovi. (Žralok)
  • Jedná se o první film ze série o agentu Bondovi, který dostal pro svou násilné a temné provedení hodnocení PG-13. Některé scény, které byly vystřiženy, aby se snímek vyhnul ohodnocení R-18, jsou k nahlédnutí na Ultimate Edition DVD. (Terva)