Hírámandí: Démanty na prodej

• Indie Heeramandi: The Diamond Bazaar (více)

Epizody(8)

V Indii pod britskou nadvládou se schyluje ke vzpouře. Intrikánku Malliku, která má pod palcem prestižní nevěstinec, přitom ohrožuje nová sokyně. (Netflix)

Bozvav

Seriál má velmi poutavou výpravu, skvělé obsazení a zajímavou, pro Evropana zcela nezvyklou atmosféru. Co je na škodu, je pro indickou produkci typicky rozvláčně a místy velmi nudně natahovaný příběh, kterému by prospělo, tak 4 díly ubrat. Pak by šlo o pecku, které bych dala určitě o hvězdu více. Takt o musím přiznat, že jsem se místy dost nudila, hlavně u vzdychacích scén (a že těch bylo požehnaně). Přiznám se, že na základě upoutávky jsem čekala větší drive a více akce a i trochu erotiky (ta tam nebyla vůbec, což je u seriálu z bordelu až s podivem). Chápu, že pro indické ženy to má i morální přesah, neboť v indické silně patriarchální společnosti, kde jsou na denním pořádku hromadná znásilnění a kde roky trpěli pod britskou koloniální nadvládou, si také užili svoje. Za mne zajímavé dílo, jenž patří k tomu lepšímu, co jsem z indické produkce viděla. Dávám 65%. ()

Lucka07

Na tento seriál jsem natrefila nějak náhodou. Hned první díl mě zaujal kulturní odlišností a jazykem; nechala jsem si zvuk v originále s českými titulky. Řekla bych, že to byl pro mě takový malý kulturní televizní šok. Zpočátku jsem měla pochybnosti, jestli se nejedná o nějakou indickou telenovelu. Poslední díly mě však vyvedly z omylu. ()