Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (614)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

V prvom diele bojoval za seba, v druhom za všetkých, čo sa nestihli vrátiť domov. Teraz si ide pre svojho kamoša, plukovníka Trautmana, čo o ňom vždy hovoril len v superlatívoch. Myslel si, že jeho vojna skončila, ale krvilační Rusáci z Afganistanu ho presvedčia o opaku. Je to duel dvoch vymierajúcich štruktúr - Johna Ramba a všetkých, čo stoja proti nemu. Jedna z tých štruktúr vymrie počas necelých dvoch hodín, o to už sa Johnny postará. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Jo, tady je ještě Sly v nejlepší formě a tak je na něj radost se koukat když zabíjí.Samozřejmě jak už je zvykem, tak opět někoho zachraňuje, ale co, když mu to tak jde, tak proč ne, že jo? A hlavně je to dobrá záminka na hromadný zabíjení a slyovy drsný ksichty, což mu taky jde. prostě Slayovo béčko jako sviň, ale zábavný béčko ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Základný problém Ramba III je, že Stallone chcel naservírovať to isté, čo v dvojke, len s väčšími a početnejšími výbuchmi. Príbeh s výnimkou úvodu v kláštore je generický, lokácie sú často fakt strašné (tie nočné pasáže zo štúdia), záporáci nezaujímaví a celkovo tá akčná smršť na rozdiel od dvojky pôsobí ubíjajúco. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Podľa niektorých slabé. Ja by som povedal, že iba slabšie, alebo podobne dobré ako predošlý diel. Príbeh o Afganistane okupovaní Rusmi ma niečo do seba a nie je to len scenáristický výmysel, ale reálne sa to stalo. Nehostinná krajina plná skál, hôr, jaskýň tento krát supluje Vietnamsku džungľu, no ani tu nemá Rambo problém hrať svoju hru na mačku a myš. Rozpočet je tento krát ešte väčší ako minule a v dobe uvedenie šlo takmer o najdrahší film. Núdza o výbornú akciu nie je a je jej tu raz, ak nie aj dva krát toľko, čo v predošlom diely. Navyše je natočená skutočne výborné, ma spád a grády. Nechýba hromada výbuchov, prestreliek, obrnených vozidiel, tankov, helikoptér, či divoká jazda na koňoch za slobodu. Tretí Rambo ma toľko akcie a dobrých scén, že si môžete vybrať ktorá je lepšia (infiltracia na ruskú základňu, jaskyňa, finále). Rambo je stále drsňák (Sly dokonca tvrdí, že bol v životnej forme) a akcie sú ešte lepšie a to je hlavne to, čo ma na treťom Rambovi baví. Stallone vie potiahnuť svojou charizmou aj slabší film na vyššiu úroveň a Jerry Goldsmith znova zložil brilantný soundtrack, ktorý skvelo funguje v akciách, ale aj v dojemnejších častiach filmu. Obľúbený soundtrack: Another time. 80% - 4* ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Tento film představuje jeden velký problém. Totiž Rambovo pojetí afghánské revoluce je neslučitelné s pojetím války jako takové čili jako poměrně kontinuálního procesu, který je jen čas od času narušován různě intenzivními momenty diskontinuity. Válečná traumata jsou, podle Ramba, nesouměřitelná. Dvě různá traumata podávají tak rozdílný pohled na svět, že neexistuje žádné vyšší hledisko, na jehož základě bychom tato traumata mohli porovnávat. Změnu svého statutu Rambo objasňuje pomocí tvarové psychologie, podle níž vnímáme zbraně vždy jako celistvé tvary, nikoli jako souhrn jednotlivých částí. Tedy i při přechodu vnímání z jednoho tvaru ke druhému nedochází k pomalému kontinuálnímu přechodu, ale k náhlé, okamžité změně. Tyto příklady náhlých proměn tvarů ve vnímání aplikuje Rambo i na vztah mezi starým a novým způsobem vidění světa. Tato teorie je základem celé koncepce režiséra Peter MacDonalda, která měla nahradit dosavadní graduální koncepci vývoje akční postavy založené na myšlence, že ke změnám bude docházet postupně, metodou část po části. A to všechno proto, že to John Rambo nakonec všechno rozstřílí na sračky. ()

Galerie (122)

Zajímavosti (44)

  • Rambo (Sylvester Stallone) pří útěku z ruské pevnosti hodí granát na zamčené dveře, které se po výbuchu otevřou dovnitř. Správně by ale měly být otevřené/vyražené ven. (StevenW.)
  • Plukovník Trautman (Richard Crenna) nasedá na začátku filmu, do vozu německé značky Mercedes Benz 450 SEL, vyráběném v letech 1975-1981. (JARDAHONDA)
  • Sylvester Stallone (Rambo) prohlásil, že v tomto filmu byl ve své životní formě. Během natáčení úvodní scény zápasu s holemi vážil 80 kilogramů s 2,9 procenty tělesného tuku. (Jizni Tlapa)

Reklama

Reklama