Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (258)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak mne tento nápad s paralelnými realitami v rámci romantického žánru pripadal celkom originálny. Celkom originálny mi pripadal aj scenár, ktorý sa v jednej z realít nebojí aj trochu pritvrdiť a pripraviť nečakaný záver. Na film mám pekné spomienky, videl som ho na lekcii angličtiny v originále. Paltrowkinej parťáci nie sú žiadni nabúchaní krásavci, takže v kontraste s takpovediac scifi zápletkou pôsobí film príjemne civilne. A je to skôr dráma, ako komédia. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Formát tohto filmu s dvomi paralelnými osudovými dejmi v živote jednej ženy bol naozaj vynikajúci. Bohužiaľ, to bola najväčšia prednosť tohto filmu, pretože po dejovej stránke mi to neprišlo nejako extra vydarené. Neviem, nejako mi to celé proste nesedelo a všetko mi prišlo také nepresvedčivé, aby to pôsobilo aspoň ako tak reálne. V jednom príbehu pôsobila Helen ako sebavedomá žena a v tom druhom ako naivná chudera. To neboli dva rôzne osudy, ale rovno dve odlišné osobnosti. Práve preto som z toho nemal až taký dobrý pocit. Navyše, ten James (John Hannah) mi svojim prejavom prišiel hrozne vtieravý a nepríjemný. A inak, Gwyneth to viac pristalo ako dlhovlasej brunetke... ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Náhoda může hrát větší roli, než si myslíme. Nikdy se nedozvíme, jak by náš život pokračoval, kdyby se některé drobnosti odehrály jinak. Můžeme si jenom leccos představovat a lecčeho litovat … Ve skutečnosti nezjistíme, jestli by odlišná varianta pro nás byla opravdu šťastnější, protože na ni navazují další a další nahodilé události, které mohou všechno dokonale zpřeházet. A tak se na dva z možných výsledků hry osudu můžeme podívat alespoň ve filmu, který je dostatečně zajímavý a originální nejenom svým námětem, ale i zpracováním … ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Znáte tu otázku: "Co kdybych to udělala jinak?? Jak by se pak ubíral můj život??"... To je otázka, která nás bude trápit neustále, ale nikdy se nedozvíme odpověď. Opravdu máme každý daný několik cest a je na nás, kterou půjdeme?? Tenhle film perfektně poukazeje, jak jediný drobný okamžik může rozhodnout, co se bude dít.. Skvělej námět, skvělá Gwyneth Paltrow, skvělej film :o) ()

Crazer 

všechny recenze uživatele

Opravdu skvěle vymyšlené téma: Co by se stalo, kdyby se daná věc udělala tak, a co by se stalo, kdyby se udělala jinak. Nebo kdybych na dané místo přišel o chvíli dřív, anebo o chvíli déle .... tento snímek opravdu patří k zamyšlení se. Opravdu zajímavá podívaná na oba světy PRO a PROTI. Veškeré kladené otázky a myšlenky doplňuje navíc skvělá Gwyneth Paltrow. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • Pití, které Gerry (John Lynch) Helen (Gwyneth Paltrow) tolik slibuje: "..opiju tě Grolschem..", a které si posléze dává v baru, je holandské pivo oblíbené nejen pro svůj originální způsob otevírání.. (anita74)
  • Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith a v hospodě Blue Anchor pub v Hammersmith. Most je Albert bridge mezi Battersea a Chelsea. Noční scéna, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) jdou po ulici, byla natočena v Primrose Gardens (dříve Stanley Gardens) v Belsize Park. Helenin byt se nachází v Leinster Square. Scéna v nemocnici na konci, kdy se Helen a James setkají ve výtahu, byla natočena v Chelsea and Westminster Hospital na Fulham Road. (Terva)
  • Ústřední filmovou píseň „Turn back time“ má na svědomí dánsko-norská hudební skupina Aqua. (Marsik)

Reklama

Reklama