Královna slz

• Jižní Korea Nunmului Yeowang (více)

Epizody(16)

Královna obchoďáků a princ supermarketů překonají manželskou krizi a jejich láska zázračně znovu rozkvete. (Netflix)

mmatuli

Příjemné na koukání, děj hezky plyne, herecké výkony dobré. Klišé jsou trochu zabalená, takže ani nevadí ()

aliki78

Konečně dneska dokoukáno :) Za mě doporučuji. Krásné, poplakala jsem si párkrát a také krásná hudba i celý děj. Soo-hyeon Kima mám jako herce moc ráda. A jsem zvědavá na další počin. ()

jarah

Skvelá jazda zabalená do nádherného, sugestívneho soundtracku, ktorú divákovi predviedli dvaja Kimovci. Trocha som sa obávala tohto spojenia na obrazovke, ale musím uznať, že Ji Woon bola už od začiatku rovnocennou partnerkou Soo Hyeonovi. Jeho meno v titulkoch je pre mňa vždy zárukou kvality seriálu, ani teraz tomu nebolo inak. Táto úloha mu sadla dokonale. Tvrdý navonok, dobrý v bojových umeniach, neprekonateľný právnický mozog, ktorý dokáže preliať potoky sĺz a vyzerať pri tom ako poloboh. Až som zapochybovala, či tou kráľovnou sĺz scenáristka nemala na mysli jeho. Príbeh drží pokope, každá postava odvádza svoj diel práce, aby podporila hlavnú dvojicu a funguje to pekne. Vážne situácie sú v pravú chvíľu odľahčené zdravým humorom. Trochu mi vadila schéma: z dieťaťa z poškodenej rodiny alebo sirotinca sa stane monštrum, dieťa zo zdravej, úplnej rodiny vyrastie v dobrého človeka. Tým mám na mysli aj rodinu čäbolov, ktorá bola v tomto prípade dosť romantizovaná. Ale celkovo sa to do deja asi hodilo, malo to svoju internú logiku a tak nad tým prižmúrim oko. Rovnako ako nad konaním niektorých postáv, kedy sa mi prinajmenšom nadvihlo obočie. Jasne, ide o melodrámu, kde je antagonista a ostatné vedľajšie postavy stavebným materiálom pre príbeh hlavnej dvojice a v tomto seriáli to dosiahlo želaný efekt. Žiadna zo scén nepôsobila umelým dojmom, každý detail bol premyslený. Vidno, že produkciu mal v rukách tím profesionálov a disponoval slušným budgetom. Veď by bolo na smiech, keby rodina konglomerátu chodila v handrách z trhu a nie v oblekoch, šitých na mieru. Veľa polemiky vyvolal záver, ale mne jeho originalita brnkla na strunu. ()

instant

Další Korejská pecka, za mne třetí best off ze všech, také přijetí v Korei odpovídá vynaloženým prostředkům. ()