Deadly Manor

• USA Deadly Manor (více)

corpsy

No a čakáte a čakáte, že sa dostaví niečo, čo väčšinou eurohorror ponúka, občas mrknete na presýpacie hodiny, ktoré sa vlečú, sem tam si spomeniete že ste videli desiatky podobných slasherov, čakáte na vyústenie, na pointu, na zvyšok patriaci tej ruke zvierajúcej nôž len o niečo väčší, ako rybička. Až sa nakoniec film skončí a vy si na vylepšenie hororovej nálady, radšej pustíte niečo ďalšie. ()

ricci.s

Pri niektorých starších neznámych raritkách ma mrzí, že ich skoro nikto nepozná a ľahko zapadnú prachom, tento horor si to však plne zaslúži. Strašne nezaujímavý a nudný slasher. A pritom mám veľmi rád kúsky, ktoré sa odohrávajú v starých domoch, sídlach, zámkoch a podobne, pretože čo sa týka samotnej atmosféry, veľa sa tam toho pokaziť nedá - aspoň doteraz som si to myslel, lenže tento film ma presvedčil o opaku. Už kašľať na suché mordy či na nižšie spomínanú tmu, veď temné horory môžu mať taktiež veľký potenciál, ale naozaj nechápem, prečo sa režisér nepokúsil diváka aspoň občas postrašiť. Kde nič, tu nič, bodík dávam len za záverečnú 15-minútovku, ktorá bola aspoň trochu desivá. ()

Campbell

Lehce podprůměrný slasher s naprosto příšernými herci a klišovitým scénářem. PArtě mladých se porouchá auto a tak jdou do baráku uprostřed lesů. No a tam čeká už vrah. Vražd je málo a nejsou vynalézavé, ale z filmu vyčnívá taková unikátní atmosféra režiséra Larraza která mě upoutala, na konci jsem si ale řekl že je to opravdu spíše o ničem. Škoda čekal jsem takovej "sleep gem" který jsem nedostal. ()

tenebrae86

Řemeslně sice kvalitně zrežírovaný, obsahově však průměrný a špatně napsaný slasher s neuvěřitelně hloupými postavami a chabou závěrečnou pointou. Proč tedy čtyři hvězdy? Důvodem je vynikající atmosféra a parádní strašidelné prostředí odlehlého starého domu. Režiséra Josého Larraze jsem objevil teprve nedávno a jeho tvorba mi maximálně sedla. Ať už jde o jeho rané 70´s horrory plné fetiše, sexu a exploatace či pozdní podivné slashery, mezi které se řadí právě Deadly Manor. Neumím to přesně popsat, ale to prostředí, ten vlhký les, ten zatuchlý děsivý barák, kobka s rakvemi, skalpy ve skříni a vůbec ta zvláštní atmosféra plus nostalgický 80-90´s feeling... celá ta symbolika mi připomínala něco hrozivě povědomého, takže mé hodnocení je hodně subjektivní. Viděl jsem tam samozřejmě spoustu nedostatků (hlavně ve scénáři), ale i tak mě to strašně bavilo. Filmové horory mají být hlavně o pocitech ze sugestivního audiovizuálního zážitku a ne z nějakého dokonale napsaného příběhu a perfektně vybroušených dialogů. I grafické znázornění vražd mi tady přišlo originální, páchají se sice trochu mimo záběr kamery, ale rozhodně jsou zajímavé a nepříjemně naturalistické. Uznávám, že závěr se příliš nepovedl, ale zklamaný jsem nebyl, celkově bylo na co koukat. ()

Gorehound

Trošku sklamanie. Po vynikajúcom, svižnom Edge of the axe od toho istého tvorcu je Deadly manor síce pekne technicky zmákmutý a má k dispozícii perfektné prostredie(lesy, starý dom- nič viac netreba!), ale akosi sa vlečie a ani vraždy, ani pointa nie sú nič extra. Záporáci už vôbec nie. Škoda, hudba je krásne VHSková, atmoška tiež, zlé to nie je, ale čakal som viac. ()

• 100-ročný dom Hillburn Manor, v ktorom sa natáčalo, bol po skončení natáčania zbúraný. (Real Tom Hardy)