Legendární příběh o okouzlující a statečné indiánské princezně pokračuje - Pocahontas se v doprovodu brita Johna Rolfa, trochu přerostlého tělesného strážce a trojice černých pasařérů, jimiž jsou nerozluční kamarádi mýval Meeko, kolibřík Flint a buldoček Percy, vydává vstříc novým dobrodružstvím na palubě velké lodi, která míří do daleké Anglie. Krásná indiánka všude budí pozornost. Je pozvána na královský ples a v průběhu příprav se sbližuje s Johnem Rolfem. Nečekaný návrat Johna Smithe přinutí Pocahontas rozhodnout se mezi dvěma láskami. (oficiální text distributora)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

lapatata

Film se mi líbil stejně, ne-li víc, jak jednička. Roztomilá zvířátka opět nemají chybu, jsou možná nejroztomilejší ze všech Disney filmů. ()

AdelleR

Pocahontas 2 by byla skvělým pokračováním, kdyby to nemělo stejný problém jako jednička... a to strašná, ale fakt strašná rychlost. Letem světem a dost. Narativ, kdy se hlavní hrdinka zamiluje do jiného a první láska vyprchá, byl v té době pro Disneyho poněkud nadčasový, ale kvůli té rychlosti to je strašně nešikovně uchopené. Takhle to je spíš jedna událost za druhou bez pořádné hloubky... a je to škoda, protože mě to i navzdory mým očekáváním (k pokračování starých Disneyovek přistupuju dost skepticky) vcelku chytlo. Škoda té povrchovosti. ()

fala

Trochu horší než první díl, ale co se týče toho, že Pocahontas zůstane s Johnem Rolfem - to je historická skutečnost, opravdu si ho nakonec vzala :-) Holt pohádky vždycky nefungují dokonale. ()

rubimori

Dvojku vůbec dělat neměli. Zkazili tím úplně vyznění jedničky. Najednou zjistila, že láska k Johnovi není dost silná?! To se do pohádky nehodí. ()

Nellie

Toto je také...zlé! Po tak srdcervúcom, slzyspúšťajúcom konci jednotky je toto pokračovanie, ktoré nám predložia? Seriózne? Pri konci som na ňu mala chuť škrečať: "Ty predsa miluješ Johna Smitha, ty krava!" a to je Pocahontas jedna z mojich obľúbených disney hrdiniek. Táto rozprávka je úplne zbytočná, zabila všetko to neuveriteľne krásne z jednotky a ja, ako pravý Disney fanatik, som bola opodstatnene rozhorčená. Tá jedna hviezda...tá je za Meeka, Flippa a Percyho, ktorým sa stále sem-tam podarilo vyvolať úsmev. Skutočne megamizerné, ak sú všetky pokračovania zlé, tak toto im rozhodne kraľuje. Sprznili mi Pocahontas, hajzlíci. ()

january odpad!

Fajn.. skutečná Pocahontas si opravdu vzala Rolfa, ale rozhodně ne tímhle způsobem, takže to pro tvůrce není žádná omluva... Nikdy nezapomenu na ten šok, kdy jsem zjistila, že odmítne Johna Smithe. A pak to ještě skončí tím nevkusným francouzákem na lodi... Right into my childhood! ()

Barb1 odpad!

K tomuto animovanúmu filmu svedčí len jedno slovo a to "chyba" !!Prvá čast filmu ma neuveritelne dostala,stále ked si ju pozriem ma pochytí nostalgia po detstve.Pokračovanie som si pozrela prvý krát už dost v staršom veku-naštastie!Z jednotky má človek také krásne pocity o láske dvoch ludí a tuto to BUM akoby nič celé zničia.Proste hroza.Pocahontas patrí k Johnovi Smithovi a ked po jednotke nemá byt s ním tak nemá byt ani s nikým iným.Celý tento film by som stiahla z obehu. ()

KacPol

Krásný příběh inspirovaný událostí, která se opravdu stala. Je sice zklamání, že Pocahontas nezůstala s Johnem Smithem, ale i ve svém skutečném životě se po příjezdu do Anglie zamilovala do Johna Rolfa. Na první díl, to sice nemá, ale i přesto mě Disney nezklamal. ()

Redhead

Ne, ne ne... Nevytykam nic animaci nebo pisnickam, ale jako diteti mi to totalne zkazilo prvni dil. Kez by tohle nikdy nevzniklo. ()

Miranda99

Pořád mi něco říkalo... "nekoukej se na ten film". Pokračování většinou bývají katastrofální, ale tomuhle jsem dala šanci a byla jsem velice nesvá z celého filmu. Nemohla jsem překousnout, že se Pocahontas rozhodne prožít svůj život s nějakým Rolfíkem a ne s Johnem Smithem. Od začátku jsem to ale tušila, protože tvůrci úmyslně udělali ze Smitha floutka a z Rolfíka Boha...Velice zklamaná...Budu dělat, že jsem to nikdy neviděla :) ()