Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (658)

Matty 

všechny recenze uživatele

Milá britská pohádka. Stačí uvěřit vysoce nepravděpodobné zápletce a pak už se jenom nechat dojímat, rozesmávat a čekat, nakolik neoriginální cesta povede k nevyhnutelnému happy endu tentokrát. Největší výhodou Notting Hillu oproti jeho americkým kolegům je britský šarm, jakž takž inteligentní humor a pro mě osobně také londýnské prostředí, které je mi jaksi bližší než zacpané newyorské ulice. Film je plný sympatických tváří, známých i méně známých. Počínaje „dokonalou“ romantickou dvojicí Robertsová – Grant, přes „masturbujícího Welšana“ (Rhys Ifans) až k „tomu týpkovi z Black Books“ (Dylan Moran), který jako by tušil, který seriál ho později proslaví a střihnul si zde miniroličku zloděje knih. Julia je skutečně v tom nejlepším smyslu onoho slova božská a tvůrci jistě moc dobře věděli, proč si ji vybírají. Notting Hill není a ani se nesnaží být nějakým satirickým komentářem života celebrit, pouze konstatuje, že herci, jakkoliv slavní a bohatí, jsou také lidé. Výskyt scén tak krásných, až by byla škoda si je nezapamatovat, není kdovíjak obdivuhodný (to ostatně ani filmografie Rogera Michella), ale přinejmenším Grantovo „procházení jedním rokem“ za zmínku stojí. Dojem naprosté pohody pak umocňuje množství poslouchatelných songů. Na podobných filmech je nakonec nejvíce deprimující zjištění, že ve stejném světě nikdy žít nebudeme. 70% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Agatha, Cornon ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

I když je celý začátek filmu zvláště vypečené pokoukáníčko, které se drží zaběhnutých kolejí roztomile absurdní vtipnosti made by Albion (jupí), pár věcí se nečekaně zvrhlo a kouzlo bylo rázem fuč. Svou porci smíchu si u mě urval podezřele známý budižkničemu "Rufus" a jeho pokoutní číslo v knihkupectví, výtečné bylo též dostaveníčko s reportérem magazínu "Horse and Hound", spolubydlící Spike také nebyl "not that bad", jenže aby tohle všechno udrželo celý film, musela by se vystřihnout celá následující hodina a plus tlachů a křiklavě světobolných pohlednic do kapsy tisíci a jedné zamilovanosti, která je opravdu otravná a nepřesvědčivá. V Notting Hill se jinak opravdu nic zvláštního nestalo. A pak, že jsou britské romantické komedie sázky na jistotu, heh? :) BTW: Julia nic moc... ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Ta historka je podobně pohádková jako Pretty Woman, i když znám jednu děvku, která se časem dobře vdala, nebo v tomto případě herečku, která si vzala instalatéra. Jenže podané je to tak nějak divně - Hugh Grant vlastně hraje zcela pasivní postavu, která si musí nechat radit od přátel, sestry, matky a zaměstnanců, nepůsobí vůbec životně a vlastně je otázka, proč by se do něho měla nějaká herečka zamilovat a věnovat mu svou přízeň a odlesk slávy. Samozřejmě to cílí na slzičky, dojde na par nedorozumění, ale celkově se to za prvé strašně vleče (a ani potrhlí zaměstnanci obchodu nebo bláznivá sestra to nevytrhnou - a vlastně, proč jsou blázniví?, nestačilo, aby byli jen sví?), a za druhé je to takový sen mnoha obyčejných chlapů, že jednou nějakou tu hvězdičku okouzlí. Což je pěkná pitomost, taky jsem takové sny měl, a když se mi mohly splnit, zjistil jsem, že fakt není o co stát. Film totiž předhazuje jen ty povrchní problémy, jakým by teoreticky vztah mohl čelit (porno fotky z chudé minulosti, paparazzi (divné, že herečku nesledují, když chodí za knihkupcem), nezodpovědní kolegové... ale už vůbec se neřeší třeba její nedostatečná sebedůvěra, vztah k matce, možná přelétavost, nakolik je sama sebou a nakolik hraje i v životě, jestli ty její zvláštnosti jako veganství nebo něco podobného nepolezou chlápkovi na nervy, rozdílnost obou světů... Je toho hodně, kde podobné vztahy mohou a často narazí, ale to se v tomto filmu i přes jeho délku nerozebírá. Takže jo, je takový pohádkový kýč, který by v reálu fungoval zcela jinak, pokud by vůbec fungoval. Btw, můj postřeh - čím hezčí herečka, tím větší má problémy sama se sebou. Btw 2 - Julia je sice pěkná holka, ale přece jen na Audrey Hepburn nemá ani zdaleka. ()

aniiicka 

všechny recenze uživatele

''Surreal but nice'' :) Miluju Hugha Granta! Notting Hill - klasika žánru romantické komedie, kterou si pouštím často a ráááda. Spojení výborného britského humoru Richarda Curtise, sympatického a roztomilého Hugha Granta, prostě překrásné Julie Roberts, atmosféry mého milovaného Londýna a vynikajícího romantického soundtracku...to vše dohromady vykouzlilo jeden z mých nejmilejších filmů. Takových není nikdy dost. :) Ještě musím zmínit téměř legendární postavu: skvělého spolubydlícího Spikea a jeho trefné hlášky...vůbec celá skupina přátel hlavní postavy Williama byla úžasná...stejně jako časopis ''Kůň a pes''. ''James Bond tyhle kraviny nikdy neřeší!'' ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Sympatická romantická komedie s Julií Roberts a Hugh Grantem. On hraje zmateného knihovníka a ona v podstatě sama sebe. Náhodou na sebe narazí a přeskočí mezi nimi jiskra. Pak se to trochu zkomplikuje. Nejlepší je ale Hughův střelený velšský spolubydlící Rhys Ifans. "Z jakého že jste časopisu? Jsem z Koně a psa." :D ()

Galerie (64)

Zajímavosti (39)

  • Ve scéně, kdy William (Hugh Grant) prochází čtyřmi ročními obdobími, zní píseň „Ain't No Sunshine“ od Billa Witherse z roku 1971. Withers byl inspirován k napsání písně filmem Days of Wine and Roses z roku 1962. V souvislosti s postavami vysvětlil: „Oba byli alkoholici, kteří byli střídavě slabí a silní. Je to jako vracet se pro vteřiny k jedu na krysy. Někdy vám chybí věci, které vám nijak zvlášť neprospěly. Je to prostě něco, co mě napadlo při sledování toho filmu, a pravděpodobně i něco dalšího, co se v mém životě stalo a co si neuvědomuji.“ (sator)
  • Náklady na výrobu byly v přepočtu přibližně 42 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Dům s modrými dveřmi, kde bydlí William (Hugh Grant), je opravdový. Kdysi patřil autorovi scénáře Richardovi Curtisovi. Rok po natáčení byl prodán. Modré dveře byly odstraněny a vydražily se v aukci. Brzy po té se na zdi vedle domu objevilo graffiti s nápisem "R.I.P. blue door". Nový majitel pořídil dveře černé, aby dům nepoutal pozornost turistů. Nebylo mu to nic platné, protože nějaký dobrák zase nastříkal na zeď nápis "Toto jsou ty dveře z Hollywoodu". (don corleone)

Související novinky

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (více)

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)

Reklama

Reklama