Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý hrdina má klíč k záchraně lidstva přímo na dlani své ruky. V roce 3028 zákeřný mimozemšťan Drey nelítostně zničil planetu Zemi. O patnáct let později se mladý muž jménem Cale dozvídá, že je to právě on, kdo vlastní geneticky zakódovanou mapu k Titanu - vesmírné lodi, která uchovává tajemství záchrany lidského rodu. S Dreyem v patách se Cale a jeho nová posádka vydává najít Titan. Ovšem musí se k němu dostat dřív než Drey, který se chystá loI zničit a tím zároveň zahubit poslední šanci lidstva na záchranu vlastního domova. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $75miliónovTržby USA $22,753,426Tržby Celosvetovo $36,754,634║ sa už nečudujem že to tak prepadlo a bez záujmu to zapadlo prachom, veľmi nevýrazné po všetkých stránkach, či príbeh alebo animácia, aj keď v animácii sa nájdu svetlejšie okamihy ale celkový dojem je skôr rozpačitý /40%/ ()

Aiax 

všechny recenze uživatele

Na poctivých pět hvězdiček to asi není, ale přesto je dám, protože tohle je asi jeden z nejnedoceněnějších filmů 90. let. Upřímně řečeno ten neúspěch dost nechápu, scénář napsal Joss Whedon, takže příběh je napínavý a postavy plastické a uvěřitelné (na poměry žánru), 2D animace spojená s tou počítačovou funguje perfektně, skvělá je i hudba, a některé scény jsou vizuálně i zvukově doslova dechberoucí (honička s Wake Angels, schovávaná v ledovém pásmu), tak že Lucas může jen blednout závistí. Jistě, je to film spíše pro odrostlejší děti, ale odkdy je tohle samo o sobě negativní? Titan A. E. možná doplatil na to, že byl zkrátka ve špatný čas na špatném místě, narodil se holt v době, kdy 3D animáky provedly státní převrat a sesadily 2D kreslené filmy z trůnu. Stručně a krátce - nic pro "karlovarské" filmové intelektuály, ale fanoušci Star Treků, Hvězdných válek a podobných věcí rozhodně nebudou zklamaní. ()

Reklama

MilesTeg 

všechny recenze uživatele

Když jsem se při závěrečných titulcích zeptal kolektivu, se kterým jsem film viděl, jestli jim to nepřišlo jako parodie, zareagoval PeS+: „Může být nějaké scifi po GalaxyQuestu něco jiného než parodie?“ Nesouhlasím s tím, že už by se nedal natočit vážný vědeckofantastický film, ale kvůli úspěšnosti se bez vtipných míst žádný film neobejde. A tady najdete spoustu výborných obecně srozumitelných hlášek jako „Zdržte je, opravím to za okamžik!“ „A jak dlouhý okamžik potřebuješ?“ „Tak pár hodin.“ Jsou bohužel nadabované česky, jako celý film, a ačkoliv nejsem v angličtině dost dobrý, troufám si odhadnout, že očekávané obhroublosti v napjatých situacích prostě v originále nejsou. Mohli je ovšem udělat u nás, jenže tohle měl být rodinný film a většina diváků se měla rekrutovat z dětí. Možná byly na jiných představeních, na tom našem v 18 hodin v pátek nebylo jediné. Objevilo se i pár titulků – časové a místní údaje, v originále zelené – ale ty působily jako nepovedený vtip, například „Planet Bob“ = „planeta Bob“. Proč film považuji za parodii? Protože si vypůjčil množství stěžejních nápadů z jiných scifi filmů a jednoduše je překreslil či „přetrikoval“ – třeba z jednoho klasického StarTreku nebo ze Dne nezávislosti. /---------/ Tento film je také zvláštním pokusem spojit počítačově kosmické triky a klasický kreslený film. Většina postav je nakreslena americkým standardem – jako Lví král, Anastázie nebo Legenda o Mulan – s občas protivně disneyovskými figurkami, takže působí přes veškerou snahu stále dvourozměrným dojmem, ale pohybuje se v počítačovém přiblížení vesmíru, které se hodně podobá realitě a většinou ji vylepšuje. Dalo by se to přirovnat ke skvělému spojení hraného a kresleného filmu – Kdo se bojí králíka Rogera, kdyby Ano, je zde kdyby. /--------/ Kdyby celý Titan A.E. nebyl prošpikován nejen převzatými scifi nápady, ale i snad všemi americkými filmovými klišé. Hlavní hrdina je vychován emzáky různého stupně roztomilosti a nevraživosti a jinými lidmi pohrdá, i když ho okolní rasy za jeho původ šikanují, ale vše se náhle změní, když pozná JI. Hlavní záporák je nakreslen jako typický drsňák se skrytou zlobou a je namluven hlasem, který ho ihned prozrazuje. Otec hlavního hrdiny je jak vystřižen z portrétu „Francouzské letecké eso první světové války“ (ale na Snoopyho nemá), i když se děj odehrává kolem třetího milénia. ONA ho nemůže ani cítit, ale za pět minut ohrožení, které je od sebe oddělí, by ho láskou sežrala. Je to rodinný film, takže sex nebude, ale kdybych měl brát vážně závěr, tak pošlu JEHO i JI do mateřské školky, aby se něco přiučili. Ono je toho ještě víc, ale to by snad stačilo. /-----------/ Jestli potřebujete zabít čas, zajděte se na to podívat, ale nic než rozptýlení od toho nečekejte. Není to film, o kterém budete přemýšlet ještě druhý den – na to je příliš komický. A není to ani film, po kterém se budete smát ještě druhý den – na to je příliš vážně míněný. ()

svist10 

všechny recenze uživatele

slušné. Titan ae není moc pro děti, protože by z těch názorových veletočů mohli dostat bolení hlavy. Dospělé neurazí, a scénář má hlavu a patu. Jedním ze spoluautorů je i Joss Whedon a je to na něm znát, dýchá z toho nadhled na všechny strany. Přiznám se, že jsem čekal, že ona kýžená loď Titan, kolem které se to celé točí bude nějaký ultrabitevník, takže mě konec docela překvapil. Jen jemi divné, kde v ledovém poli získali tolik hlíny, aby z toho splácali celou Novou Zemi. Eh, vlastně Boba jem myslel. Jediné mínus je v nevýrazných záporácích. Animace je slušná a třeba úvod a tříštění ledových polí v závěru je dechberoucí. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Nevím proč se zrovna tenhle filmeček dočkal takové kritiky, že se studio rozhodlo dále netočit další animované filmy. Přitom to má skvělý hrdinský příběh (pravda, nikde není ani slovo o záchraně "Ameriky" ale jenom o záchraně "Země" .. takže možná proto). Grafika a animace jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy viděl, sci-fi příběh je taktéž super, vřele doporučuji všem.. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (4)

  • Redakce Motion Picture Sound udělila devítičlennému týmu zvukařů cenu Golden Reel. (Terva)
  • Corso v jedné scéně nařídí Tuckerovi, aby před vstupem do vakua vydechl. Tak je to správně, protože snažit se zadržet dech v takovém případě vede k masivnímu poškození plic. Většina, především starších, sci-fi filmů a seriálů, tento fakt ignoruje a postavy ve vakuu zadržují dech. (vojtaruzek)
  • Film byl v roce 2001 oceněn cenou Saturn a Golden Satellite v kategorii nejlepší Sci-fi film. (Terva)

Reklama

Reklama