Sám doma 4

(TV film)
  • USA Home Alone 4 (více)

Pre Kevina McCallistera vyhliadky na tieto Vianoce nevyzerajú práve ružovo. Jeho rodičia Peter a Kate už žijú osem mesiacov oddelene a doma čelí ťažkej konkurencii svojich starších súrodencov. Aj bez toho je však život bez otca pre Kevina obtiažny a tak nad pozvaním otca a jeho novej zazobanej priateľky Natalie príliš dlho neuvažuje. O to viac, že v dome Natalie je všetko plne automatizované a to predsa Kevin obzvlášť počas vianočných sviatkov miluje. História sa opakuje. Netrvá dlho, keď Kevin stretne svojich starých známych, ktorí majú svojho človeka aj v blízkom okolí Natalie. Kto iný mohol zabezpečiť zlodejov ovládaním zložitého alarmu. Situácia je o to nebzpečnejšia, že v dome sa bude nachádzať aj vzácna návšteva. Skutočný malý princ, ktorého budú chcieť Marv a Vera uniesť. Netušia však, že Kevin im nastražil tie najhrozivejšie pasce, aké si len viete predstaviť... (oficiální text distributora)

WolfR odpad!

Tento film neměl nikdy vzniknout! Nedůstojné pokračované série Sám doma! Pro mě tato série skončila druhým dílem! Jsou tady trapní herci, kteří se tváří pořád dementně a neumějí hrát. Příběh je strašně tupý a ve scénáři jsou díry a chyby. Navíc Kevin není doma sám ani minutu a pasti tu jsou asi tři a všechny jsou směšné. Navíc hlavní dětská role je obsazena nějakým mdlým, nesympatickým, otravným výrostkem. Prostě odpad! ()

tron

Toto som pochopil ešte menej, ako filmy Davida Lyncha. Je to ten istý Kevin McCallister, čo v Sám doma 1 a 2? Lupič Marv je TEN Marv z prvých dvoch dielov? Alebo jeho syn? Ak ten istý, prečo vyzerá o 30 rokov mladšie? Ako si usadený otec Peter McCallister dokázal naraziť milionárku? Ako je možné, že sa Marv dostal z basy skôr, než stihol Kevin zostarnúť aspoň o rok? Dokonca sa zdá, že obaja vynašli stroj času, lebo Kevin je ešte mladší, ako minule (o Marvovi nevraviac, ten sa takmer vrátil do tínedžerských rokov). A nie je predsa len už trocha priveľká náhoda, že i v TOMTO dome býva Kevin? Je to remake? Sequel? Reboot? Nie, fakt som to vôbec nepochopil. Avšak to, čo som vymenoval, bolo na tomto zlom filme ešte to zábavnejšie v tom zmysle, že človek mal aspoň nad čím rozmýšľať. Inak je to úplne mimo. Pasce sú slabé a nudné, postavy v lepšom prípade podpriemerné a nezaujímavé (a to tu hrá môj miláčik z Takých normálnych mimozemšťanov French Stewart), chýbajú trademarky série (strašidelného čudáka nahradil extrémne suchý komorník v podaní Ericka Avariho, po Frenchovi ďalší borec z Hviezdnej brány), vianočná atmosféra prakticky nikde, scenár je tragický. Rodičov ani len nenapadlo pozrieť si záznam z bezpečnostných kamier po tom, čo Kevin tvrdil, že v dome boli lupiči? Viem, že záznam bol vymazaný, ale už to samo osebe by im muselo pripadať značne podozrivé. Obrovská, luxusná vila je oveľa nezaujímavejšia, než (kvázi)obyčajný rodinný dom z Columbusových trhákov. Zaujímavý je aspoň pohľad na kasting (Joanna Going z koontzoviny Phantoms, Jason Beghe z romerovky Vražedná opica). ()

BigDeal odpad!

Tento film je naozaj nepozerateľný. Žiadna postava nie je dobrá, otrasná už je len predstava, že týmto filmom sa tvorcovia snažili nadviazať na prvé 2 "sámdomovské" filmy. Lupiči sú hlúpi a protivní ako nič na svete a tak dúfate, že im ten krpec, ktorý si tiež nezíska vaše sympatie, aspoň pripraví nejaké prekvapko, keď už je v takom veľkom dome. Ale, bohužiaľ sa nič nedeje a vrcholná pasca je hrniec priviazaný o šnúru, ktorý zázračne lupiča zrazí k zemi...hnus ()

Pavlosos odpad!

Nuda, Nuda a zase Pan Nuda... Vývarový čaj z čtyřikrát louhovaného pytlíku a poznáte to dle neschopnosti filmu alespoň trochu zaujmout už od začátku, kdy se naplno projevuje snaha tvůrců o kompilaci všech dílů předchozích... Nudná dvojice zlodějů a Kevin je zde snad nejnezajímavější objekt celého filmu... Prostě vylouhovanej čaj nečaj... Pokud Sám Doma 3 a Sám doma a bohatý dávám 3* a 2*, tady už jen odpad. ()

lennyd odpad!

Kevin je doma stále terorizován svými staršími sourozenci, a tak se rozhodne strávit vánoční svátky u svého otce a jeho nové přítelkyně, Natalie v jejich novém luxusním domě. I přes prvotní nadšení ale Kevin zjišťuje, že vánoce nejsou o dárcích, obrovském stromě a luxusu, ale o rodině a přátelství. A navíc se mu vánoce pokouší zkazit jeho starý známý Marve se svojí parťačkou, kteří si Nataliin dům vyhlédli pro svoji nekalou činnost ... Sám doma 4 by možná nebyl úplně špatný film - kdyby se nejmenoval Sám doma (4) a kdyby postavy nebyly převzaty z prvních dvou dílů (samozřejmě s jiným obsazením - a i kdybych zkousl všechny ostatní, už jen za představitele Buzze si Sám doma 4 ten odpad zaslouží). Zápletka je natolik hluboká, že i pětileté dítě by nad ní ofrnilo nos (tomu by se možná tak líbil dům na dálkové ovládání a pokoj s miliardou hraček). Takže jediným světlým místem na tomto filmu zůstává Erick Avari... ()

• Když Kevin (Mike Weinberg) uklízí mýdla ve vstupní hale plné vody, jsou ve všech dveřích včetně vchodových vidět zarážky, aby voda neodtekla nebo se nedostala do dalších místností. (max21)
  • Daniel Stern, který ztvárnil postavu Marva v prvních dvou dílech filmové série, byl osloven s nabídkou zopadkovat si svou roli. Stern však odmítl a scénář nazval urážkou. (Vlado666)