Únos vnuka přivádí Johna Wayna zpět ke své rodině, aby spojili své síly při pátrání.
Stárnoucí texaský dobytkář se dostává do dramatických situací poté, co zločinci unesli jeho vnuka a zranili jeho syna. Farmář se vrací k rodině, od níž se odcizil, aby jí pomohl při pátrání po Malém Jackovi. (HBO Europe)

Han22

Konečně jsem se i v roce 1971 dočkal westernu s Johnem Waynem. Ač se to odehrává v roce 1909, je to klišé nejklišovatější, kdy drsný farmář vyráží nakopat zadek banditům co mu unesou vnuka. Kolem sebe má tradiční sestavu spoluhráčů ze starých westernů, je tu jeden zapadlý zpěvák Vinton. A je to tradiční Waynovka, kde nechybí humor, pár bitek a táta, který si pěstmi sjednává respekt u nepřátel i vlastních synů (neříkej mi taťko :D). Jsou tu slušné přestřelky včetně závěrečné osvobozovací akce, Wayne to táhne svým charismatem. A snad poprvé ve westernu mě zaujalo použití moderní techniky (přestože si z ní film dělá napůl legraci) - motorka dělající chaos na skalách, puška s dalekoholedem nebo rychlá moderní pistole se taky hodí. Je to spíše na 3, ale mě ty Waynovky zkrátka baví a rád si nadhodnotím. ()

Alf

neustálé zdůrazňování Johna Waynea, že "na to ještě má" mi tentokrát připadalo až poněkud křečovité, ani zmotorizování westernu (naštěstí jen dočasné) mi moc nesedlo, informace o tom, že ... být členem rodiny Jakea McCandlese znamená hlavně mít dostatečně pevnou čelist, mi také nepřišla kdovíjak zajímavá... ()

Mikino00

Jako by to byly dva filmy, v první půlce se objevují auta a podobně a celé to působí jako komediálně laděný western, který v nepřítomnosti Wayna působí přitrouble. Pak je tu druhá drsnější část, která směřuje k velkému konci. Bohužel Wayne se jako režisér opět moc nevyznamenal a tak vznikl tento průměrný výsledek, ze kterého se dalo vytřískat o hodně více. ()

reich

Klasický western v podání Johna Wayna a jeho komparzu... Nejde o nějaké veledílo, film je od začátku průměrný a člověk pořádně neví, co to je vlastně za žánr. Osobně se mi film jeví jako westernová komedie hraničící až s absurdností. Speciálně konec filmu je trapný a nezáživný. 50% s odřenými uši. ()

modista

zřejmě nejslabší western, co jsem kdy viděl. Bylo až neskutečné, co se Johnu Wayneovi podařilo všechno do filmu namontovat. Transporter, mašina která se prohání prérii a sám velký hrdina, který propleskává každého na potkání.. zlý sen. ()

sadlokan

Se divím,že si Coenové vybrali na remake True grit,protože tady ta práce s výkupným...no je strašná.Na Fargo nemá,ale-běs,děs. ()

dogma97

Co čekat od vyústění příběhu ve Wayneově pojetí jiného, než že z klaďasů chcípne jen Indián a pes, zatímco bílá rodinka vyvázne jen s drobnými šrámy... ()

mac000

Film jsem viděl na brněnském Filmfóru roku 1972 v předváděčce. Nabízela jej distribuční společnost CCF (Cinema Center Films), která však za necelý rok poté zanikla. Film utkví v paměti konfrontací klasického kovbojského Západu s nastupující moderní dobou  ( motorky Harley Davidson, honička Texas Rangers ve starých automobilech značky REO, použití - na svou dobu revoluční-  poloautomatické ruční pušky Bergmann 1896) ()

MrBurns

Pominu-li kaskadérství na motorce , tak vcelku solidní western. Skoro bych až řekl, že je to akční western, protože je tu docelo dost mrtvých a krve. ()

marrrrian

Pomalý a trochu rozpačitý rozbeh sa s ubehnutými minútami a príchodom hlavného hrdinu plynulo valí do celkom akčného konca, kde je v rozvalinách poschovávaných toľko chlapov, že si nikto nemôže byť istý tým, kto má na koho na vrch. Dobre však pobavia viaceré scény, pozvoľna čakajúce, kým na ne príde čas. Nájde sa aj zopár dobre mierených hlášiek a nechýba ani streľba od boku. ()

cinemafil

Western jako řemen. Duke ve formě a jeho bratři taky. Rodinný film. Jake je pistolník, co má dost zabíjení, ale vnuk je krev jeho krve a volá po akci. Western a auty amotorkou, co jezdí kolem únosců jak na motocrossu, to snad si mohl režisér odpustit. Jake vychovává v rodině pěstí a slabost se neodpouští. Doba Divokého západu ještě neskončila ani s nástupem aut a motorek. Názorný příklad a zdůvodnění toho, jak se jedná s únosci. A toho se Amerika drží do dnešních dnů. Dobře natočené, padouši i hrdinové hrají uvěřitelně a celkově jeden z nejlepších filmů žánru 5* ()

zekon

Nemusím ty klasické US westerny, přijde mi to barevné, romantické a střílení je často ujeté a plné kečupu. Takový je i tento, navíc posazený do doby kdy kombojové jezdí auty a na motorkách, nosí kožené bundy a holiny ale pořád střílí od pasu na několik metrů a i na koni a důchodce zmlátí kde koho. Zápletka naprostá klasika, únos - nahánění. Nebýt tam Johna Waynea tak je to ještě horší. Nebrat. ()

JARDAHONDA

Na pozadí soumraku Divokého západu,kdy koně nahrazují první automobily a starý dobrý kolt výkonější kulomet,se vydává legendární filmový kovboj John Wayne po stopách únosců svého vnuka..Doprovod mu dělá bedna zlata a jeho synové.Velký Jake je velký tradiční western s netradičními kulisami,,**** ()