Malá upovídaná rybka Oscar je sice obyčejným čističem jazyků v myčce velryb, ale touží po slávě a exkluzivním bydlení na špičce útesu. Proto hodně sází, ale bohužel jen prohrává a dluží nerudnému šéfu Sykesovi už pět tisíc škeblí. Ten je potřebuje, aby mohl zaplatit výpalné gangu mafiánských žraloků, vedených Donem Linem. Naštěstí je tu Oscarova vyvolená Angie, pracující v myčce jako recepční. Maskuje jeho pozdní příchody do práce a pomůže mu zaplatit dluh velkou růžovou perlou po babičce. On je však nepoučitelný a místo splacení dluhu vsadí na dostizích mořských koníků. Samozřejmě prohraje a je za trest svržen do hlubin. Tady ho překvapí synové Dona Lina, žraloci Frankie a Lenny. Lenny je dobrák a navíc vegetarián, ale Frankie nehodlá nechat rybku uniknout. Při honičce ho náhodou zabije padající kotva a z Oscara se stává slavná hvězda. Lenny, který se před ostatními žraloky schovává, protože má výčitky z bratrovy smrti, najde úkryt u Oskara. Ten vymyslí plán, který by jim oběma mohl pomoci. Zinscenují souboj v ulicích, při němž Oscar Lennyho jako zabije. Posílí si tím postavení hrdiny, Lenny bude moci zmizet. Angie však jejich plán odhalí a s Oscarem se rozejde. Jenže chobotnice ve službách mafiánského bosse Angie unesou. Pokud ji chce Oscar zachránit, musí se tentokrát postavit samotnému Donu Linovi a jeho gangu. (TV Nova)

zputnik

PŘÍBĚH ŽRALOKA imho potkal jeden zásadní problém - nebyl v 1. várce animovaných rodinných komedií. A být v 2. várce může v někom budit pocit, že je to i 2. liga. Osobně si myslím, že by tento pocit u tohoto snímku byla velká škoda. PŘÍBĚH ŽRALOKA má totiž všechny atributy prvoligové příjemné zábavy pro děti i dospělé. Děti se baví pestrostí barev, postavičkami, pochopitelným, pohádkovým a morální apel obsahujícím příběhem. Dospělí pak řadou povedených vtípků - hlášky implikující mafiánské filmy, převedení reálných situací do podmořského světa (imho výborný začátek s dopravním kolapsem, živé TV vysílání etc.). Navíc: Postavičky své role "nepřehrávají" - jsou v rámci svých a animátorských mezí realistické a trefně kopírují charaktery postav z hraných filmů. Samotnou kapitolu hraje i hudební složka - zde tentokrát tvůrci vsadili na moderní rytmus a beat (objevuje se a pobaví scratching, r'n'b vlnění apod.). Shrnuto a podtrženo: Imho v rámci animovaných rodinných komedií stále zástupce 1. ligy - humorný, svěží, skvěle naanimovaný. Jen nám prostě "přišel na trh" později než kousky dřívější. ()

tron

Odkazy na slávne filmové diela nestačia, už to v DreamWorks pochopte (už beztak popkultúrny SHREK pôsobí oproti nechutne „modernému“ PRÍBEHU ŽRALOKA ako „inscenácia zo starej školy“). Tento film... nuž... nie je príliš zábavný. Navyše, vykráda (podstatne pôvabnejšiu a o rok staršiu) konkurenciu, pixarovku HĽADÁ SA NEMO. Tvorcovia nič neriešia, len sa chvastajú dabingovými menami (Scorsese, De Niro, Will Smith). Triviálny príbeh striedajú svižné pesničky a výrazná (príliš?) vizuálna stránka. Na rozdiel od HĽADÁ SA NEMO sa EŠTE VIAC tlačí na pílu v tom zmysle, že podmorský svet je predstavovaný ako rušné ľudské veľkomesto. Čo bolo zdrojom ohromnej tržby v USA a Kanade, netuším. ()

Litsarch

Upřímně jsem to čekal daleko horší... Nevím, nějak jsem neměl "potřebu" se na to koukat... Nicméně překvapilo... Dobré postavy, se kterými si tvůrci pohráli a dabérům byli dosti podobný, zajímavý děj, vtípky atd... I závěrečná písnička byla dobrá, daleko lepší než např. ve Shrekovi, kde jsou hrozné.. Celkově použité písně byli dobře vybrané... Jedinou výtku bych měl a to v celkem táhnoucím se ději... Nicméně garnáti byli úžasní... :) ()

Le_Chuck

Zvykli sme si, že laťka úrovne animovaných filmov je nastavená veľmi vysoko. Hovorí sa dvakrát do rovnakého oceánu nevstúpiš a tu sa priam žiada porovnanie s Nemom, ktorý je po scénaristickej stránke minimálne o dva puntíky lepší. Lenže aj tak som sa u Shark Tale bavil viac než u väčšiny komédií ktoré sa mi poslednou dobou dostali pod oči. Výborná animácia a skvelo nahovorené (pôvodné znenie). "My brother from another mother". ()

Tsunami_X

Zajímavě vybudovaný svět s líbivě načrtnutými charaktery, který obstojí sám o sobě jen do té doby, než kdokoliv z účastníků této frašky promluví. Bohužel se zde téměř smazává rozdíl mezi infantilními a primitivními dialogy a divák neobeznámený se žánrovými zákonitostmi (jejichž parodování není rovněž k smíchu) jen tupě zírá, kam se až nová škola v konfrontaci s tou starou dostala. Kéž by alespoň vyhrála forma nad obsahem, ale i vizuální složka zůstává někde pod průměrem a nedokáže zaujmout snad ani dětského diváka, který už alespoň jednu obdobnou podívanou zažil. Spousta barviček na modrém základě s veselými hlasy známých celebrit a hereckých idolů je smutnou ukázkou promrhaného potenciálu a kvalitativního studiového úpadku. ()

• Filmu předcházela negativní reklama v podobě prohlášení několika italských organizací, podle kterých zobrazení postav mafiánů ve filmu jako Italů, vytváří negativní obraz tohoto národa ve světě. (imro)
  • Celosvětová předpremiéra proběhla v roce 2004 v provizorním letním kině na Benátském filmovém festivalu. (wosho)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)